Program for Simkampen 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4x200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
115 |
|
Sverige 2003-2004 |
Sverige |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
113 |
|
Sverige 2005-2006 |
Sverige |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
111 |
|
Finland 2005-2006 |
Finland |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
110 |
|
Finland 2003-2004 |
Finland |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:19:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4x200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
108 |
|
Finland 2005-2006 |
Finland |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
109 |
|
Finland 2003-2004 |
Finland |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
114 |
|
Sverige 2003-2004 |
Sverige |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
112 |
|
Sverige 2005-2006 |
Sverige |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
29 |
|
Greta Beszteri |
Finland |
2004 |
04A257 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
85 |
|
Sara Arnö |
Sverige |
2004 |
AA1208 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
87 |
|
Vilma Lindberg |
Sverige |
2004 |
AL9204 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
54 |
|
Mathilda Sandberg |
Sverige |
2005 |
BR2805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
56 |
|
Moa Nyblom |
Sverige |
2005 |
AA5605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
60 |
|
Milla Wahlund |
Sverige |
2006 |
AG0206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Teea Jestoi |
Finland |
2005 |
05A173 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Daniela Lietzén |
Finland |
2006 |
06A241 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
27 |
|
Cindy Palm |
Finland |
2003 |
03A052 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Ellen Kaituri |
Finland |
2006 |
06A086 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
83 |
|
Michelle Wissinger |
Sverige |
2004 |
BN3604 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
64 |
|
Elton Söderberg |
Sverige |
2006 |
AH0306 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Veikka Leväsalo |
Finland |
2005 |
05A863 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
66 |
|
Theo Djuphammar |
Sverige |
2005 |
AC6105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
62 |
|
Einar Styrman |
Sverige |
2005 |
AH3305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
31 |
|
Marcus Forsel |
Finland |
2003 |
03A127 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Samuel Halminen |
Finland |
2005 |
05A578 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
93 |
|
Hjalmar Mueller |
Sverige |
2004 |
AR8104 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
33 |
|
Oskari Repo |
Finland |
2003 |
03A824 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
89 |
|
David Neuhardt |
Sverige |
2003 |
AU6103 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
91 |
|
August Eriksson |
Sverige |
2004 |
AC3104 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
35 |
|
Eemil Kankare |
Finland |
2003 |
03A474 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
9 |
|
Jasper Oikarainen |
Finland |
2005 |
05A276 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
97 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Sverige |
2004 |
AW5404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
69 |
|
Felicia Brännbäck |
Sverige |
2006 |
AC4606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
37 |
|
Aada Rissanen |
Finland |
2004 |
04A305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
41 |
|
Ella Hulkki |
Finland |
2004 |
04A200 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
99 |
|
Julia Häglund |
Sverige |
2003 |
AI1403 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
71 |
|
Liv Asp Olsson |
Sverige |
2005 |
AH3205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Tilda Aaltonen |
Finland |
2006 |
06A311 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
13 |
|
Laura Kousa |
Finland |
2005 |
05A332 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
67 |
|
Alice Velden |
Sverige |
2005 |
AO2405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
11 |
|
Kukka Kangas |
Finland |
2005 |
05A254 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
39 |
|
Iris Hanski |
Finland |
2003 |
03A234 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
95 |
|
Emilia Forsberg |
Sverige |
2003 |
BN9203 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Teemu Oksakari |
Finland |
2003 |
03A161 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
77 |
|
Philip Palmqvist |
Sverige |
2005 |
AR1505 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
75 |
|
Henry Israelsson |
Sverige |
2006 |
AK9706 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
73 |
|
David Holmberg |
Sverige |
2005 |
AH7905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
102 |
|
Theo Oerther |
Sverige |
2003 |
AF0503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
101 |
|
Gustav Niring |
Sverige |
2004 |
AE6304 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
17 |
|
Eero Mäenpää |
