Program för DM (25 m) Skåne Blekinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 lördag 14.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Skånesim/Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
IC Media Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
1 |
|
Valentin Alberge |
27 |
KLIPPAN |
27.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
|
Felix Jönsson |
16 |
KSLS |
27.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
3 |
|
Dennie Halilovic |
18 |
SK SYDSIM |
27.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
4 |
|
Axel Andrén |
19 |
MKK |
27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Anton Witzell |
16 |
SK SYDSIM |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
6 |
|
Oskar Hanstål |
21 |
ÄNGELHOLM |
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
7 |
|
Axel Lloyd |
21 |
TRELLEBORG |
27.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Andreas Nordh |
29 |
OSBY SS |
30.47 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
1 |
|
Robin Falk |
19 |
POSEIDON |
26.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Dennis Micin |
18 |
KARLSKRONA |
26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
3 |
|
Markus Rydgren |
17 |
LANDSKRONA |
26.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Bill Beckman |
15 |
MKK |
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
5 |
|
Jonathan Palminger |
16 |
SK TRITON |
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
6 |
|
Emil Svensson |
18 |
VELLINGE-N |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Felix Tjärnberg |
15 |
HS |
26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
8 |
|
Isaac Barrett |
15 |
VELLINGE-N |
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1 |
|
Hugo Lennartsson |
16 |
MKK |
26.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
2 |
|
Johannes Strömberg |
18 |
VELLINGE-N |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
3 |
|
Marcus Barkrot |
18 |
KARLSKRONA |
25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Anders Ludvigsson |
20 |
MKK |
25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
August Mathisen |
19 |
HS |
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
6 |
|
Axel Auer |
17 |
HS |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
7 |
|
John Brolin |
18 |
HS |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
8 |
|
Linus Forsgren |
17 |
SK TRITON |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
1 |
|
Hugo Stenskepp |
17 |
VELLINGE-N |
25.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
2 |
|
Jens Christiansen |
19 |
SK SYDSIM |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Isak Larsson |
20 |
POSEIDON |
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
4 |
|
Oskar Hoff |
22 |
LANDSKRONA |
24.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
5 |
|
Elias Persson |
18 |
MKK |
24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Johan Rydahl |
19 |
HS |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
7 |
|
David Falk |
17 |
POSEIDON |
24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
8 |
|
Gustav Östlund |
20 |
POSEIDON |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-17 11:31:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|