2021-12-08   19:54:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma IKM-Finaalit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
1 T12,13,14,15 100m RU
CR 15 1:08.18 Laura Lahtinen 2018
CR 14 1:08.62 Laura Lahtinen 2017
CR 12 1:13.26 Laura Lahtinen 2015
CR 13 1:10.52 Ellen Kaituri 2019
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 1748 Ellen Kaituri Åbo Simklubb 2006 06A086 25m 1:10.52
2 226 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2006 06A240 25m 1:11.20
3 527 Meeri Yli-Äyhö Uimaseura Kangasalan Kuohu 2004 04A166 25m 1:11.24
4 258 Pinja Taskila Oulun Uinti 1906 2004 04A073 25m 1:11.48
5 1281 Inka Vahtola Cetus Espoo 2005 05A401 25m 1:11.62
6 248 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 2005 05A161 25m 1:11.76
7 228 Saara Niemi Oulun Uinti 1906 2005 05A356 25m 1:11.81
8 2613 Iida Heikkinen Uinti Imatra 2004 04A273 25m 1:11.82
9 63 Helmi Jouhten Kempeleen Pyrintö 2004 04A360 25m 1:12.10
10 751 Teea Jestoi Kokkolan Uimaseura 2005 05A173 25m 1:12.39
11 1352 Gréta Beszteri Helsingfors Simsällskap 2004 04A257 25m 1:13.01
12 2312 Maria Korkalainen Joensuun Uimaseura ry 2005 05A667 25m 1:13.29
13 1223 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 2005 05A146 25m 1:13.33
14 1401 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap 2006 06A142 25m 1:13.41
15 1676 Kiia Metsäkonkola Salon Uimarit 2005 05A633 25m 1:13.65
16 500 Aino Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu 2005 05A066 25m 1:14.49
17 616 Siiri Mätäsjärvi Uinti Tampere 2004 04A412 25m 1:14.60
18 1107 Janina Granberg Cetus Espoo 2006 06A403 25m 1:14.63
19 553 Aada Hakala Uinti Tampere 2004 04A041 25m 1:14.72
20 1773 Daniela Lietzén Åbo Simklubb 2006 06A241 25m 1:14.77
21 2250 Melissa Miettinen Vanders 2005 05A199 25m 1:14.89
22 577 Kanerva Kinnunen Uinti Tampere 2004 04A027 25m 1:15.18
23 221 Laura Helena Markuksela Oulun Uinti 1906 2004 04A336 25m 1:15.19
24 1230 Iisa-Lotta Rantaniitty Cetus Espoo 2006 06A450 25m 1:15.37
25 2156 Meea Juntunen Tuusulan Uimaseura ry 2005 05A451 25m 1:15.45
26 535 Siiri Ala-Karvia Uinti Tampere 2004 04A363 25m 1:15.46
27 2205 Elli Lenkkeri Uinti Hyvinkää 2006 06A782 25m 1:15.75
28 547 Frida Ekman Uinti Tampere 2004 04A550 25m 1:15.76
29 1994 Vlada Guljajeva Riihimäen Uimaseura 2004 04A365 25m 1:15.80
30 48 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit 2006 06A219 25m 1:16.01
31 1530 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti Ry 2005 05A070 25m 1:16.07
32 2268 Milla Strandberg Vanders 2005 05A006 25m 1:16.35
33 2237 Milla Kiviranta Vanders 2006 06A135 25m 1:16.46
34 523 Alina Talja Uimaseura Kangasalan Kuohu 2004 04A322 25m 1:16.76
35 85 Inka Elamaa Oulun Lohet 2004 04A328 25m 1:16.79
36 1438 Sofi Andström ORCA Helsinki 2005 05A556 25m 1:16.92
37 391 Tinka Tamminen Lahden Uimaseura 2006 06A126 25m 1:16.94
38 2157 Helmi Käkelä Tuusulan Uimaseura ry 2006 06A002 25m 1:16.96
39 1143 Ellen Kettunen Cetus Espoo 2005 05A201 25m 1:16.97
40 2188 Nessa Järvinen Uimaseura Aquila 2004 04A159 25m 1:17.00
41 243 Amanda Riuttanen Oulun Uinti 1906 2005 05A383 25m 1:17.09
42 2248 Liinu  Louhikoski Vanders 2004 04A046 25m 1:17.51
43 1628 Tuuli Peltola Raision Urheilijat 2007 07A060 25m 1:18.09
44 2472 Anniina Kurvinen Lappeenrannan Uimarit 2006 06A281 25m 1:18.32
