Startliste for Vest Senior/Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (8) |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 27-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 10-07-2013 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
149 |
3 |
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
HADERSLEV |
|
50m |
32.72 |
83 |
4 |
Vania Danilkin |
2004 |
0419AO |
KOLDING |
|
50m |
30.04 |
215 |
5 |
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
0445AP |
BSK08 |
|
50m |
31.58 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
0 |
Søren Have |
2004 |
0449AE |
AGF |
|
50m |
29.93 |
423 |
1 |
Jonathan Nejmann |
2004 |
0423AO |
H2Odense |
|
50m |
29.86 |
169 |
2 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
50m |
29.42 |
81 |
3 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
29.01 |
183 |
4 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
ESBJERG |
|
50m |
28.95 |
294 |
5 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
0323AQ |
AABYBRO |
|
50m |
28.98 |
13 |
6 |
Anton Poulsen |
2004 |
0483AH |
SKIVE |
|
50m |
29.28 |
6 |
7 |
Marcus Albæk |
2004 |
0465AM |
PINGVINEN |
|
50m |
29.64 |
55 |
8 |
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
ODDER |
|
50m |
29.87 |
254 |
9 |
Kris Jensen |
2004 |
0489AK |
AARS |
|
50m |
29.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
0 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
50m |
28.87 |
88 |
1 |
Malthe Theisen |
2003 |
0345AN |
IKAST |
|
50m |
28.70 |
210 |
2 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
28.35 |
298 |
3 |
Axel Hvam |
2003 |
0349AQ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
28.29 |
382 |
4 |
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
VIBORG |
|
50m |
28.16 |
168 |
5 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
ESBJERG |
|
50m |
28.25 |
376 |
6 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
VIBORG |
|
50m |
28.33 |
7 |
7 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
0059AO |
PINGVINEN |
|
50m |
28.65 |
362 |
8 |
Simon Sandal |
2003 |
0325AQ |
VEJLE |
|
50m |
28.77 |
336 |
9 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
50m |
28.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
0 |
William Sloth |
2003 |
0367AJ |
LYSENG |
|
50m |
28.08 |
224 |
1 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
AGF |
|
50m |
28.04 |
386 |
2 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
50m |
27.94 |
412 |
3 |
Christoffer R.s. Pedersen |
2004 |
0405AA |
H2Odense |
|
50m |
27.81 |
130 |
4 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.64 |
131 |
5 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.80 |
44 |
6 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
50m |
27.89 |
42 |
7 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
27.99 |
98 |
8 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
HORSENS |
|
50m |
28.08 |
353 |
9 |
Jacob Christensen |
2002 |
0265AG |
VEJLE |
|
50m |
28.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
0 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
27.57 |
70 |
1 |
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
LYSENG |
|
50m |
27.55 |
265 |
2 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
27.52 |
8 |
3 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
PINGVINEN |
|
50m |
27.30 |
101 |
4 |
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
HORSENS |
|
50m |
27.20 |
87 |
5 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
50m |
27.23 |
153 |
6 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
50m |
27.40 |
186 |
7 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
50m |
27.54 |
235 |
8 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
0269AD |
AGF |
|
50m |
27.56 |
204 |
9 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
27.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
0 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
50m |
27.08 |
315 |
1 |
Jeppe Egholm |
2003 |
0331AP |
S 68 |
|
50m |
26.91 |
367 |
2 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
50m |
26.52 |
163 |
3 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
25.95 |
157 |
4 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
50m |
25.37 |
136 |
5 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
25.71 |
240 |
6 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
AGF |
|
50m |
26.08 |
331 |
7 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
26.78 |
50 |
8 |
Sander Linde |
2002 |
0247AD |
RINGE |
|
50m |
27.01 |
184 |
9 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
0393AJ |
ESBJERG |
|
50m |
27.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
0 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
27.04 |
286 |
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
0359AJ |
AALBORG |
|
50m |
26.85 |
413 |
2 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
26.28 |
263 |
3 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
25.89 |
205 |
4 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
24.54 |
237 |
5 |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
AGF |
|
50m |
25.70 |
348 |
6 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
50m |
26.05 |
417 |
7 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
H2Odense |
|
50m |
26.59 |
18 |
8 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
50m |
26.98 |
411 |
9 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
27.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
0 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
27.03 |
160 |
1 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
26.83 |
312 |
2 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
26.13 |
119 |
3 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
HORSENS |
|
50m |
25.81 |
161 |
4 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
ESBJERG |
|
50m |
24.14 |
226 |
5 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
25.42 |
241 |
6 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
50m |
25.98 |
107 |
7 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
HORSENS |
|
50m |
26.59 |
68 |
8 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
26.95 |
356 |
9 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
50m |
27.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:07 |
|