Startliste for SydCup 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Friday Afternoon
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer
|
Indledende 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SydCup |
28.88 |
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
1 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
VEJLE |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
3 |
|
Thea Hansen |
2009 |
HADERSLEV |
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Lea Jensen |
2008 |
HADERSLEV |
54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
5 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
6 |
|
Sonila Ramadani |
2009 |
HADERSLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
1 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
VEJLE |
52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
2 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
VEJLE |
51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
VEJLE |
49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
HADERSLEV |
51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
VEJLE |
51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
VEJLE |
53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
VEJLE |
48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
NYBORG |
41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburge |
41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
VEJLE |
41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
VEJLE |
43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
6 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
VEJLE |
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
VEJLE |
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
HADERSLEV |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
NYBORG |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
NYBORG |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
5 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
6 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
VEJLE |
40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
2 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
3 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburge |
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
4 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburge |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
NYBORG |
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
6 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
HADERSLEV |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
1 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
2 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
NYBORG |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
4 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
5 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
H2Odense |
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
HADERSLEV |
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
1 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
2 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
3 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
5 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
6 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
HADERSLEV |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
3 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
4 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
HADERSLEV |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
6 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
1 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
3 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
4 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
5 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
6 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 16:47:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|