Startliste for Region Syd Turnering 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 3 |
|
Udskriftsdato |
22 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|
|
Arrangør |
Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Vejledende starttid 14:29 |
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
257 |
2 |
Rebekka From |
2008 |
0872AU |
VEJLE |
|
25m |
|
178 |
3 |
Rishika Shankarganesh |
2009 |
0958AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
|
213 |
4 |
Astrid Kortnum |
2007 |
0768AV |
VEJLE |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
2 |
Jemima Patterson |
2011 |
1110AG |
ESBJERG |
|
25m |
|
121 |
3 |
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
1056AK |
DELTA |
|
25m |
|
238 |
4 |
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
0922AI |
VEJLE |
|
25m |
|
195 |
5 |
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
1014AL |
VEJEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Frida Agerskov |
2009 |
0944BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:56.87 |
50 |
2 |
Liv Rong Hansen |
2010 |
1038AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:52.04 |
194 |
3 |
Kamma K Bundsgaard |
2007 |
0732AV |
VEJEN |
|
25m |
1:47.01 |
124 |
4 |
Gry Skou Mortensen |
2009 |
0934BD |
DELTA |
|
25m |
1:49.59 |
240 |
5 |
Lea H Mammen |
2008 |
0840AS |
VEJLE |
|
25m |
1:53.38 |
136 |
6 |
Sofie Jerløv |
2009 |
0956AG |
DELTA |
|
25m |
2:15.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Sofie Fur Lisby |
2010 |
1036AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:45.89 |
157 |
2 |
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
GRINDSTED |
|
25m |
1:44.61 |
158 |
3 |
Filippa Victoria Pascu |
2009 |
0964BC |
GRINDSTED |
|
25m |
1:44.34 |
161 |
4 |
Signe Søgaard |
2007 |
0714AU |
GRINDSTED |
|
25m |
1:44.54 |
255 |
5 |
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
VEJLE |
|
25m |
1:45.75 |
127 |
6 |
Liv K. L. Jensen |
2008 |
0884AN |
DELTA |
|
25m |
1:46.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:42.98 |
111 |
2 |
Ayla Elise Ancher |
2008 |
0888AJ |
DELTA |
|
25m |
1:42.81 |
1 |
3 |
Alberte Hansen |
2009 |
0906AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:41.95 |
262 |
4 |
Sigrid Drachmann Lorenzen |
2008 |
0844AG |
VEJLE |
|
25m |
1:42.61 |
54 |
5 |
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
1074AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:42.84 |
215 |
6 |
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
VEJLE |
|
25m |
1:44.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Nikoline Frederik Axelsen |
2010 |
1034AE |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:39.60 |
17 |
2 |
Naya Davidsen |
2008 |
0838AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:36.22 |
15 |
3 |
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.50 |
23 |
4 |
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:34.88 |
246 |
5 |
Marlie Møller Wilstrup |
2009 |
0924AI |
VEJLE |
|
25m |
1:39.42 |
8 |
6 |
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:41.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Sofia Nielsen |
2008 |
0842AO |
VEJLE |
|
25m |
1:32.79 |
236 |
2 |
Karla Jæger |
2008 |
0828AH |
VEJLE |
|
25m |
1:30.84 |
53 |
3 |
Cathrine Boisen |
2008 |
0886AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.52 |
162 |
4 |
Josefine Nielsen |
2007 |
0734AZ |
GRINDSTED |
|
25m |
1:30.67 |
221 |
5 |
Emma Vilhelmsen |
2007 |
0724AX |
VEJLE |
|
25m |
1:32.57 |
241 |
6 |
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
0712AU |
VEJLE |
|
25m |
1:33.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Victoria Klinkby |
2004 |
0436BB |
VEJLE |
|
25m |
1:29.23 |
210 |
2 |
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
VEJLE |
|
25m |
1:23.95 |
218 |
3 |
Ea Gram Møller |
2006 |
0674AM |
VEJLE |
|
25m |
1:22.79 |
263 |
4 |
Sille Freltoft |
2008 |
0886AL |
VEJLE |
|
25m |
1:23.94 |
20 |
5 |
Dicte Underbjerg |
2010 |
1098AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:27.05 |
212 |
6 |
Astrid Hartmann |
2008 |
0886AC |
VEJLE |
|
25m |
1:30.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.14 |
214 |
2 |
Augusta Dalsgaard |
2007 |
0768AP |
VEJLE |
|
25m |
1:20.43 |
149 |
3 |
Emily Schjelderup Pedersen |
2004 |
0418BB |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:19.87 |
211 |
4 |
Astrid Hansen |
2006 |
0678AU |
VEJLE |
|
25m |
1:19.91 |
164 |
5 |
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
0742AR |
GRINDSTED |
|
25m |
1:20.71 |
150 |
6 |
Kristiane Kathrine Mukasa |
2008 |
0898AJ |
BLÅVANDSHU |
|
25m |
1:21.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
0712AS |
VEJLE |
|
25m |
1:18.12 |
232 |
2 |
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
VEJLE |
|
25m |
1:15.89 |
225 |
3 |
Gabrielle Haahr Uhd |
2007 |
0796AF |
VEJLE |
|
25m |
1:13.23 |
138 |
4 |
Tilde Lindeblad |
2006 |
0656AT |
DELTA |
|
25m |
1:15.08 |
106 |
5 |
Nanna W Povlsen |
2005 |
0582BA |
ERRITSØ |
|
25m |
1:17.55 |
132 |
6 |
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
DELTA |
|
25m |
1:19.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Mille Holmberg |
2006 |
0654AH |
VEJLE |
|
25m |
1:11.89 |
154 |
2 |
Liv Bendixen |
2004 |
0404BD |
GRINDSTED |
|
25m |
1:11.21 |
36 |
3 |
Liv Kousgaard |
2003 |
0384AX |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.97 |
243 |
4 |
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
VEJLE |
|
25m |
1:10.22 |
235 |
5 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
0782AI |
VEJLE |
|
25m |
1:11.51 |
174 |
6 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:12.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
0704AN |
VEJLE |
|
25m |
1:09.33 |
155 |
2 |
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
GRINDSTED |
|
25m |
1:08.64 |
170 |
3 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:07.29 |
205 |
4 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
25m |
1:07.51 |
95 |
5 |
Alberte Faurby |
2005 |
0506AV |
ERRITSØ |
|
25m |
1:08.92 |
34 |
6 |
Astrid Gregersen |
2005 |
0508AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
25m |
1:06.09 |
59 |
2 |
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.14 |
156 |
3 |
Maria Hall |
2003 |
0384BC |
GRINDSTED |
|
25m |
1:03.77 |
37 |
4 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:04.82 |
32 |
5 |
Marie Zou Jensen |
2005 |
0516AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.99 |
110 |
6 |
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
DELTA |
|
25m |
1:06.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.40 |
75 |
2 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.17 |
29 |
3 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.40 |
80 |
4 |
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.25 |
77 |
5 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.71 |
179 |
6 |
Signe Jensen |
2007 |
0786AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:03.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
22 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|