Finland |
2005 |
05A377 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
15 |
|
Teo Mattelmäki |
Finland |
2005 |
05A743 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
43 |
|
Johan Krister Fredriksson |
Finland |
2003 |
03A724 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
47 |
|
Niklas Hatakka |
Finland |
2003 |
03A534 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
103 |
|
Ludvig Holfve |
Sverige |
2003 |
AG5503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
19 |
|
Aron Forslund |
Finland |
2005 |
05A526 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
59 |
|
Wilma Eld |
Sverige |
2005 |
AS5205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
74 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Sverige |
2006 |
AD9606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Emma Johansson |
Finland |
2003 |
03A017 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
46 |
|
Jutta Jauhiainen |
Finland |
2004 |
04A066 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
61 |
|
Iris Martinsson |
Sverige |
2005 |
AF3405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
12 |
|
Tuuli Pippuri |
Finland |
2005 |
05A146 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
94 |
|
Amanda Takala |
Sverige |
2004 |
AP3804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100 |
|
Selma Holmer |
Sverige |
2004 |
AM6204 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
34 |
|
Kerttu Nurmi |
Finland |
2003 |
03A462 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
90 |
|
Thilda Ström |
Sverige |
2003 |
AT5803 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
21 |
|
Ada Hakkarainen |
Finland |
2005 |
05A123 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
22 |
|
Kira Lindroos |
Finland |
2005 |
05A028 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
William Fagerstedt |
Finland |
2005 |
05A803 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
98 |
|
Nils Malmberg |
Sverige |
2004 |
AI3504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
58 |
|
Oliver Harper |
Sverige |
2005 |
AD2705 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
18 |
|
Luka Laaksonen |
Finland |
2005 |
05A517 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
42 |
|
Santeri Herpola |
Finland |
2003 |
03A188 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
32 |
|
Alex Lydman |
Finland |
2003 |
03A218 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
84 |
|
Morris Martin |
Sverige |
2004 |
AH0504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Linus Areblad |
Sverige |
2004 |
AI9504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Vincent Flores |
Sverige |
2005 |
AE7305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
62 |
|
Einar Styrman |
Sverige |
2005 |
AH3305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Rasmus Kalvik |
Finland |
2004 |
04A904 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Aarni Linderborg |
Finland |
2005 |
05A268 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
104 |
|
Elina Hellgren |
Sverige |
2004 |
BA2404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
53 |
|
Siiri Konkka |
Finland |
2004 |
04A103 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
81 |
|
Linn Melander |
Sverige |
2005 |
AR0205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
82 |
|
Moa Zetterström |
Sverige |
2005 |
AA9805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
79 |
|
Klara Svenheim |
Sverige |
2005 |
AT9205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
85 |
|
Sara Arnö |
Sverige |
2004 |
AA1208 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
23 |
|
Karla Tiainen |
Finland |
2005 |
05A246 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
24 |
|
Maura Bergström |
Finland |
2005 |
05A338 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
44 |
|
Oona Sirkiä |
Finland |
2004 |
04A596 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
52 |
|
Saga Jatkola |
Finland |
2004 |
04A532 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Teea Jestoi |
Finland |
2005 |
05A173 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
66 |
|
Theo Djuphammar |
Sverige |
2005 |
AC6105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
20 |
|
Lucas Lydman |
Finland |
2005 |
05A187 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
80 |
|
Johan Montero |
Sverige |
2005 |
AN1905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
17 |
|
Eero Mäenpää |
Finland |
2005 |
05A377 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
30 |
|
Arttu Mäenpää |
Finland |
2003 |
03A892 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
65 |
|
Oliver Albinzon |
Sverige |
2005 |
AC3105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
38 |
|
Simon Ravals |
Finland |
2003 |
03A528 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
107 |
|
Emil Gunnarsson |
Sverige |
2004 |
AM0504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
89 |
|
David Neuhardt |
Sverige |
2003 |
AU6103 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
40 |
|
Luukas Vainio |
Finland |
2003 |
03A099 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
105 |
|
Axel Lewander |
Sverige |
2004 |
AI7304 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
39 |
|
Iris Hanski |
Finland |
2003 |
03A234 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
16 |
|
Wilma Sundt |
Finland |
2006 |
06A142 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
78 |
|
Alma Thunberg |
Sverige |
2005 |
AV1605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
83 |
|
Michelle Wissinger |
Sverige |
2004 |
BN3604 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Wilma Långström |
Finland |
2004 |
04A170 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Ella Suominen |
Finland |
2005 |
05A308 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
54 |
|
Mathilda Sandberg |
Sverige |
2005 |
BR2805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
97 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Sverige |
2004 |
AW5404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Ellen Kaituri |
Finland |
2006 |
06A086 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
48 |
|
Petra Kivi |
Finland |
2003 |
03A153 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
81 |
|
Linn Melander |
Sverige |
2005 |
AR0205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
94 |
|
Amanda Takala |
Sverige |
2004 |
AP3804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
76 |
|
Tobias Lindberg |
Sverige |
2005 |
AI7105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
55 |
|
Vincent Flores |
Sverige |
2005 |
AE7305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Teo Mattelmäki |
Finland |
2005 |
05A743 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Marcus Forsel |
Finland |
2003 |
03A127 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Henry Israelsson |
Sverige |
2006 |
AK9706 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
96 |
|
Erik Lööw |
Sverige |
2003 |
AH1303 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
106 |
|
Oliver Erneholm |
Sverige |
2003 |
AO4503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Teemu Oksakari |
Finland |
2003 |
03A161 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
25 |
|
Adam Björkstrand |
Finland |
2005 |
05A478 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
18 |
|
Luka Laaksonen |
Finland |
2005 |
05A517 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
93 |
|
Hjalmar Mueller |
Sverige |
2004 |
AR8104 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
35 |
|
Eemil Kankare |
Finland |
2003 |
03A474 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
74 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Sverige |
2006 |
AD9606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100 |
|
Selma Holmer |
Sverige |
2004 |
AM6204 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
34 |
|
Kerttu Nurmi |
Finland |
2003 |
03A462 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
99 |
|
Julia Häglund |
Sverige |
2003 |
AI1403 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
72 |
|
Sofia Tossavainen |
Sverige |
2005 |
AJ2805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Elsa Kärvestedt |
Sverige |
2005 |
AG9605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
92 |
|
Ella Bolmstrand |
Sverige |
2004 |
BR5804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
36 |
|
Maija Nurmi |
Finland |
2003 |
03A461 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
26 |
|
Malin Lindblom |
Finland |
2006 |
06A073 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
23 |
|
Karla Tiainen |
Finland |
2005 |
05A246 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
46 |
|
Jutta Jauhiainen |
Finland |
2004 |
04A066 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Ada Hakkarainen |
Finland |
2005 |
05A123 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
42 |
|
Santeri Herpola |
Finland |
2003 |
03A188 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
32 |
|
Alex Lydman |
Finland |
2003 |
03A218 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
57 |
|
Tim Rogersson |
Sverige |
2005 |
AN5305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
43 |
|
Johan Krister Fredriksson |
Finland |
2003 |
03A724 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
98 |
|
Nils Malmberg |
Sverige |
2004 |
AI3504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
88 |
|
John Zetterqvist |
Sverige |
2004 |
AH6504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
68 |
|
Marcus Persson Taylor |
Sverige |
2005 |
AC4905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Linus Areblad |
Sverige |
2004 |
AI9504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
70 |
|
Carl Malm |
Sverige |
2005 |
AL7905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Samuel Halminen |
Finland |
2005 |
05A578 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
14 |
|
Måns Manelius |
Finland |
2006 |
06A533 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4x100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
111 |
|
Finland 2005-2006 |
Finland |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Sverige 2003-2004 |
Sverige |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
110 |
|
Finland 2003-2004 |
