Program för Malmö Open 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3 Sunday 9/2 Start 09.00 (Training 07.45-08.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
50m Breaststroke Men SB1-SB14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
92 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Denmark |
DEN |
31.06 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
88 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Denmark |
DEN |
34.36 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
36.48 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
38.25 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
39.32 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
6 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
39.55 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
7 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
41.07 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
8 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
41.74 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
9 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
42.56 |
|
SB13 |
|
|
|
|
|
10 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
43.37 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
11 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
43.66 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
12 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
44.38 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
47.86 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
14 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
49.25 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
15 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
49.75 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
16 |
112 |
|
Daníel Ísak Sölvason |
1994 |
ÖSP |
ISL |
50.09 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
17 |
21 |
|
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
50.89 |
|
DS |
|
|
|
|
|
18 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
52.14 |
L |
SB5 |
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
52.67 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
20 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
53.46 |
|
DS |
|
|
|
|
|
21 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
53.67 |
L |
Ö |
|
|
|
|
|
22 |
145 |
|
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
54.82 |
|
SB14,EFT |
|
|
|
|
|
23 |
89 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
56.54 |
|
DS |
|
|
|
|
|
24 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:01.00 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
25 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:03.37 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
26 |
140 |
|
Vaclav Dostal |
1998 |
ABAK |
SWE |
1:06.00 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
27 |
134 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:06.86 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
28 |
15 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:08.47 |
|
DS |
|
|
|
|
|
29 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
1:10.14 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
30 |
133 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:17.44 |
|
DS |
|
|
|
|
|
31 |
13 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:24.56 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
32 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
1:26.03 |
|
DS |
|
|
|
|
|
33 |
8 |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:33.81 |
|
DS |
|
|
|
|
|
34 |
53 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:39.38 |
L |
SB5 |
|
|
|
|
|
35 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
|
|
SB8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|