45 1205 Emmi Nieminen Cetus Espoo 2006 06A030 25m 1:18.34
46 819 Emilia Rahola Porin Uimaseura 2006 06A253 25m 1:18.40
47 359 Siiri Haverinen Lahden Uimaseura 2007 07A176 25m 1:19.23
48 1480 Sofie Nauklér Simmis Grani 2006 06A537 25m 1:19.26
49 595 Isla Leinonen Uinti Tampere 2006 06A206 25m 1:19.29
50 1169 Matilda Leppänen Cetus Espoo 2007 07A067 25m 1:19.50
51 1514 Mirelle Hirsiniemi Aurajoen Uinti Ry 2007 07A001 25m 1:20.51
52 1486 IIda Tawast Simmis Grani 2007 07A124 25m 1:20.79
53 2476 Anni Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Uimarit 2007 07A064 25m 1:22.52
54 1147 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo 2007 07A078 25m 1:22.58
55 1207 Petra Nieminen Cetus Espoo 2007 07A645 25m 1:22.69
56 98 Kaisa Keränen Oulun Lohet 2007 07A021 25m 1:22.88
57 931 Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2007 07A150 25m 1:22.95
58 298 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi 2007 07A045 25m 1:23.20
59 2345 Vilma Vatanen Joensuun Uimaseura ry 2007 07A210 25m 1:23.22
60 2300 Inka Hämäläinen Joensuun Uimaseura ry 2007 07A072 25m 1:23.23
61 1936 Anita Mäkinen Nummelan Kisaajat 2007 07A113 25m 1:23.37
62 169 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 2007 07A587 25m 1:23.49
63 2295 Esra Ergüner Joensuun Uimaseura ry 2007 07A077 25m 1:23.55
2019-11-30 16.14.35 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
2 P13,14,15,16 200m SKU
CR 13 2:14.37 Santeri Hölttä 2013
CR 15 2:05.26 Ronny Brännkärr 2017
CR 16 2:04.18 Erik Nurmi 2017
CR 14 2:10.86 Marcus Forsel 2017
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 503 Jami Ihalainen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A382 25m 2:05.77
2 2478 Niko Matela Lappeenrannan Uimarit 2003 03A039 25m 2:09.97
3 383 Santeri Pulkkinen Lahden Uimaseura 2004 04A223 25m 2:10.06
4 1116 Niklas Hatakka Cetus Espoo 2003 03A534 25m 2:10.81
5 1383 Davin Lindholm Helsingfors Simsällskap 2004 04B010 25m 2:12.37
6 233 Olli-Pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 2003 03A223 25m 2:12.60
7 168 Paavo Erkinaro Oulun Uinti 1906 2003 03A020 25m 2:13.75
8 41 Toni Lipponen Kemin Työväen Uimarit 2003 03A125 25m 2:14.02
9 1991 Onni Äijälä Riihimäen Uimaseura 2004 04A344 25m 2:14.87
10 976 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 25m 2:14.98
11 1864 Lauri Tolvanen Haminan Uimaseura 2003 03A686 25m 2:16.56
12 1541 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti Ry 2004 04A791 25m 2:17.78
13 431 Miro Birkstedt TaTu Tampere 2004 04A020 25m 2:18.11
14 353 Taavi Backman Lahden Uimaseura 2004 04A048 25m 2:18.26
15 583 Joona Kortteinen Uinti Tampere 2003 03A195 25m 2:18.47
16 2399 Risto Martikainen Kouvolan Uimarit 2003 03A605 25m 2:18.48
17 1504 Ajjuub Ezzat Aurajoen Uinti Ry 2005 05A108 25m 2:18.48
18 1124 Alexander Huhtala Cetus Espoo 2003 03A751 25m 2:19.02
19 1779 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb 2003 03A892 25m 2:19.28
20 508 Nooa lehtoniemi Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A103 25m 2:19.52
21 985 Teemu Oksakari Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A161 25m 2:20.02
22 378 Eetu Palvanen Lahden Uimaseura 2003 03A507 25m 2:20.15
23 1361 Samuel Halminen Helsingfors Simsällskap 2005 05A578 25m 2:20.20
24 459 Lassi Niemi TaTu Tampere 2004 04A093 25m 2:20.21
25 518 Miklas Pikkuhuhta Uimaseura Kangasalan Kuohu 2005 05A464 25m 2:20.54
26 585 Visa Kotiniitty Uinti Tampere 2003 03A284 25m 2:21.01
27 1904 Joonas Maaranen Hyvinkään Uimaseura 2004 04A835 25m 2:21.20
28 88 Arttu Haipus Oulun Lohet 2004 04A723 25m 2:21.69
29 2279 Leo Währn Vanders 2005 05A103 25m 2:21.73
30 1133 Veerti Juurakko Cetus Espoo 2004 04A476 25m 2:21.74
31 2092 Joona Kuitu Simmis Wanda ry 2004 04A248 25m 2:22.02
32 89 Eetu Haipus Oulun Lohet 2004 04A718 25m 2:22.22
33 542 Riccardo Castagno Uinti Tampere 2004 04A401 25m 2:22.35
34 1909 Nico Peltonen Hyvinkään Uimaseura 2005 05A046 25m 2:22.37
35 116 Kalle Pesälä Oulun Lohet 2006 06A178 25m 2:22.84
36 438 Konsta Kallio TaTu Tampere 2004 04A610 25m 2:23.14
37 654 Samuel Sainio Uinti Tampere 2005 05A041 25m 2:23.40
38 1196 Teo Mattelmäki Cetus Espoo 2005 05A743 25m 2:23.52
39 367 Aapo Koskinen Lahden Uimaseura 2004 04A115 25m 2:23.68
40 1198 Boris Minkovski Cetus Espoo 2006 06A905 25m 2:23.97
41 2684 Seweryn  Pastucha Raision Urheilijat 2004 04A100 25m 2:24.52
42 394 Topias Tynjä Lahden Uimaseura 2005 05A627 25m 2:24.69
43 2592 Arttu Venemies Swimming Jyväskylä 2005 05A599 25m 2:25.33
44 1137 Risto Kallström Cetus Espoo 2006 06A144 25m 2:26.25
45 2173 Aapo Tuhkanen Tuusulan Uimaseura ry 2005 05A394 25m 2:26.27
46 1766 Luka Laaksonen Åbo Simklubb 2005 05A517 25m 2:27.42
47 2479 Nooa Matela Lappeenrannan Uimarit 2005 05A069 25m 2:27.64
48 1699 Oliver Priimägi Someron Esa 2005 05A685 25m 2:27.76
49 1565 Tuomas Toppinen Aurajoen Uinti Ry 2005 05A167 25m 2:27.76
50 977 Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2005 05A187 25m 2:27.76
51 1567 Konsta Vainio Aurajoen Uinti Ry 2005 05A299 25m 2:28.82
52 121 Konsta Rantasuo Oulun Lohet 2006 06A218 25m 2:30.47
53 1502 Joonatan Davie Aurajoen Uinti Ry 2006 06A283 25m 2:32.34
54 1588 Lauri Aho Raision Urheilijat 2006 06A014 25m 2:32.35
55 1463 Aleksandr Vysotskiy ORCA Helsinki 2006 06A133 25m 2:32.66
56 2396 Konsta Kukkonen Kouvolan Uimarit 2006 06A079 25m 2:33.89
57 927 Ilari Hatunen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A076 25m 2:34.62
58 1261 Tomi Silander Cetus Espoo 2006 06A061 25m 2:36.70
59 232 Erik Peuhkuri Oulun Uinti 1906 2006 06A373 25m 2:37.16
60 1050 Torsti Saarela Vieskan Uimarit 2006 06A466 25m 2:37.85
61 60 Miko Saukkonen Kemin Uimaseura 2006 06A342 25m 2:37.91
62 412 Casper Kvist Nokian Pyry 2006 06A352 25m 2:39.76
63 1683 Matias Saarinen Salon Uimarit 2006 06A268 25m 2:40.83
64 1015 Viljo Varsanpää Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A681 25m 2:41.01
2019-11-30 16.14.40 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
3 T12-15 50m PU
CR 27.16 Laura Lahtinen 2018
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 500 Aino Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu 2005 05A066 25m 28.82
2 231 Reeta Ollonen Oulun Uinti 1906 2006 06A793 25m 29.00
3 63 Helmi Jouhten Kempeleen Pyrintö 2004 04A360 25m 29.12
4 1530 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti Ry 2005 05A070 25m 29.37
5 538 Siiri Arjanmaa Uinti Tampere 2004 04A173 25m 29.38
6 751 Teea Jestoi Kokkolan Uimaseura 2005 05A173 25m 29.59
7 2221 Essi Ahvenainen Vanders 2005 05A073 25m 29.71
8 1404 Karla Tiainen Helsingfors Simsällskap 2005 05A246 25m 29.77
9 1249 Dina Sadojevic Jelacik Cetus Espoo 2004 04A482 25m 29.78
10 2192 Salma Mäntynen Uimaseura Aquila 2005 05A445 25m 29.95
11 1758 Siiri Konkka Åbo Simklubb 2004 04A103 25m 30.07
12 1410 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 2004 04B162 25m 30.10
13 1935 Vilma Leppähaara Nummelan Kisaajat 2005 05A009 25m 30.14
14 2085 Aliina Karvonen Simmis Wanda ry 2004 04A587 25m 30.40
15 569 Adeliina Kaarlenkaski Uinti Tampere 2004 04A139 25m 30.54
2019-11-30 16.14.38 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
4 P13-16 50m VU
CR 22.81 Sergey Kuznetsov 2016
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 503 Jami Ihalainen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A382 25m 23.98
2 996 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A528 25m 24.30
3 2267 Danil Seksenov Vanders 2004 04A126 25m 24.33
4 1743 Santeri Herpola Åbo Simklubb 2003 03A188 25m 24.47
5 2107 Miro Merinen Simmis Wanda ry 2003 03A695 25m 24.50
6 1674 Alexander Malyshkov Salon Uimarit 2004 04B259 25m 24.54
7 233 Olli-Pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 2003 03A223 25m 24.55
8 976 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 25m 24.59
9 2185 Henri Heikkilä Uimaseura Aquila 2003 03A172 25m 24.65
10 471 Eero Rautaporras TaTu Tampere 2005 05A055 25m 24.81
11 840 Sakari Korri Rauman Uimaseura 2005 05A293 25m 24.89
12 1356 Johan Fredriksson Helsingfors Simsällskap 2003 03A724 25m 24.94
13 306 Benjamin Evans Swimming Club Vuokatti 2003 03B017 25m 24.99
14 1430 Tino Kaukonen HTU Stadi 2004 04A213 25m 25.03
15 1541 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti Ry 2004 04A791 25m 25.12
16 558 Tatu Hapuoja Uinti Tampere 2003 03A010 25m 25.14
2019-11-30 16.14.37 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
5 T13,14,15 800m VU
CR 15 8:42.42 Laura Lahtinen 2018
CR 14 8:40.18 Patricia Aschan 2008
CR 13 9:05.12 Laura Lahtinen 2016
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 1358 Ada Hakkarainen Helsingfors Simsällskap 2005 05A123 25m 8:52.85
2 165 Petra Ansaranta Oulun Uinti 1906 2004 04A064 25m 9:01.13
3 1223 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 2005 05A146 25m 9:05.10
4 365 Sohvi Kallinen Lahden Uimaseura 2004 04A222 25m 9:09.30
5 1141 Louna Kasvio Cetus Espoo 2006 06A151 25m 9:09.91
6 1401 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap 2006 06A142 25m 9:16.70
7 1624 Aino-Kaisa Paatos Raision Urheilijat 2004 04A144 25m 9:17.87
8 1242 Aada Rissanen Cetus Espoo 2004 04A305 25m 9:19.16
9 223 Olga emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 25m 9:19.76
10 2085 Aliina Karvonen Simmis Wanda ry 2004 04A587 25m 9:24.52
11 1003 Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A349 25m 9:25.84
12 1404 Karla Tiainen Helsingfors Simsällskap 2005 05A246 25m 9:25.92
13 1107 Janina Granberg Cetus Espoo 2006 06A403 25m 9:25.92
14 1810 Ella Suominen Åbo Simklubb 2005 05A308 25m 9:30.54
15 411 Moona Korpikoski Nokian Pyry 2005 05A140 25m 9:30.69
16 1069 Malin Lindblom Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2006 06A073 25m 9:32.09
17 1154 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 25m 9:32.41
18 2477 Ida Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Uimarit 2004 04A394 25m 9:33.78
19 1336 Emilia Niemi Gladius Kirkkonummi 2005 05A368 25m 9:33.86
20 1619 Sini Mäkilä Raision Urheilijat 2006 06A201 25m 9:34.46
21 1733 Tilda Aaltonen Åbo Simklubb 2006 06A311 25m 9:37.55
22 754 Henna Känsäkangas Kokkolan Uimaseura 2004 04A431 25m 9:38.85
23 1287 Ciara Wacklin Cetus Espoo 2004 04A037 25m 9:39.68
24 1376 Veera Korsoff Helsingfors Simsällskap 2005 05A348 25m 9:40.50
25 686 Aino Välimaa Uinti Tampere 2006 06A220 25m 9:40.83
26 1380 Wilma Långström Helsingfors Simsällskap 2004 04A170 25m 9:40.90
27 1381 Karla Lehtosalo Helsingfors Simsällskap 2005 05B171 25m 9:41.31
28 1013 Veera Välivainio Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2005 05A645 25m 9:42.09
29 1773 Daniela Lietzén Åbo Simklubb 2006 06A241 25m 9:44.50
30 967 Hannah Lamminmäki Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A351 25m 9:44.64
31 1480 Sofie Nauklér Simmis Grani 2006 06A537 25m 9:44.66
32 1562 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti Ry 2005 05A538 25m 9:44.77
33 1232 Helmi Räsänen Cetus Espoo 2006 06A485 25m 9:45.07
34 770 Tessa Tattari Kokkolan Uimaseura 2004 04A374 25m 9:45.17
35 1750 Kukka Kangas Åbo Simklubb 2005 05A254 25m 9:45.39
36 1691 Roosa Tuomainen Salon Uimarit 2005 05A304 25m 9:47.14
37 516 Santra Nieminen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2004 04A208 25m 9:47.57
38 2205 Elli Lenkkeri Uinti Hyvinkää 2006 06A782 25m 9:47.57
39 2118 Elina Ryynänen Simmis Wanda ry 2005 05A067 25m 9:47.59
40 1061 Saga Jatkola Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2004 04A532 25m 9:47.96
41 1515 Anni Hyttinen Aurajoen Uinti Ry 25m 9:48.60
2004 04A194
42 1792 Aino Rantala Åbo Simklubb 25m 9:48.85
2004 04A204
43 1737 Maura Bergström Åbo Simklubb 25m 9:49.67
2005 05A338
44 1754 Minttu Kiili Åbo Simklubb 25m 9:49.92
2005 05A306
45 1152 Laura Kousa Cetus Espoo 25m 9:52.63
2005 05A332
46 1271 Enni Tammilehto Cetus Espoo 25m 9:54.33
2006 06A134
47 1011 Anni Turunen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
25m 10:00.36
2006 06A416
48 134 Sara Seppänen Oulun Lohet 2006 06A236 25m 10:00.76
2019-11-30 16.14.36 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
6 4X100m P16 VUV
CR 3:27.99 HSS 2019
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 1414 Helsingfors Simsällskap Helsingfors Simsällskap 2003 25m 3:27.99
2 1306 Cetus Espoo 1 Cetus Espoo 2003 25m 3:39.97
3 697 Uinti Tampere 1 Uinti Tampere 2003 25m 3:40.72
4 1824 ÅSK 1 Åbo Simklubb 2003 25m 3:40.91
5 1024 VUS-VSS 1 Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 25m 3:41.10
6 273 OU 1 Oulun Uinti 1906 2003 25m 3:42.29
7 398 Lahden Uimaseura Lahden Uimaseura 2003 25m 3:42.40
8 495 TaTU Tampere 1 TaTu Tampere 2004 25m 3:42.59
2019-11-30 16.14.37 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
7 P13,14,15,16 100m RU
CR 13 1:09.01 Marcus Forsel 2016
CR 15 1:03.31 Davin Lindholm 2019
CR 16 1:01.52 Matti Mattsson 2009
CR 14 1:05.42 Marcus Forsel 2017
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 503 Jami Ihalainen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A382 25m 1:03.10
2 1383 Davin Lindholm Helsingfors Simsällskap 2004 04B010 25m 1:03.62
3 383 Santeri Pulkkinen Lahden Uimaseura 2004 04A223 25m 1:04.51
4 1283 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 25m 1:04.90
5 233 Olli-Pekka Pietarila Oulun Uinti 1906 2003 03A223 25m 1:05.54
