Program för DM (25 m) Skåne Blekinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Skånesim/Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
JR Entreprenad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Andreas Nordh |
29 |
OSBY SS |
27.57 |
|
|
S14 |
|
217 |
4 |
|
Isaac Barrett |
15 |
VELLINGE-N |
26.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Sten Ludvigsson |
22 |
MKK |
26.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1 |
|
Jonathan Palminger |
16 |
SK TRITON |
26.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
2 |
|
Bill Beckman |
15 |
MKK |
25.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Axel Andrén |
19 |
MKK |
25.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
4 |
|
Emil Svensson |
18 |
VELLINGE-N |
25.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
5 |
|
Johannes Strömberg |
18 |
VELLINGE-N |
25.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
André Philipsson Eriksson |
19 |
HS |
25.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
7 |
|
Fredrik Nilsson |
18 |
SK TRITON |
25.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1 |
|
Hugo Lennartsson |
16 |
MKK |
25.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
2 |
|
Mattias Rydqvist |
20 |
TRELLEBORG |
25.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
3 |
|
Robin Falk |
19 |
POSEIDON |
24.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
4 |
|
Marcus Barkrot |
18 |
KARLSKRONA |
24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
5 |
|
Anton Witzell |
16 |
SK SYDSIM |
24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
6 |
|
Christoffer Dellhede |
19 |
LANDSKRONA |
25.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
7 |
|
Ian Hangård |
18 |
POSEIDON |
25.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
8 |
|
Axel Lloyd |
21 |
TRELLEBORG |
25.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
1 |
|
Anders Ludvigsson |
20 |
MKK |
23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
2 |
|
Dennie Halilovic |
18 |
SK SYDSIM |
23.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Gustav Östlund |
20 |
POSEIDON |
23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
4 |
|
Isak Larsson |
20 |
POSEIDON |
23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
5 |
|
Jens Christiansen |
19 |
SK SYDSIM |
23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Johan Rydahl |
19 |
HS |
23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Dante Vollmer |
19 |
HS |
23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
8 |
|
Hugo Stenskepp |
17 |
VELLINGE-N |
24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-17 11:31:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|