Program för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
200m bröstsim pojkar 14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
204 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
25m |
2:31.09 |
|
|
|
|
|
2 |
105 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
25m |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
3 |
460 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
25m |
2:39.73 |
|
|
|
|
|
4 |
517 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
25m |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
5 |
115 |
|
Ferdinand Bang |
Simklubben Neptun |
2005 |
AF1305 |
25m |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
6 |
42 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
25m |
2:42.50 |
|
|
|
|
|
7 |
49 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
25m |
2:43.07 |
|
|
|
|
|
8 |
109 |
|
Uno Härmark |
Simklubben Neptun |
2005 |
AD8705 |
25m |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
9 |
232 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
25m |
2:47.59 |
|
|
|
|
|
10 |
397 |
|
Marcus Persson Taylor |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AC4905 |
25m |
2:47.77 |
|
|
|
|
|
11 |
10 |
|
Benjamin Poehler |
Danderyds Simförening |
2005 |
AN7905 |
25m |
2:48.33 |
|
|
|
|
|
12 |
607 |
|
Alvin Johansson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV4705 |
25m |
2:56.12 |
|
|
|
|
|
13 |
229 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
25m |
2:58.66 |
|
|
|
|
|
14 |
281 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
25m |
2:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
264 |
|
Gustav Åsbrink |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE3505 |
25m |
2:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
53 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
25m |
2:58.84 |
|
|
|
|
|
17 |
211 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
25m |
3:00.07 |
|
|
|
|
|
18 |
422 |
|
Emil Sageryd |
Tyresö Simsällskap |
2005 |
AU9105 |
25m |
3:02.20 |
|
|
|
|
|
19 |
267 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG4505 |
25m |
3:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
364 |
|
Emil Johanson |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25m |
3:03.91 |
|
|
|
2005 |
AX4105 |
|
|
|
|
21 |
26 |
|
Mathias Steffansson |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
25m |
3:05.41 |
|
|
|
2005 |
AF2505 |
|
|
|
|
22 |
314 |
|
Albin Tetli |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
3:05.52 |
|
|
|
2005 |
AR9705 |
|
|
|
|
23 |
209 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
|
|
25m |
3:12.42 |
|
|
|
2005 |
AH7905 |
|
|
|
|
24 |
222 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
3:16.45 |
|
|
|
2005 |
AL7905 |
|
|
|
|
25 |
474 |
|
Oliver Haux |
Täby Sim |
|
|
25m |
3:18.49 |
RES |
|
|
2005 |
AR4705 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 08:07:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|