Finland |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
113 |
|
Sverige 2005-2006 |
Sverige |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4x100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
114 |
|
Sverige 2003-2004 |
Sverige |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Sverige 2005-2006 |
Sverige |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
108 |
|
Finland 2005-2006 |
Finland |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
109 |
|
Finland 2003-2004 |
Finland |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4x100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
111 |
|
Finland 2005-2006 |
Finland |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
110 |
|
Finland 2003-2004 |
Finland |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
113 |
|
Sverige 2005-2006 |
Sverige |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
115 |
|
Sverige 2003-2004 |
Sverige |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4x100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
114 |
|
Sverige 2003-2004 |
Sverige |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Sverige 2005-2006 |
Sverige |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Finland 2003-2004 |
Finland |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
108 |
|
Finland 2005-2006 |
Finland |
2005 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
67 |
|
Alice Velden |
Sverige |
2005 |
AO2405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
39 |
|
Iris Hanski |
Finland |
2003 |
03A234 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
37 |
|
Aada Rissanen |
Finland |
2004 |
04A305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
69 |
|
Felicia Brännbäck |
Sverige |
2006 |
AC4606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
99 |
|
Julia Häglund |
Sverige |
2003 |
AI1403 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
48 |
|
Petra Kivi |
Finland |
2003 |
03A153 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
11 |
|
Kukka Kangas |
Finland |
2005 |
05A254 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
13 |
|
Laura Kousa |
Finland |
2005 |
05A332 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
71 |
|
Liv Asp Olsson |
Sverige |
2005 |
AH3205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
24 |
|
Maura Bergström |
Finland |
2005 |
05A338 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
95 |
|
Emilia Forsberg |
Sverige |
2003 |
BN9203 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Sverige |
2004 |
AW5404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
19 |
|
Aron Forslund |
Finland |
2005 |
05A526 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
101 |
|
Gustav Niring |
Sverige |
2004 |
AE6304 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Philip Palmqvist |
Sverige |
2005 |
AR1505 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
17 |
|
Eero Mäenpää |
Finland |
2005 |
05A377 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
38 |
|
Simon Ravals |
Finland |
2003 |
03A528 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
73 |
|
David Holmberg |
Sverige |
2005 |
AH7905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
102 |
|
Theo Oerther |
Sverige |
2003 |
AF0503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Ludvig Holfve |
Sverige |
2003 |
AG5503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
31 |
|
Marcus Forsel |
Finland |
2003 |
03A127 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
66 |
|
Theo Djuphammar |
Sverige |
2005 |
AC6105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
15 |
|
Teo Mattelmäki |
Finland |
2005 |
05A743 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
43 |
|
Johan Krister Fredriksson |
Finland |
2003 |
03A724 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
53 |
|
Siiri Konkka |
Finland |
2004 |
04A103 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
81 |
|
Linn Melander |
Sverige |
2005 |
AR0205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
56 |
|
Moa Nyblom |
Sverige |
2005 |
AA5605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Teea Jestoi |
Finland |
2005 |
05A173 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
85 |
|
Sara Arnö |
Sverige |
2004 |
AA1208 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
79 |
|
Klara Svenheim |
Sverige |
2005 |
AT9205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
23 |
|
Karla Tiainen |
Finland |
2005 |
05A246 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
52 |
|
Saga Jatkola |
Finland |
2004 |
04A532 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
104 |
|
Elina Hellgren |
Sverige |
2004 |
BA2404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
26 |
|
Malin Lindblom |
Finland |
2006 |
06A073 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
51 |
|
Emma Johansson |
Finland |
2003 |
03A017 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
40 |
|
Luukas Vainio |
Finland |
2003 |
03A099 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
76 |
|
Tobias Lindberg |
Sverige |
2005 |
AI7105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
25 |
|
Adam Björkstrand |
Finland |
2005 |
05A478 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
105 |
|
Axel Lewander |
Sverige |
2004 |
AI7304 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
65 |
|
Oliver Albinzon |
Sverige |
2005 |
AC3105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
30 |
|
Arttu Mäenpää |
Finland |
2003 |
03A892 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Johan Montero |
Sverige |
2005 |
AN1905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
20 |
|
Lucas Lydman |
Finland |
2005 |
05A187 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
96 |
|
Erik Lööw |
Sverige |
2003 |
AH1303 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
4 |
|
Aarni Linderborg |
Finland |
2005 |
05A268 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
78 |
|
Alma Thunberg |
Sverige |
2005 |
AV1605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Amanda Takala |
Sverige |
2004 |
AP3804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Ella Hulkki |
Finland |
2004 |
04A200 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
16 |
|
Wilma Sundt |
Finland |
2006 |
06A142 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
83 |
|
Michelle Wissinger |
Sverige |
2004 |
BN3604 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
54 |
|
Mathilda Sandberg |
Sverige |
2005 |
BR2805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
63 |
|
Elsa Kärvestedt |
Sverige |
2005 |
AG9605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50 |
|
Wilma Långström |
Finland |
2004 |
04A170 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
36 |
|
Maija Nurmi |
Finland |
2003 |
03A461 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Daniela Lietzén |
Finland |
2006 |
06A241 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
21 |
|
Ada Hakkarainen |
Finland |
2005 |
05A123 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Sverige |
2004 |
AW5404 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Teemu Oksakari |
Finland |
2003 |
03A161 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
Adam Björkstrand |
Finland |
2005 |
05A478 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
47 |
|
Niklas Hatakka |
Finland |
2003 |
03A534 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
76 |
|
Tobias Lindberg |
Sverige |
2005 |
AI7105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
106 |
|
Oliver Erneholm |
Sverige |
2003 |
AO4503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
75 |
|
Henry Israelsson |
Sverige |
2006 |
AK9706 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
9 |
|
Jasper Oikarainen |
Finland |
2005 |
05A276 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
102 |
|
Theo Oerther |
Sverige |
2003 |
AF0503 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
91 |
|
August Eriksson |
Sverige |
2004 |
AC3104 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
66 |
|
Theo Djuphammar |
Sverige |
2005 |
AC6105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
90 |
|
Thilda Ström |
Sverige |
2003 |
AT5803 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
44 |
|
Oona Sirkiä |
Finland |
2004 |
04A596 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
74 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Sverige |
2006 |
AD9606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
22 |
|
Kira Lindroos |
Finland |
2005 |
05A028 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
72 |
|
Sofia Tossavainen |
Sverige |
2005 |
AJ2805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100 |
|
Selma Holmer |
Sverige |
2004 |
AM6204 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
69 |
|
Felicia Brännbäck |
Sverige |
2006 |
AC4606 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
48 |
|
Petra Kivi |
Finland |
2003 |
03A153 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
24 |
|
Maura Bergström |
Finland |
2005 |
05A338 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
12 |
|
Tuuli Pippuri |
Finland |
2005 |
05A146 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
92 |
|
Ella Bolmstrand |
Sverige |
2004 |
BR5804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
70 |
|
Carl Malm |
Sverige |
2005 |
AL7905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
98 |
|
Nils Malmberg |
Sverige |
2004 |
AI3504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
18 |
|
Luka Laaksonen |
Finland |
2005 |
05A517 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
William Fagerstedt |
Finland |
2005 |
05A803 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
88 |
|
John Zetterqvist |
Sverige |
2004 |
AH6504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
38 |
|
Simon Ravals |
Finland |
2003 |
03A528 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
96 |
|
Erik Lööw |
Sverige |
2003 |
AH1303 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
20 |
|
Lucas Lydman |
Finland |
2005 |
05A187 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
40 |
|
Luukas Vainio |
Finland |
2003 |
03A099 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
68 |
|
Marcus Persson Taylor |
Sverige |
2005 |
AC4905 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Tim Rogersson |
Sverige |
2005 |
