Program för Vest Senior/Junior Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lørdag kl. 09.00
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 30-07-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:08.61 22-08-2019 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 437 | Schrøder Matilde | 1996 | Berns | 9664AG | 50 m | 1:07.63 | |
2 | 92 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 9658AM | 50 m | 1:09.84 | |
3 | 154 | Schulze Nele | 2004 | HADERSLEV | 0492AH | 50 m | 1:10.01 | |
4 | 156 | Nielsen Astrid | 2002 | ESBJERG | 0276AO | 50 m | 1:10.23 | |
5 | 227 | Rasmussen Emma D. | 1996 | AGF | 9604AE | 50 m | 1:12.02 | |
6 | 173 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 1:12.11 | |
7 | 346 | Egerup Emilie | 2003 | VEJLE | 0316AW | 50 m | 1:12.23 | |
8 | 266 | Pallesen Victoria Haahr | 2002 | AALBORG | 0226AC | 50 m | 1:12.32 | |
9 | 142 | Fogh Laura | 2003 | HEI | 0352AI | 50 m | 1:12.78 | |
10 | 34 | Holstein Mette | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 1:13.28 | |
11 | 231 | Hougaard Maiken | 2002 | AGF | 0282AM | 50 m | 1:13.63 | |
12 | 71 | Kjærgaard Ida | 2003 | LYSENG | 0368BB | 50 m | 1:13.85 | |
13 | 172 | Olesen Amanda Busk | 2005 | ESBJERG | 0558AH | 50 m | 1:14.57 | |
14 | 15 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 50 m | 1:14.68 | |
15 | 342 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | VEJLE | 0306AE | 50 m | 1:15.46 | |
16 | 402 | Hjort Eva | 2004 | SKOVBAKKEN | 0452AE | 50 m | 1:15.46 | |
17 | 209 | Batz Cecilie | 2003 | DELTA | 0386AT | 50 m | 1:15.61 | |
18 | 63 | Kildahl Sarah | 2004 | LYSENG | 0474AJ | 50 m | 1:15.67 | |
19 | 56 | Hansen Maria Bebe | 2004 | NYBORG | 0482AG | 50 m | 1:15.80 | |
20 | 148 | Møbes Amalie Averhoff | 2002 | HADERSLEV | 0226BB | 50 m | 1:16.26 | |
21 | 355 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 1:16.72 | |
22 | 202 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | DELTA | 0426AT | 50 m | 1:17.60 | |
23 | 255 | Bager Mathilde | 2005 | AALBORG | 0524AN | 50 m | 1:17.86 | |
24 | 313 | Fuglsang Anna Munk | 2005 | S 68 | 0538AI | 50 m | 1:17.88 | |
25 | 151 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HADERSLEV | 0352AO | 50 m | 1:17.98 | |
26 | 304 | Østergaard Mathilde | 2004 | GRINDSTED | 0484AE | 50 m | 1:18.12 | |
27 | 314 | Bundgaard Sara | 2003 | S 68 | 0368AM | 50 m | 1:18.48 | |
28 | 351 | Hülsen Kristine | 2002 | VEJLE | 0286AH | 50 m | 1:18.57 | |
29 | 303 | Kruse Freja | 2004 | GRINDSTED | 0434AW | 50 m | 1:18.69 | |
30 | 277 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 1:18.72 | |
31 | 94 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 0298AA | 50 m | 1:18.81 | |
32 | 118 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | HORSENS | 0406AS | 50 m | 1:18.81 | |
33 | 405 | Ellehus Freya | 2000 | H2Odense | 0076AJ | 50 m | 1:18.87 | |
34 | 108 | Harpøth Julia | 2002 | HORSENS | 0208AX | 50 m | 1:19.26 | |
35 | 391 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 50 m | 1:19.34 | |
36 | 243 | Christensen Smilla Bruun | 2001 | AGF | 0154BC | 50 m | 1:19.43 | |
37 | 174 | Jensen Marie | 2005 | ESBJERG | 0516AO | 50 m | 1:19.48 | |
38 | 178 | Weide Kathrine | 2004 | ESBJERG | 0402AO | 50 m | 1:19.52 | |
39 | 57 | Pedersen Kristine Kipper | 2004 | NYBORG | 0494AV | 50 m | 1:19.57 | |
40 | 385 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 50 m | 1:20.02 | |
41 | 278 | Jensen Jazmin | 2005 | AALBORG | 0584AA | 50 m | 1:20.20 | |
42 | 329 | Hovmark Ida | 2005 | THISTED | 0528AG | 50 m | 1:20.58 | |
43 | 364 | Dyrman Nicoline | 2004 | VEJLE | 0446AM | 50 m | 1:21.06 | |
44 | 397 | Olesen Freja Krøjgaard | 2005 | SKOVBAKKEN | 0506AP | 50 m | 1:21.13 | |
45 | 360 | Holme Sofie Dyg | 2005 | VEJLE | 0598AO | 50 m | 1:21.23 | |
46 | 427 | Nygaard Emma | 2005 | H2Odense | 0538AR | 50 m | 1:21.34 | |
47 | 283 | Mejdahl Stine | 2005 | AALBORG | 0548AT | 50 m | 1:22.43 | |
48 | 73 | Heilmann Johanne | 2005 | KOLDING | 0558AI | 50 m | 1:22.45 | |
49 | 147 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 50 m | 1:22.49 | |
50 | 100 | Wienberg Amalie Marie | 2005 | HORSENS | 0538AB | 50 m | 1:23.21 | |
51 | 217 | Jakobsen Sofie Hjorth | 2005 | BJERRE HER | 0586AO | 50 m | 1:23.27 | |
52 | 219 | Hindberg Ida Emilie | 2005 | AGF | 0528AQ | 50 m | 1:23.49 | |
53 | 426 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | H2Odense | 0536AH | 50 m | 1:23.62 | |
54 | 126 | Krabbe Karoline Andersen | 2005 | HOLSTEBRO | 0524AQ | 50 m | 1:23.88 | |
55 | 115 | Schousboe Rosa Marie | 2005 | HORSENS | 0578AJ | 50 m | 1:24.01 | |
56 | 316 | Michaelsen Cecilie | 2005 | S 68 | 0592AM | 50 m | 1:24.07 | |
57 | 317 | Thirup Mathilde | 2005 | S 68 | 0536AL | 50 m | 1:25.32 | |
58 | 125 | Lorentzen Lærke Silkjær | 2005 | HOLSTEBRO | 0596BA | 50 m | 1:30.14 | |
59 | 319 | Asmussen Mie | 2005 | S 68 | 0554AN | 50 m | 1:38.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |