Startliste for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Regionalt Børnestævne 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Frederikssund |
|
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Malou Voigt |
2009 |
0988AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:02.34 |
18 |
2 |
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
SLANGERUP |
|
25m |
1:40.00 |
88 |
3 |
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
0998AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:37.03 |
84 |
4 |
Freja Unold |
2009 |
0988AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:37.28 |
92 |
5 |
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
0902AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:47.56 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Sofie Clemmensen |
2009 |
0928AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
1:35.89 |
139 |
2 |
Mathilde Fallenkamp |
2009 |
0926AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:33.63 |
61 |
3 |
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:32.37 |
89 |
4 |
Therese Dommer |
2009 |
0932AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:33.55 |
65 |
5 |
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:35.34 |
11 |
6 |
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
SLANGERUP |
|
25m |
1:37.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:32.19 |
70 |
2 |
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:31.44 |
60 |
3 |
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:31.01 |
135 |
4 |
Kamille Løkkegaard Hansen |
2009 |
0936AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.38 |
172 |
5 |
Elise Vedel |
2009 |
0944AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.48 |
184 |
6 |
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.10 |
49 |
2 |
Eva de Maeyer |
2009 |
0918AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:26.82 |
211 |
3 |
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:21.20 |
192 |
4 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
0816AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.40 |
220 |
5 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:29.32 |
3 |
6 |
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
JYLLINGE |
|
25m |
1:30.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:20.95 |
198 |
2 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.37 |
1 |
3 |
Johanne Højer |
2008 |
0868AK |
JYLLINGE |
|
25m |
1:18.60 |
68 |
4 |
Sophia Zøllner |
2008 |
0874AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.51 |
229 |
5 |
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
0892AF |
SØLLERØD |
|
25m |
1:20.70 |
86 |
6 |
Kamilla Figurski |
2008 |
0876AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:21.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.23 |
15 |
2 |
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:15.71 |
23 |
3 |
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.82 |
59 |
4 |
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.95 |
130 |
5 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.60 |
73 |
6 |
Alvilda Højberg |
2008 |
0832AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.57 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2009-2009) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
HERLEV |
|
25m |
1:26.04 |
237 |
2 |
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:23.22 |
234 |
3 |
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:20.90 |
102 |
4 |
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
HERLEV |
|
25m |
1:21.83 |
231 |
5 |
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:25.32 |
132 |
6 |
Emma Mcpherran |
2009 |
0986AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.05 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 2008-2008) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Ida Mathiesen |
2008 |
0876AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.65 |
137 |
2 |
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.39 |
43 |
3 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:07.34 |
24 |
4 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.89 |
42 |
5 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.26 |
90 |
6 |
Victoria Pedersen |
2008 |
0822AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:14.73 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:37 |
|