6 168 Paavo Erkinaro Oulun Uinti 1906 2003 03A020 25m 1:05.91
7 480 Oskar Turunen TaTu Tampere 2003 03A822 25m 1:07.41
8 2478 Niko Matela Lappeenrannan Uimarit 2003 03A039 25m 1:07.63
9 1991 Onni Äijälä Riihimäen Uimaseura 2004 04A344 25m 1:07.73
10 1751 Eemil Kankare Åbo Simklubb 2003 03A474 25m 1:07.84
11 1237 Oskari Repo Cetus Espoo 2003 03A824 25m 1:08.00
12 583 Joona Kortteinen Uinti Tampere 2003 03A195 25m 1:08.39
13 654 Samuel Sainio Uinti Tampere 2005 05A041 25m 1:08.67
14 442 Niilo  Kilpeläinen TaTu Tampere 2004 04A174 25m 1:08.68
15 2466 Topi Immonen Lappeenrannan Uimarit 2003 03A437 25m 1:09.00
16 2399 Risto Martikainen Kouvolan Uimarit 2003 03A605 25m 1:09.24
17 558 Tatu Hapuoja Uinti Tampere 2003 03A010 25m 1:09.38
18 840 Sakari Korri Rauman Uimaseura 2005 05A293 25m 1:09.42
19 1541 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti Ry 2004 04A791 25m 1:09.69
20 985 Teemu Oksakari Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A161 25m 1:09.94
21 1904 Joonas Maaranen Hyvinkään Uimaseura 2004 04A835 25m 1:10.14
22 1864 Lauri Tolvanen Haminan Uimaseura 2003 03A686 25m 1:10.18
23 466 Pavel Pankratov TaTu Tampere 2004 04A029 25m 1:10.26
24 2185 Henri Heikkilä Uimaseura Aquila 2003 03A172 25m 1:10.32
25 2279 Leo Währn Vanders 2005 05A103 25m 1:10.48
26 1674 Alexander Malyshkov Salon Uimarit 2004 04B259 25m 1:10.54
27 1124 Alexander Huhtala Cetus Espoo 2003 03A751 25m 1:10.70
28 518 Miklas Pikkuhuhta Uimaseura Kangasalan Kuohu 2005 05A464 25m 1:11.10
29 1225 Juuso Pulkkinen Cetus Espoo 2004 04A145 25m 1:11.26
30 2251 Antti Musikka Vanders 2005 05A015 25m 1:11.58
31 362 Jesse Hyppönen Lahden Uimaseura 2004 04A842 25m 1:11.72
32 1903 Akseli Maaranen Hyvinkään Uimaseura 2004 04A834 25m 1:11.96
33 1382 Veikka Leväsalo Helsingfors Simsällskap 2005 05A863 25m 1:12.26
34 1919 Ukko-Pekka Luomala Järvenpään Uintiklubi ry 2004 04A593 25m 1:12.29
35 2424 Tuomas Hämäläinen Kuopion Uimaseura 2005 05A467 25m 1:12.35
36 1789 Jaakko Pihlava Åbo Simklubb 2004 04A845 25m 1:12.62
37 367 Aapo Koskinen Lahden Uimaseura 2004 04A115 25m 1:12.65
38 1198 Boris Minkovski Cetus Espoo 2006 06A905 25m 1:12.77
39 1513 Mikael Hirsiniemi Aurajoen Uinti Ry 2004 04A196 25m 1:12.91
40 2591 Markus Veckman Swimming Jyväskylä 2004 04A104 25m 1:13.33
41 116 Kalle Pesälä Oulun Lohet 2006 06A178 25m 1:13.93
42 1565 Tuomas Toppinen Aurajoen Uinti Ry 2005 05A167 25m 1:13.97
43 1786 Jasper Oikarainen Åbo Simklubb 2005 05A276 25m 1:14.19
44 1909 Nico Peltonen Hyvinkään Uimaseura 2005 05A046 25m 1:14.29
45 180 Roni Heikkinen Oulun Uinti 1906 2005 05A646 25m 1:14.30
46 2333 Frans Riekki Joensuun Uimaseura ry 2005 05A475 25m 1:14.74
47 1443 Serhat Kalin ORCA Helsinki 2005 05A411 25m 1:14.82
48 471 Eero Rautaporras TaTu Tampere 2005 05A055 25m 1:14.92
49 543 Ivan Chupakhin Uinti Tampere 2005 05A628 25m 1:14.95
50 1766 Luka Laaksonen Åbo Simklubb 2005 05A517 25m 1:15.08
51 1463 Aleksandr Vysotskiy ORCA Helsinki 2006 06A133 25m 1:15.59
52 121 Konsta Rantasuo Oulun Lohet 2006 06A218 25m 1:16.44
53 927 Ilari Hatunen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A076 25m 1:18.65
54 2396 Konsta Kukkonen Kouvolan Uimarit 2006 06A079 25m 1:19.34
55 476 Sebastian Sojolin TaTu Tampere 2006 06A292 25m 1:19.51
