Ohjelma Vest Senior/Junior Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 29-07-2012 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 15-07-2010 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 134 | Bach Helena Rosendahl | 2000 | HOLSTEBRO | 0074AM | 50 m | 4:10.10 | |
2 | 139 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HOLBÆK | 0112AJ | 50 m | 4:15.83 | |
3 | 91 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 4:16.59 | |
4 | 256 | Bruun Line Jørgensen | 1995 | AALBORG | 9544AF | 50 m | 4:18.08 | |
5 | 361 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | VEJLE | 0312AH | 50 m | 4:18.84 | |
6 | 95 | Krog Emilie | 2002 | HOVEDSTAD | 0224AU | 50 m | 4:22.30 | |
7 | 242 | Sol Snæfridur | 2000 | AGF | 0082AL | 50 m | 4:22.65 | |
8 | 262 | Rijkhoff Lisa | 2001 | AALBORG | 0136AF | 50 m | 4:24.07 | |
9 | 334 | Bach Thea Søe | 2002 | THISTED | 0222AD | 50 m | 4:25.18 | |
10 | 58 | Bak Iben | 2001 | NYBORG | 0124AH | 50 m | 4:26.68 | |
11 | 233 | Christensen Marie | 2002 | AGF | 0272AI | 50 m | 4:28.30 | |
12 | 398 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 4:32.99 | |
13 | 69 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 4:33.12 | |
14 | 47 | Rønn Anna | 2005 | RINGE | 0552AD | 50 m | 4:33.27 | |
15 | 261 | Brøgger-Andersen Camilla | 2002 | AALBORG | 0246AQ | 50 m | 4:33.31 | |
16 | 232 | Borgensgaard Mia | 2003 | AGF | 0368AT | 50 m | 4:34.28 | |
17 | 92 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 9658AM | 50 m | 4:34.54 | |
18 | 399 | Dige Laura Marie | 2004 | SKOVBAKKEN | 0404AE | 50 m | 4:35.58 | |
19 | 96 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 4:36.02 | |
20 | 342 | Godt Annika Hausgaard | 2003 | VEJLE | 0306AE | 50 m | 4:36.20 | |
21 | 406 | Baraviec Cecilie | 2000 | H2Odense | 0016AB | 50 m | 4:37.38 | |
22 | 208 | Ottesen Anna Pave | 2003 | DELTA | 0338BD | 50 m | 4:37.49 | |
23 | 274 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 4:37.76 | |
24 | 275 | Romanski Fenja | 2005 | AALBORG | 0598AH | 50 m | 4:37.98 | |
25 | 78 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 4:38.22 | |
26 | 76 | Hansen Frederikke Skau | 2002 | KOLDING | 0204AJ | 50 m | 4:39.11 | |
27 | 93 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 0104AF | 50 m | 4:39.23 | |
28 | 343 | Pedersen Aurelia | 2004 | VEJLE | 0414AA | 50 m | 4:39.24 | |
29 | 74 | Piihl Victoria Fræhr | 2005 | KOLDING | 0598AJ | 50 m | 4:40.99 | |
30 | 415 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | H2Odense | 0496AH | 50 m | 4:41.68 | |
31 | 221 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 4:42.32 | |
32 | 366 | Hvarre Louise | 2001 | VEJLE | 0156AN | 50 m | 4:42.93 | |
33 | 273 | Frost Cecilie Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0598AM | 50 m | 4:44.88 | |
34 | 379 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 50 m | 4:45.36 | |
35 | 335 | Bach Tilde Søe | 2005 | THISTED | 0524AH | 50 m | 4:47.69 | |
36 | 182 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 4:48.02 | |
37 | 185 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 4:49.74 | |
38 | 271 | Frost Camilla Nørgaard | 2005 | AALBORG | 0588AM | 50 m | 4:49.95 | |
39 | 103 | Sørensen Caroline Nymann | 2002 | HORSENS | 0232BA | 50 m | 4:50.02 | |
40 | 79 | Gabela Elma | 2004 | KOLDING | 0472AE | 50 m | 4:50.38 | |
41 | 62 | Langvad Nanna | 2005 | LYSENG | 0512BA | 50 m | 4:50.58 | |
42 | 179 | Underbjerg Victoria | 2004 | ESBJERG | 0448AK | 50 m | 4:51.37 | |
43 | 34 | Holstein Mette | 2005 | SILKEBORG | 0552AI | 50 m | 4:53.91 | |
44 | 22 | Lauritzen Annabella Bing | 2005 | SILKEBORG | 0586AG | 50 m | 4:54.03 | |
45 | 141 | Larsen Laura Vedel | 2005 | HOBRO | 0554AK | 50 m | 4:55.49 | |
46 | 152 | Stamholt Maja | 2005 | HADERSLEV | 0528AH | 50 m | 4:55.66 | |
47 | 106 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 4:55.92 | |
48 | 5 | Thomassen Ida Overgaard | 2005 | PINGVINEN | 0536AR | 50 m | 4:56.79 | |
49 | 35 | Friis Maja | 2005 | SILKEBORG | 0574AP | 50 m | 4:58.21 | |
50 | 54 | Nedergaard Laura G. | 2005 | ODDER | 0572AF | 50 m | 4:58.36 | |
51 | 4 | Dalsgaard Ida Kold | 2005 | PINGVINEN | 0538AS | 50 m | 4:59.38 | |
52 | 21 | Tolderlund Amalie | 2005 | SILKEBORG | 0586AR | 50 m | 5:01.50 | |
53 | 326 | Jensen Amalie Nyvang | 2005 | THISTED | 0526AM | 50 m | 5:01.84 | |
54 | 3 | Larsen Elisabeth Leegaard | 2005 | PINGVINEN | 0586AV | 50 m | 5:23.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |