Program för UGP1 2019-2020, Hässleholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag pass 1 start 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Qpoolen |
Arrangör: |
Skånesim/S71 |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
3 |
|
Bastian Durdel |
2006 |
KARLSKRONA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
KARLSKRONA |
1:54.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
5 |
|
Ozzy Melin |
2006 |
KSLS |
1:56.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Linus Svensson |
2005 |
KSLS |
1:35.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
3 |
|
Neo Evertsson |
2007 |
KARLSKRONA |
1:30.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
4 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
ESLÖVS SS |
1:30.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
5 |
|
Elliot Poggi Rosenberg |
2007 |
ÄNGELHOLM |
1:30.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
6 |
|
Elias Berg |
2005 |
ÄNGELHOLM |
1:31.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
7 |
|
Jacob Edlund |
2006 |
RONNEBY SS |
1:42.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
1 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
SJÖBO SS |
1:26.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Måns Fridström |
2006 |
KARLSKRONA |
1:18.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
3 |
|
Hugo Johnsson |
2005 |
S 71 |
1:17.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
4 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
RINGSJÖ SK |
1:16.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
5 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
ÄNGELHOLM |
1:17.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
6 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
ÄNGELHOLM |
1:17.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
7 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
HÖGANÄS SS |
1:25.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
1 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
ÄNGELHOLM |
1:16.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Axel Gladher |
2006 |
KARLSKRONA |
1:15.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Jacob Glans |
2006 |
KSLS |
1:14.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
4 |
|
Anton Persson |
2006 |
KK KARPEN |
1:13.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
5 |
|
Karl Oredsson |
2006 |
S 71 |
1:14.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
6 |
|
Karl Hansson |
2003 |
ESLÖVS SS |
1:15.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Yousef Abu Hajaj |
2005 |
KARLSKRONA |
1:15.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
1 |
|
Axel Thelin |
2002 |
ESLÖVS SS |
1:12.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
2 |
|
Gabriel Ekelund |
2006 |
KSLS |
1:11.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
KSLS |
1:09.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
4 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
RINGSJÖ SK |
1:07.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Harry Petersson |
2002 |
KSLS |
1:08.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
6 |
|
Gustaf Stokholm |
2004 |
ÄNGELHOLM |
1:09.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
7 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
KSLS |
1:11.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
1 |
|
Vincent Hua |
2004 |
RINGSJÖ SK |
1:05.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
1:04.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
3 |
|
Niels Kwant |
2003 |
KK KARPEN |
1:01.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Simon Persson |
2003 |
KK KARPEN |
1:00.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
5 |
|
Birkan Ates |
2002 |
S 71 |
1:01.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
KSLS |
1:04.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
7 |
|
Leo Pekberg |
2002 |
ÄNGELHOLM |
1:05.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-12 07:37:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: S 71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|