AN5305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
42 |
|
Santeri Herpola |
Finland |
2003 |
03A188 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
85 |
|
Sara Arnö |
Sverige |
2004 |
AA1208 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Cindy Palm |
Finland |
2003 |
03A052 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Daniela Lietzén |
Finland |
2006 |
06A241 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
16 |
|
Wilma Sundt |
Finland |
2006 |
06A142 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
60 |
|
Milla Wahlund |
Sverige |
2006 |
AG0206 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
54 |
|
Mathilda Sandberg |
Sverige |
2005 |
BR2805 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
29 |
|
Greta Beszteri |
Finland |
2004 |
04A257 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
56 |
|
Moa Nyblom |
Sverige |
2005 |
AA5605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
83 |
|
Michelle Wissinger |
Sverige |
2004 |
BN3604 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Ellen Kaituri |
Finland |
2006 |
06A086 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
87 |
|
Vilma Lindberg |
Sverige |
2004 |
AL9204 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
14 |
|
Måns Manelius |
Finland |
2006 |
06A533 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
9 |
|
Jasper Oikarainen |
Finland |
2005 |
05A276 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
65 |
|
Oliver Albinzon |
Sverige |
2005 |
AC3105 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
89 |
|
David Neuhardt |
Sverige |
2003 |
AU6103 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Veikka Leväsalo |
Finland |
2005 |
05A863 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
Hjalmar Mueller |
Sverige |
2004 |
AR8104 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
33 |
|
Oskari Repo |
Finland |
2003 |
03A824 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
35 |
|
Eemil Kankare |
Finland |
2003 |
03A474 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
91 |
|
August Eriksson |
Sverige |
2004 |
AC3104 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
64 |
|
Elton Söderberg |
Sverige |
2006 |
AH0306 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
62 |
|
Einar Styrman |
Sverige |
2005 |
AH3305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
36 |
|
Maija Nurmi |
Finland |
2003 |
03A461 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Ella Suominen |
Finland |
2005 |
05A308 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
61 |
|
Iris Martinsson |
Sverige |
2005 |
AF3405 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
59 |
|
Wilma Eld |
Sverige |
2005 |
AS5205 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
94 |
|
Amanda Takala |
Sverige |
2004 |
AP3804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
34 |
|
Kerttu Nurmi |
Finland |
2003 |
03A462 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
63 |
|
Elsa Kärvestedt |
Sverige |
2005 |
AG9605 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
90 |
|
Thilda Ström |
Sverige |
2003 |
AT5803 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
46 |
|
Jutta Jauhiainen |
Finland |
2004 |
04A066 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
12 |
|
Tuuli Pippuri |
Finland |
2005 |
05A146 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
8 |
|
Tilda Aaltonen |
Finland |
2006 |
06A311 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
92 |
|
Ella Bolmstrand |
Sverige |
2004 |
BR5804 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
58 |
|
Oliver Harper |
Sverige |
2005 |
AD2705 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
84 |
|
Morris Martin |
Sverige |
2004 |
AH0504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Rasmus Kalvik |
Finland |
2004 |
04A904 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
55 |
|
Vincent Flores |
Sverige |
2005 |
AE7305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
88 |
|
John Zetterqvist |
Sverige |
2004 |
AH6504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
30 |
|
Arttu Mäenpää |
Finland |
2003 |
03A892 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
6 |
|
William Fagerstedt |
Finland |
2005 |
05A803 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Linus Areblad |
Sverige |
2004 |
AI9504 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Tim Rogersson |
Sverige |
2005 |
AN5305 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Samuel Halminen |
Finland |
2005 |
05A578 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
32 |
|
Alex Lydman |
Finland |
2003 |
03A218 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Aarni Linderborg |
Finland |
2005 |
05A268 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 sep 2019 till den 15 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
16*50m frisim Mixed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Finland mixed |
Finland |
2000 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
117 |
|
Sverige mixed |
Sverige |
2000 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-13 18:20:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|