56 412 Casper Kvist Nokian Pyry 2006 06A352 25m 1:20.12
57 366 Denis Katunov Lahden Uimaseura 2006 06A164 25m 1:20.19
58 1588 Lauri Aho Raision Urheilijat 2006 06A014 25m 1:20.50
59 1995 Anton Helén Riihimäen Uimaseura 2006 06A270 25m 1:21.01
60 1050 Torsti Saarela Vieskan Uimarit 2006 06A466 25m 1:21.75
61 1502 Joonatan Davie Aurajoen Uinti Ry 2006 06A283 25m 1:22.74
62 1212 Aarne Nuutinen Cetus Espoo 2006 06A763 25m 1:22.75
63 597 Matias Leiwo Uinti Tampere 2006 06A486 25m 1:22.78
64 2440 Uuri Aaron Ilmari Ranz Kuopion Uimaseura 2006 06A843 25m 1:23.01
2019-11-30 16.14.36 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
8 T12,13,14,15 200m SKU
CR 15 2:15.89 Laura Lahtinen 2018
CR 14 2:16.72 Laura Lahtinen 2017
CR 12 2:27.20 Laura Lahtinen 2015
CR 13 2:19.25 Lotta Moilanen 2019
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 165 Petra Ansaranta Oulun Uinti 1906 2004 04A064 25m 2:20.44
2 226 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 2006 06A240 25m 2:20.91
3 1281 Inka Vahtola Cetus Espoo 2005 05A401 25m 2:22.75
4 1141 Louna Kasvio Cetus Espoo 2006 06A151 25m 2:23.06
5 500 Aino Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu 2005 05A066 25m 2:23.66
6 1618 Irene Mäkilä Raision Urheilijat 2004 04A289 25m 2:23.70
7 1358 Ada Hakkarainen Helsingfors Simsällskap 2005 05A123 25m 2:23.76
8 63 Helmi Jouhten Kempeleen Pyrintö 2004 04A360 25m 2:23.79
9 1748 Ellen Kaituri Åbo Simklubb 2006 06A086 25m 2:24.09
10 231 Reeta Ollonen Oulun Uinti 1906 2006 06A793 25m 2:24.84
11 1401 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap 2006 06A142 25m 2:25.35
12 1935 Vilma Leppähaara Nummelan Kisaajat 2005 05A009 25m 2:26.80
13 1404 Karla Tiainen Helsingfors Simsällskap 2005 05A246 25m 2:26.81
14 2312 Maria Korkalainen Joensuun Uimaseura ry 2005 05A667 25m 2:26.96
15 527 Meeri Yli-Äyhö Uimaseura Kangasalan Kuohu 2004 04A166 25m 2:27.02
16 365 Sohvi Kallinen Lahden Uimaseura 2004 04A222 25m 2:27.11
17 2613 Iida Heikkinen Uinti Imatra 2004 04A273 25m 2:27.20
18 1107 Janina Granberg Cetus Espoo 2006 06A403 25m 2:27.36
19 1773 Daniela Lietzén Åbo Simklubb 2006 06A241 25m 2:27.42
20 258 Pinja Taskila Oulun Uinti 1906 2004 04A073 25m 2:27.45
21 248 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 2005 05A161 25m 2:27.62
22 223 Olga emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 25m 2:27.87
23 1154 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 25m 2:28.03
24 1530 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti Ry 2005 05A070 25m 2:29.05
25 1352 Gréta Beszteri Helsingfors Simsällskap 2004 04A257 25m 2:29.81
26 1737 Maura Bergström Åbo Simklubb 2005 05A338 25m 2:30.15
27 411 Moona Korpikoski Nokian Pyry 2005 05A140 25m 2:30.21
28 1750 Kukka Kangas Åbo Simklubb 2005 05A254 25m 2:30.68
29 686 Aino Välimaa Uinti Tampere 2006 06A220 25m 2:30.91
30 2085 Aliina Karvonen Simmis Wanda ry 2004 04A587 25m 2:30.98
31 1139 Iisa Karpela Cetus Espoo 2004 04A632 25m 2:31.14
32 1691 Roosa Tuomainen Salon Uimarit 2005 05A304 25m 2:31.42
33 1758 Siiri Konkka Åbo Simklubb 2004 04A103 25m 2:31.53
34 1537 Matilda Laitinen Aurajoen Uinti Ry 2004 04A243 25m 2:31.58
35 1792 Aino Rantala Åbo Simklubb 2004 04A204 25m 2:32.08
36 1003 Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2006 06A349 25m 2:32.25
37 2156 Meea Juntunen Tuusulan Uimaseura ry 2005 05A451 25m 2:32.39
38 1562 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti Ry 2005 05A538 25m 2:32.55
39 1131 Jutta Jauhiainen Cetus Espoo 2004 04A066 25m 2:32.61
40 391 Tinka Tamminen Lahden Uimaseura 2006 06A126 25m 2:32.76
41 1810 Ella Suominen Åbo Simklubb 2005 05A308 25m 2:32.86
42 1733 Tilda Aaltonen Åbo Simklubb 2006 06A311 25m 2:33.07
43 48 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit 2006 06A219 25m 2:34.04
44 1514 Mirelle Hirsiniemi Aurajoen Uinti Ry 2007 07A001 25m 2:34.53
45 1069 Malin Lindblom Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2006 06A073 25m 2:36.05
46 390 Tiinu Tamminen Lahden Uimaseura 2006 06A122 25m 2:36.25
47 2237 Milla Kiviranta Vanders 2006 06A135 25m 2:36.29
48 1205 Emmi Nieminen Cetus Espoo 2006 06A030 25m 2:36.69
49 1628 Tuuli Peltola Raision Urheilijat 2007 07A060 25m 2:37.11
50 1793 Kerttu Rantanen Åbo Simklubb 2007 07A146 25m 2:37.52
51 1147 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo 2007 07A078 25m 2:38.17
52 505 Hanni Koski Uimaseura Kangasalan Kuohu 2007 07A221 25m 2:38.61
53 1486 IIda Tawast Simmis Grani 2007 07A124 25m 2:38.73
54 836 Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 2007 07A193 25m 2:39.94
55 169 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 2007 07A587 25m 2:40.60
56 359 Siiri Haverinen Lahden Uimaseura 2007 07A176 25m 2:41.48
57 98 Kaisa Keränen Oulun Lohet 2007 07A021 25m 2:42.10
58 389 Ebba Simberg Lahden Uimaseura 2007 07A087 25m 2:42.92
59 2345 Vilma Vatanen Joensuun Uimaseura ry 2007 07A210 25m 2:42.95
60 931 Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2007 07A150 25m 2:43.16
61 1095 Enna Äyrämöinen Cetus Espoo 2007 07A198 25m 2:43.24
62 403 Anni Frusti Nokian Pyry 2007 07A190 25m 2:44.07
63 1938 Sofia Oksa Nummelan Kisaajat 2007 07A269 25m 2:44.23
2019-11-30 16.14.37 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Entry List
IKM 25m 2019 FINAALIT
Place: Vaasan Uimahalli Organizer:
Pool: 25m Competition Date: marras 29, 2019 to joulu 1, 2019
9 P13-16 50m PU
CR 24.16 Sergey Kuznetsov 2016
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 1541 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti Ry 2004 04A791 25m 25.98
2 1283 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 25m 26.09
3 503 Jami Ihalainen Uimaseura Kangasalan Kuohu 2003 03A382 25m 26.13
4 840 Sakari Korri Rauman Uimaseura 2005 05A293 25m 26.26
5 1743 Santeri Herpola Åbo Simklubb 2003 03A188 25m 26.27
6 2267 Danil Seksenov Vanders 2004 04A126 25m 26.32
7 585 Visa Kotiniitty Uinti Tampere 2003 03A284 25m 26.50
8 996 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A528 25m 26.52
9 2107 Miro Merinen Simmis Wanda ry 2003 03A695 25m 26.75
10 1779 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb 2003 03A892 25m 26.76
11 583 Joona Kortteinen Uinti Tampere 2003 03A195 25m 26.77
12 1904 Joonas Maaranen Hyvinkään Uimaseura 2004 04A835 25m 26.83
13 1672 Verneri Lehtovaara Salon Uimarit 2004 04A252 25m 26.95
14 2487 Tatu Saareks Lappeenrannan Uimarit 2003 03A630 25m 27.23
15 1755 Aapo Kinnunen Åbo Simklubb 2004 04A250 25m 27.26
16 2185 Henri Heikkilä Uimaseura Aquila 2003 03A172 25m 27.37
2019-11-30 16.14.41 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap