2022-01-25   17:36:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Västerbybadet Race 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
1 50m Fjärilsim Damer
Sponsor: DK Bygg i Götene - 2
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 38 Ellen Roslund Karlsborgs Simklubb 2003 AT4403 25m 31.39
2 94 Frida Rångeby S77 Stenungsund 2005 AZ8205 25m 32.43
3 14 Julia Jonsson Falköpings Simsällskap 2004 AR5804 25m 32.43
4 37 Julia Rosebrink Karlsborgs Simklubb 2000 AO1200 25m 33.29
5 17 Josefine Stensson Falköpings Simsällskap 2003 BM6603 25m 33.44
6 69 Clara Westh Lidköpings Gymnastik o SS 2004 BT2404 25m 33.60
7 66 Elin Salegård Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AT0405 25m 34.14
8 13 Filippa Lind Falköpings Simsällskap 2004 AB7204 25m 34.57
9 154 Sofia Tranberg Trollhättans Simsällskap 2006 AA9606 25m 34.84
10 65 Agnes Carlsson-Djerf Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AD6606 25m 36.12
11 193 Ebba Hellgren Uddevalla Sim 2007 AZ9807 25m 36.35
12 93 Lina Back S77 Stenungsund 2005 AJ7805 25m 36.59
13 166 Achazia Hilvano Trollhättans Simsällskap 2006 BR9206 25m 37.03
14 188 Elsa Vikarand Uddevalla Sim 2007 AW4207 25m 37.04
15 125 Emma Sunnerdahl Skara Simsällskap 2006 BE0406 25m 37.45
16 24 Tove Öjersson Simklubben Götene 2005 AM1605 25m 37.59
17 95 Alice Olsson S77 Stenungsund 2006 AX1406 25m 37.60
18 96 Hailey Larsson S77 Stenungsund 2007 AK7407 25m 37.82
19 225 Lisa Andersson Simklubben Götene 2005 AP1405 25m 38.37 EFT
20 97 Fanny Falk S77 Stenungsund 2008 AK7808 25m 38.84
21 137 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 25m 39.08
22 187 Vilma Olsson Uddevalla Sim 2007 AK4407 25m 39.10
23 123 Ida Pihlblad Skara Simsällskap 2001 BM5201 50m 39.10
24 191 Majken Olsson Uddevalla Sim 2007 AW7407 25m 39.23
25 63 Gabriella Björkdahl Lidköpings Gymnastik o SS 2004 AM1404 25m 39.55
26 43 Sara Vendel Gunnarsson Karlsborgs Simklubb 2005 BD7805 25m 39.71
27 195 Malin Östblom Uddevalla Sim 2007 BA1407 25m 40.05
28 136 Isabelle Gereonsson Skövde Simsällskap 2007 AA8407 25m 40.10
29 138 Emilia Höglund Skövde Simsällskap 2007 AD5807 25m 41.87
30 85 Nicole Lönnquist Mariestads Simsällskap 2008 AK8808 25m 42.20
31 139 Ella Winqvist Skövde Simsällskap 2007 AG6607 25m 42.46
32 198 Signe Malmeling Uddevalla Sim 2008 AT6208 25m 42.54
33 25 Ebba Öjersson Simklubben Götene 2008 AA7408 25m 42.98
34 98 Mimmi Falk S77 Stenungsund 2009 AE4209 25m 43.07
35 189 Saga Eriksson Uddevalla Sim 2007 AV9607 25m 43.19
36 156 Julia Olsson Trollhättans Simsällskap 2006 AB9206 50m 43.19
37 161 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 25m 43.42
38 190 Frida Nielsen Uddevalla Sim 2008 AJ6808 25m 44.29
39 144 Saga jukic Skövde Simsällskap 2008 AH1608 25m 44.41
40 219 Ronja Kylen Simklubben Alingsås 2009 AB5409 25m 44.49
41 141 Saga Leo Skövde Simsällskap 2006 BC5206 25m 44.93
42 49 Elin Billström Kungsbacka Simsällskap 2008 AA6608 25m 45.74
43 200 Alva Dittmer Uddevalla Sim 2007 AU4408 25m 47.23
44 197 Lovis Adamsson Uddevalla Sim 2007 BF0207 25m 47.39
45 142 Stella Andersson Skövde Simsällskap 2007 AO5607 25m 48.03
46 4 Sofia Siversjö Alingsås SLS 2004 AF3604 25m 48.30
47 78 Esther Olsson Mariestads Simsällskap 2008 AA7608 25m 48.34
48 210 Tilda Sahlsten Uddevalla Sim 2009 AP4409 25m 50.86
49 199 Alexandra Cullberg Uddevalla Sim 2006 BQ7606 25m 50.88
50 163 Zoe Metcalfe Trollhättans Simsällskap 2008 AN8408 25m 51.74
51 50 Adina Hilmersson Kungsbacka Simsällskap 2009 AF7809 25m 52.13
52 201 Tyra Sannehed Uddevalla Sim 2008 AU9408 25m 53.20
53 26 Indra Norman Simklubben Götene 2008 AL4408 25m 56.18
54 128 Molly Johansson Skara Simsällskap 2009 AH0609 50m 56.89
55 204 Selma Jensen-Hellberg Uddevalla Sim 2008 AY8208 25m 59.01
56 204 Selma Jensen-Hellberg Uddevalla Sim 2008 AY8208 25m 59.01
57 40 Hanna Martinsson Karlsborgs Simklubb 2006 AF5606 25m 1:05.08
58 208 Meja Eriksson Uddevalla Sim 2009 AP4209 25m 1:10.27
59 103 Stina Röhss S77 Stenungsund 2007 BG7407 25m
60 167 Ingrid Öhman Trollhättans Simsällskap 2008 AW2408 25m
61 34 Agnes Blom Karlsborgs Simklubb 2009 25m
62 180 Tindra Skogfält IKSU Simning 2007 BK7007 25m
63 228 Tea Jälevik Lysekils Simsällskap 2007 AV8407 25m EFT
64 124 Liv Agervi Skara Simsällskap 2004 BF2204 25m
65 171 Kajsa Lövbrand Trollhättans Simsällskap 2005 BX2605 25m
66 220 Olivia Ljungström Simklubben Alingsås 2008 AH3408 25m
67 170 Frida Blom Trollhättans Simsällskap 2006 BU4006 25m
68 68 Josefin Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2008 AD5208 25m
69 168 Maja Dalek Trollhättans Simsällskap 2008 AW3208 25m
70 181 Smilla Skogfält IKSU Simning 2009 AP2809 25m
71 58 Elin Sandbom Kungsbacka Simsällskap 2008 BA1408 25m
2019-10-03 20:30:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
2 50m Fjärilsim Herrar
Sponsor: JA Skor
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 12 Simon Svedberg Falköpings Simsällskap 2001 AK5701 25m 28.22
2 64 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 25m 28.36
3 153 William Hägg Trollhättans Simsällskap 2002 AM1502 25m 31.11
4 83 Daniel Lönnquist Mariestads Simsällskap 2005 AR3305 25m 32.60
5 39 Filip Martinsson Karlsborgs Simklubb 2003 AK8703 25m 34.66
6 92 David Kjellgren S77 Stenungsund 2004 AI4504 25m 34.98
7 155 Anton Hägg Trollhättans Simsällskap 2004 AG2904 25m 35.87
8 18 Alex Karlsson Falköpings Simsällskap 2004 AW4904 25m 36.96
9 192 Axel Hansson Uddevalla Sim 2008 AH3108 25m 37.95
10 70 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 25m 38.19
11 72 Elias Eriksson Hejmar Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AV8905 25m 38.41
12 145 Leo Partanen Skövde Simsällskap 2007 AI1707 25m 39.93
13 15 Max Lind Falköpings Simsällskap 2007 AA6107 25m 40.70
14 177 Noah Hombessa Åsundens Simsällskap 2007 AG3507 25m 41.29
15 196 Axel Rodin Uddevalla Sim 2007 AM3307 25m 41.57
16 179 Mats-Erik Skogfält IKSU Simning 1976 AC0176 50m 41.88
17 158 Viktor Olsson Trollhättans Simsällskap 2006 AI2306 25m 42.34
18 143 Elias Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2008 AD3708 25m 42.37
19 41 William Blixt Karlsborgs Simklubb 2004 AT0904 50m 43.53
20 84 Martin von Knorring Mariestads Simsällskap 2005 AR1305 25m 43.89
21 79 Jacob Haggård Mariestads Simsällskap 2005 AK3705 50m 43.93
22 71 William Bogensberger Lidköpings Gymnastik o SS 2007 AH2707 50m 43.99
23 209 Viktor Forsberg Uddevalla Sim 2007 AT2907 50m 45.43
24 202 Viggo Vikarand Uddevalla Sim 2009 AE0509 25m 49.78
25 135 Albin Jarhult Skene Sim- och
Idrottssällskap
2007 AB4507 25m 50.08
26 54 Max Johansson Kungsbacka Simsällskap 2008 AK2708 25m 50.18
27 99 Albin Wassberg S77 Stenungsund 2008 AJ6908 25m 50.40
28 160 Viktor Särkiniemi Carlsson Trollhättans Simsällskap 2009 AA7509 25m 50.82
29 194 Leo Blomberg Uddevalla Sim 2007 AL8907 25m 51.87
30 52 Hannes Johnsson Kungsbacka Simsällskap 2008 AJ4308 25m 52.32
31 218 Edvin Pettersson Simklubben Alingsås 2008 AB2908 25m 52.99
32 206 Erwin Karfunkel Uddevalla Sim 2006 AW2706 25m 54.31
33 203 Hjalmar Aronsson Uddevalla Sim 2008 AM9308 25m 55.28
34 164 Rasmus Olsson Trollhättans Simsällskap 2008 AG9708 25m 58.59
35 207 Cornelis Lillesköld Uddevalla Sim 2007 AS9507 25m 59.97
36 222 Jonathan Hellberg Simklubben Alingsås 2009 AJ6909 50m 1:16.05
37 33 Oscar Schelin Karlsborgs Simklubb 2009 25m
38 205 Samuel Övregaard Uddevalla Sim 2008 AM9508 25m
39 57 Eric Fredgren Kungsbacka Simsällskap 2008 AN6108 25m
40 59 Noel Larsson Kungsbacka Simsällskap 2007 AS9707 25m
41 146 Axel Hedman Skövde Simsällskap 2005 AV9705 25m
42 51 Måns Blomberg Kungsbacka Simsällskap 2008 AI3108 25m
43 27 Joel Carlsson Simklubben Götene 2007 AL4107 25m
44 55 Malte Plan Kungsbacka Simsällskap 2007 AP7907 25m
45 60 Wilhelm Ek Kungsbacka Simsällskap 2008 AQ1308 25m
46 62 Gustav Landgren Kungsbacka Simsällskap 2007 AU2307 25m
47 67 Lukas Rasmussen Lidköpings Gymnastik o SS 2004 AV7304 25m
48 159 Ludvig Brax Trollhättans Simsällskap 2007 AF3107 25m
49 140 Max Schimmel Skövde Simsällskap 2009 AA0309 25m
50 165 Theo Nordin Trollhättans Simsällskap 2007 AL1907 25m
51 35 Charlie Severinkangas Karlsborgs Simklubb 2008 25m
2019-10-03 20:30:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
3 25m Ryggsim Damer
Sponsor: Colorama Götene 2
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 53 Thea Emmertz Kungsbacka Simsällskap 2010 AC0410 25m 23.09
2 56 Filippa Oom Kungsbacka Simsällskap 2010 AD2610 25m 23.30
3 109 Leena Mainardis S77 Stenungsund 2010 AF3810 25m 23.65
4 162 Regina Zana Trollhättans Simsällskap 2010 AA9810 25m 24.14
5 111 Isis Olin S77 Stenungsund 2010 AF4010 25m 24.85
6 113 Leia Johansson S77 Stenungsund 2010 AH5810 25m 25.61
7 150 Nellie Leander Säffle Simsällskap 2010 AA3410 25m 25.70
8 10 Nelly Zetterdahl Alingsås SLS 2010 AJ6410 25m 26.58
9 221 Elsa Pettersson Simklubben Alingsås 2011 AA1611 25m 27.02
10 133 Moa Nordesäter Skara Simsällskap 2010 AI5810 25m 27.41
11 30 Alicia Fahlgren Simklubben Götene 2011 AC9011 25m 29.56
12 130 Julia Svensson Skara Simsällskap 2010 AE7810 25m 32.49
13 178 Maya Hombessa Åsundens Simsällskap 2011 AC7411 25m 42.70
14 32 Nellie Rosebrink Karlsborgs Simklubb 2010 25m
15 86 Anni Ramberg Sundin Mariestads Simsällskap 2010 AJ1210 25m
16 121 Majken Holm Skara Simsällskap 2010 25m
17 61 Felicia Skogholm Pihl Kungsbacka Simsällskap 2010 AI7410 25m
18 48 Filippa Nyström Kungsbacka Simsällskap 2011 25m
2019-10-03 20:30:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
4 25m Ryggsim Herrar
Sponsor: Åkessons Bil
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 100 Filip Granlund S77 Stenungsund 2010 AB3310 25m 22.90
2 44 Anton Martinsson Karlsborgs Simklubb 2010 AA7110 25m 25.39
3 73 Sebastian Salegård Lidköpings Gymnastik o SS 2010 AA7910 25m 26.53
4 126 Hampus Fransson Skara Simsällskap 2010 AA1710 25m 27.55
5 118 Vilmer Stjernqvist Skara Simsällskap 2012 25m
6 186 Linnea Palander Uddevalla Sim 2010 25m
7 152 Robert Mulikov Säffle Simsällskap 2010 AE2910 25m
8 182 Ebbe Blomberg Uddevalla Sim 2010 25m
2019-10-03 20:30:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
5 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 137 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 25m 37.44
2 198 Signe Malmeling Uddevalla Sim 2008 AT6208 25m 39.26
3 78 Esther Olsson Mariestads Simsällskap 2008 AA7608 25m 41.16
4 144 Saga jukic Skövde Simsällskap 2008 AH1608 25m 41.92
5 219 Ronja Kylen Simklubben Alingsås 2009 AB5409 25m 42.18
6 190 Frida Nielsen Uddevalla Sim 2008 AJ6808 25m 42.43
7 161 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 25m 42.92
8 25 Ebba Öjersson Simklubben Götene 2008 AA7408 25m 42.98
9 49 Elin Billström Kungsbacka Simsällskap 2008 AA6608 25m 44.34
10 68 Josefin Larsson Lidköpings Gymnastik o SS 2008 AD5208 25m 44.80
11 85 Nicole Lönnquist Mariestads Simsällskap 2008 AK8808 25m 45.51
12 97 Fanny Falk S77 Stenungsund 2008 AK7808 25m 45.58
13 168 Maja Dalek Trollhättans Simsällskap 2008 AW3208 25m 46.53
14 163 Zoe Metcalfe Trollhättans Simsällskap 2008 AN8408 25m 47.19
15 201 Tyra Sannehed Uddevalla Sim 2008 AU9408 25m 47.55
16 50 Adina Hilmersson Kungsbacka Simsällskap 2009 AF7809 25m 47.59
17 204 Selma Jensen-Hellberg Uddevalla Sim 2008 AY8208 25m 47.75
18 204 Selma Jensen-Hellberg Uddevalla Sim 2008 AY8208 25m 47.75
19 98 Mimmi Falk S77 Stenungsund 2009 AE4209 25m 48.40
20 210 Tilda Sahlsten Uddevalla Sim 2009 AP4409 25m 48.66
21 26 Indra Norman Simklubben Götene 2008 AL4408 25m 48.97
22 28 Nova Svensson Simklubben Götene 2009 AE5609 50m 49.40
23 167 Ingrid Öhman Trollhättans Simsällskap 2008 AW2408 25m 49.48
24 112 Sofia Olsson S77 Stenungsund 2009 AM9809 25m 49.96
25 169 Molly Andersson Trollhättans Simsällskap 2009 AJ7609 25m 50.69
26 172 Elvira Wennersten Trollhättans Simsällskap 2008 BD2008 25m 50.71
27 114 Svea Agorastos S77 Stenungsund 2008 BD4608 25m 51.55
28 108 Elin Olsson S77 Stenungsund 2009 AM8809 25m 51.55
29 220 Olivia Ljungström Simklubben Alingsås 2008 AH3408 25m 52.55
30 110 Clara Carlén S77 Stenungsund 2009 AM9209 25m 54.11
31 147 Elsa Hendén Skövde Simsällskap 2008 BA6008 25m 54.42
32 208 Meja Eriksson Uddevalla Sim 2009 AP4209 25m 54.61
33 19 Alicia Nyberg Falköpings Simsällskap 2009 AM8609 25m 56.81
34 58 Elin Sandbom Kungsbacka Simsällskap 2008 BA1408 25m 59.30
35 181 Smilla Skogfält IKSU Simning 2009 AP2809 25m
36 22 Sbah Rhal Simklubben Götene 2008 25m
37 88 Edith Ahl Mariestads Simsällskap 2009 AS1409 25m
38 11 Hilma Sundh Falköpings Simsällskap 2008 25m
39 185 Linnea Johansson-Skarin Uddevalla Sim 2008 25m
40 34 Agnes Blom Karlsborgs Simklubb 2009 25m
41 1 Judith Petersson Alingsås SLS 2009 25m
2019-10-03 20:30:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
6 50m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 192 Axel Hansson Uddevalla Sim 2008 AH3108 25m 37.34
2 70 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 25m 38.99
3 143 Elias Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2008 AD3708 25m 41.70
4 99 Albin Wassberg S77 Stenungsund 2008 AJ6908 25m 42.29
5 140 Max Schimmel Skövde Simsällskap 2009 AA0309 25m 43.12
6 202 Viggo Vikarand Uddevalla Sim 2009 AE0509 25m 43.93
7 218 Edvin Pettersson Simklubben Alingsås 2008 AB2908 25m 46.62
8 52 Hannes Johnsson Kungsbacka Simsällskap 2008 AJ4308 25m 48.03
9 203 Hjalmar Aronsson Uddevalla Sim 2008 AM9308 25m 49.35
10 205 Samuel Övregaard Uddevalla Sim 2008 AM9508 25m 49.38
11 104 Linus Wahlin S77 Stenungsund 2009 AE1709 25m 49.70
12 51 Måns Blomberg Kungsbacka Simsällskap 2008 AI3108 25m 50.11
13 105 David Örstig S77 Stenungsund 2009 AH6509 25m 50.42
14 160 Viktor Särkiniemi Carlsson Trollhättans Simsällskap 2009 AA7509 25m 51.15
15 54 Max Johansson Kungsbacka Simsällskap 2008 AK2708 25m 52.46
16 29 Hilmer Lamberg Simklubben Götene 2009 AG9309 25m 52.83
17 164 Rasmus Olsson Trollhättans Simsällskap 2008 AG9708 25m 52.89
18 107 Noel Jansson S77 Stenungsund 2009 AH6909 25m 54.06
19 106 Arvid Fossum S77 Stenungsund 2009 AH6709 25m 54.19
20 151 Lukas Andersson Säffle Simsällskap 2009 AG2709 25m 59.40
21 60 Wilhelm Ek Kungsbacka Simsällskap 2008 AQ1308 25m 1:14.07
22 57 Eric Fredgren Kungsbacka Simsällskap 2008 AN6108 25m 1:36.48
23 33 Oscar Schelin Karlsborgs Simklubb 2009 25m
24 183 Liam Blomberg Uddevalla Sim 2009 25m
25 222 Jonathan Hellberg Simklubben Alingsås 2009 AJ6909 25m
26 23 Leas Rahl Simklubben Götene 2009 25m
27 21 Viktor Persson Simklubben Götene 2009 25m
28 35 Charlie Severinkangas Karlsborgs Simklubb 2008 25m
29 2 Alexander Freiholtz Alingsås SLS 2008 25m
2019-10-03 20:30:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
7 100m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 66 Elin Salegård Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AT0405 25m 1:12.66
2 94 Frida Rångeby S77 Stenungsund 2005 AZ8205 25m 1:14.83
3 14 Julia Jonsson Falköpings Simsällskap 2004 AR5804 25m 1:14.87
4 13 Filippa Lind Falköpings Simsällskap 2004 AB7204 25m 1:17.36
5 38 Ellen Roslund Karlsborgs Simklubb 2003 AT4403 25m 1:17.84
6 65 Agnes Carlsson-Djerf Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AD6606 25m 1:19.36
7 191 Majken Olsson Uddevalla Sim 2007 AW7407 25m 1:20.44
8 95 Alice Olsson S77 Stenungsund 2006 AX1406 25m 1:22.08
9 188 Elsa Vikarand Uddevalla Sim 2007 AW4207 25m 1:22.24
10 139 Ella Winqvist Skövde Simsällskap 2007 AG6607 25m 1:23.08
11 93 Lina Back S77 Stenungsund 2005 AJ7805 25m 1:23.10
12 63 Gabriella Björkdahl Lidköpings Gymnastik o SS 2004 AM1404 25m 1:23.24
13 69 Clara Westh Lidköpings Gymnastik o SS 2004 BT2404 25m 1:23.76
14 37 Julia Rosebrink Karlsborgs Simklubb 2000 AO1200 25m 1:24.40
15 17 Josefine Stensson Falköpings Simsällskap 2003 BM6603 25m 1:25.06
16 189 Saga Eriksson Uddevalla Sim 2007 AV9607 25m 1:25.44
17 187 Vilma Olsson Uddevalla Sim 2007 AK4407 25m 1:26.14
18 24 Tove Öjersson Simklubben Götene 2005 AM1605 25m 1:26.20
19 154 Sofia Tranberg Trollhättans Simsällskap 2006 AA9606 25m 1:26.61
20 96 Hailey Larsson S77 Stenungsund 2007 AK7407 25m 1:27.57
21 193 Ebba Hellgren Uddevalla Sim 2007 AZ9807 25m 1:28.50
22 136 Isabelle Gereonsson Skövde Simsällskap 2007 AA8407 25m 1:28.99
23 195 Malin Östblom Uddevalla Sim 2007 BA1407 25m 1:29.93
24 225 Lisa Andersson Simklubben Götene 2005 AP1405 25m 1:29.99 EFT
25 142 Stella Andersson Skövde Simsällskap 2007 AO5607 25m 1:30.12
26 43 Sara Vendel Gunnarsson Karlsborgs Simklubb 2005 BD7805 25m 1:30.48
27 197 Lovis Adamsson Uddevalla Sim 2007 BF0207 25m 1:31.53
28 103 Stina Röhss S77 Stenungsund 2007 BG7407 25m 1:31.80
29 156 Julia Olsson Trollhättans Simsällskap 2006 AB9206 25m 1:32.00
30 138 Emilia Höglund Skövde Simsällskap 2007 AD5807 25m 1:32.99
31 141 Saga Leo Skövde Simsällskap 2006 BC5206 25m 1:33.41
32 217 Alma Haknert Simklubben Alingsås 2007 AH1807 25m 1:34.55
33 199 Alexandra Cullberg Uddevalla Sim 2006 BQ7606 25m 1:35.75
34 4 Sofia Siversjö Alingsås SLS 2004 AF3604 25m 1:37.04
35 166 Achazia Hilvano Trollhättans Simsällskap 2006 BR9206 25m 1:39.26
36 200 Alva Dittmer Uddevalla Sim 2007 AU4408 25m 1:40.90
37 40 Hanna Martinsson Karlsborgs Simklubb 2006 AF5606 25m 1:52.61
38 42 Maja Björserud Karlsborgs Simklubb 2006 AR1406 50m 2:01.82
39 82 Hanna Haggård Mariestads Simsällskap 2007 AN9207 25m 2:03.05
40 228 Tea Jälevik Lysekils Simsällskap 2007 AV8407 25m EFT
41 180 Tindra Skogfält IKSU Simning 2007 BK7007 25m
42 124 Liv Agervi Skara Simsällskap 2004 BF2204 25m
43 171 Kajsa Lövbrand Trollhättans Simsällskap 2005 BX2605 25m
44 227 Annie Jonasson Lysekils Simsällskap 2007 BM5807 25m EFT
45 170 Frida Blom Trollhättans Simsällskap 2006 BU4006 25m
2019-10-03 20:30:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
8 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 12 Simon Svedberg Falköpings Simsällskap 2001 AK5701 25m 1:03.73
2 64 Henrik Kraemer Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AD7505 25m 1:12.42
3 83 Daniel Lönnquist Mariestads Simsällskap 2005 AR3305 25m 1:17.38
4 92 David Kjellgren S77 Stenungsund 2004 AI4504 25m 1:17.45
5 155 Anton Hägg Trollhättans Simsällskap 2004 AG2904 25m 1:18.70
6 72 Elias Eriksson Hejmar Lidköpings Gymnastik o SS 2005 AV8905 25m 1:19.87
7 153 William Hägg Trollhättans Simsällskap 2002 AM1502 25m 1:20.70
8 18 Alex Karlsson Falköpings Simsällskap 2004 AW4904 25m 1:20.84
9 71 William Bogensberger Lidköpings Gymnastik o SS 2007 AH2707 25m 1:24.74
10 196 Axel Rodin Uddevalla Sim 2007 AM3307 25m 1:24.80
11 39 Filip Martinsson Karlsborgs Simklubb 2003 AK8703 25m 1:24.90
12 15 Max Lind Falköpings Simsällskap 2007 AA6107 25m 1:26.09
13 194 Leo Blomberg Uddevalla Sim 2007 AL8907 25m 1:30.34
14 145 Leo Partanen Skövde Simsällskap 2007 AI1707 25m 1:31.36
15 41 William Blixt Karlsborgs Simklubb 2004 AT0904 50m 1:35.08
16 158 Viktor Olsson Trollhättans Simsällskap 2006 AI2306 25m 1:36.19
17 165 Theo Nordin Trollhättans Simsällskap 2007 AL1907 25m 1:39.06
18 206 Erwin Karfunkel Uddevalla Sim 2006 AW2706 25m 1:41.11
19 80 Axel Blom Mariestads Simsällskap 2005 AL3905 50m 1:42.60
20 157 Simon Olofsson Trollhättans Simsällskap 2007 AA0507 25m 1:42.96
21 79 Jacob Haggård Mariestads Simsällskap 2005 AK3705 25m 1:46.91
22 207 Cornelis Lillesköld Uddevalla Sim 2007 AS9507 25m 1:50.27
23 84 Martin von Knorring Mariestads Simsällskap 2005 AR1305 50m 1:50.84
24 209 Viktor Forsberg Uddevalla Sim 2007 AT2907 25m 1:54.71
25 55 Malte Plan Kungsbacka Simsällskap 2007 AP7907 25m 1:55.57
26 184 Leon Hoffman-Krohn Uddevalla Sim 2005 25m
27 62 Gustav Landgren Kungsbacka Simsällskap 2007 AU2307 25m
28 135 Albin Jarhult Skene Sim- och
Idrottssällskap
2007 AB4507 25m
29 226 Tage Wänerskär Simklubben Götene 2007 AM8307 25m EFT
30 146 Axel Hedman Skövde Simsällskap 2005 AV9705 25m
31 159 Ludvig Brax Trollhättans Simsällskap 2007 AF3107 25m
32 59 Noel Larsson Kungsbacka Simsällskap 2007 AS9707 25m
2019-10-03 20:30:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
11 25m Bröstsim Damer
Sponsor: Colorama Götene 2
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 162 Regina Zana Trollhättans Simsällskap 2010 AA9810 25m 22.80
2 113 Leia Johansson S77 Stenungsund 2010 AH5810 25m 23.71
3 109 Leena Mainardis S77 Stenungsund 2010 AF3810 25m 24.55
4 56 Filippa Oom Kungsbacka Simsällskap 2010 AD2610 25m 25.90
5 53 Thea Emmertz Kungsbacka Simsällskap 2010 AC0410 25m 26.78
6 131 Astrid Andersson Skara Simsällskap 2010 AE8010 25m 26.97
7 221 Elsa Pettersson Simklubben Alingsås 2011 AA1611 25m 27.23
8 10 Nelly Zetterdahl Alingsås SLS 2010 AJ6410 25m 27.64
9 150 Nellie Leander Säffle Simsällskap 2010 AA3410 25m 28.39
10 130 Julia Svensson Skara Simsällskap 2010 AE7810 25m 31.73
11 30 Alicia Fahlgren Simklubben Götene 2011 AC9011 25m 33.83
12 86 Anni Ramberg Sundin Mariestads Simsällskap 2010 AJ1210 25m
13 48 Filippa Nyström Kungsbacka Simsällskap 2011 25m
14 119 Molly Fransson Skara Simsällskap 2012 25m
15 133 Moa Nordesäter Skara Simsällskap 2010 AI5810 25m
16 32 Nellie Rosebrink Karlsborgs Simklubb 2010 25m
17 61 Felicia Skogholm Pihl Kungsbacka Simsällskap 2010 AI7410 25m
2019-10-03 20:30:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
12 25m Bröstsim Herrar
Sponsor: DK Bygg i Götene - 2
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 44 Anton Martinsson Karlsborgs Simklubb 2010 AA7110 25m 25.46
2 73 Sebastian Salegård Lidköpings Gymnastik o SS 2010 AA7910 25m 26.83
3 126 Hampus Fransson Skara Simsällskap 2010 AA1710 25m 29.08
4 100 Filip Granlund S77 Stenungsund 2010 AB3310 25m 32.27
5 182 Ebbe Blomberg Uddevalla Sim 2010 25m
6 152 Robert Mulikov Säffle Simsällskap 2010 AE2910 25m
7 186 Linnea Palander Uddevalla Sim 2010 25m
8 118 Vilmer Stjernqvist Skara Simsällskap 2012 25m
2019-10-03 20:30:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
13 50m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 49 Elin Billström Kungsbacka Simsällskap 2008 AA6608 25m 40.07
2 137 Kerstin Landahl Skövde Simsällskap 2008 AA3608 25m 42.38
3 161 Szofia Zana Trollhättans Simsällskap 2008 AL8408 25m 44.65
4 78 Esther Olsson Mariestads Simsällskap 2008 AA7608 25m 44.99
5 97 Fanny Falk S77 Stenungsund 2008 AK7808 25m 45.66
6 198 Signe Malmeling Uddevalla Sim 2008 AT6208 25m 45.94
7 163 Zoe Metcalfe Trollhättans Simsällskap 2008 AN8408 25m 48.41
8 144 Saga jukic Skövde Simsällskap 2008 AH1608 25m 49.10
9 201 Tyra Sannehed Uddevalla Sim 2008 AU9408 25m 49.37
10 98 Mimmi Falk S77 Stenungsund 2009 AE4209 25m 49.91
11 169 Molly Andersson Trollhättans Simsällskap 2009 AJ7609 25m 50.80
12 26 Indra Norman Simklubben Götene 2008 AL4408 25m 51.11
13 181 Smilla Skogfält IKSU Simning 2009 AP2809 50m 51.88
14 25 Ebba Öjersson Simklubben Götene 2008 AA7408 25m 52.20
15 85 Nicole Lönnquist Mariestads Simsällskap 2008 AK8808 25m 52.35
16 204 Selma Jensen-Hellberg Uddevalla Sim 2008 AY8208 25m 52.43
17 204 Selma Jensen-Hellberg Uddevalla Sim 2008 AY8208 25m 52.43
18 172 Elvira Wennersten Trollhättans Simsällskap 2008 BD2008 25m 53.19
19 147 Elsa Hendén Skövde Simsällskap 2008 BA6008 25m 53.39
20 190 Frida Nielsen Uddevalla Sim 2008 AJ6808 25m 53.56
21 219 Ronja Kylen Simklubben Alingsås 2009 AB5409 25m 53.62
22 220 Olivia Ljungström Simklubben Alingsås 2008 AH3408 25m 53.89
23 168 Maja Dalek Trollhättans Simsällskap 2008 AW3208 25m 54.91
24 167 Ingrid Öhman Trollhättans Simsällskap 2008 AW2408 25m 56.13
25 87 Elicia Hovbrink Mariestads Simsällskap 2008 BE2208 50m 56.44
26 28 Nova Svensson Simklubben Götene 2009 AE5609 25m 56.77
27 7 Alva Bramer Alingsås SLS 2009 AS7009 25m 57.12
28 108 Elin Olsson S77 Stenungsund 2009 AM8809 25m 58.24
29 210 Tilda Sahlsten Uddevalla Sim 2009 AP4409 25m 59.06
30 208 Meja Eriksson Uddevalla Sim 2009 AP4209 25m 59.51
31 110 Clara Carlén S77 Stenungsund 2009 AM9209 25m 1:00.32
32 50 Adina Hilmersson Kungsbacka Simsällskap 2009 AF7809 25m 1:00.37
33 112 Sofia Olsson S77 Stenungsund 2009 AM9809 25m 1:00.54
34 128 Molly Johansson Skara Simsällskap 2009 AH0609 25m 1:02.59
35 58 Elin Sandbom Kungsbacka Simsällskap 2008 BA1408 25m 1:02.64
36 88 Edith Ahl Mariestads Simsällskap 2009 AS1409 50m 1:04.73
37 185 Linnea Johansson-Skarin Uddevalla Sim 2008 25m
38 3 Matilda Johannesson Alingsås SLS 2009 25m
39 114 Svea Agorastos S77 Stenungsund 2008 BD4608 25m
40 22 Sbah Rhal Simklubben Götene 2008 25m
41 34 Agnes Blom Karlsborgs Simklubb 2009 25m
42 11 Hilma Sundh Falköpings Simsällskap 2008 25m
43 19 Alicia Nyberg Falköpings Simsällskap 2009 AM8609 25m
2019-10-03 20:30:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Startlista
Västerbybadet Race 2019
Arrangör:
Plats: Västerbybadet Götene Simklubben Götene
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 5 okt 2019
14 50m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 143 Elias Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2008 AD3708 25m 46.44
2 192 Axel Hansson Uddevalla Sim 2008 AH3108 25m 46.52
3 140 Max Schimmel Skövde Simsällskap 2009 AA0309 25m 46.81
4 70 Björn Johansson Lidköpings Gymnastik o SS 2009 AA7309 25m 48.19
5 218 Edvin Pettersson Simklubben Alingsås 2008 AB2908 25m 48.53
6 202 Viggo Vikarand Uddevalla Sim 2009 AE0509 25m 50.22
7 106 Arvid Fossum S77 Stenungsund 2009 AH6709 25m 50.44
8 160 Viktor Särkiniemi Carlsson Trollhättans Simsällskap 2009 AA7509 25m 50.98
9 164 Rasmus Olsson Trollhättans Simsällskap 2008 AG9708 25m 51.41
10 205 Samuel Övregaard Uddevalla Sim 2008 AM9508 25m 51.60
11 99 Albin Wassberg S77 Stenungsund 2008 AJ6908 25m 51.88
12 203 Hjalmar Aronsson Uddevalla Sim 2008 AM9308 25m 52.11
13 52 Hannes Johnsson Kungsbacka Simsällskap 2008 AJ4308 25m 53.20
14 129 Nils Bergqvist Skara Simsällskap 2008 AJ5508 25m 53.59
15 54 Max Johansson Kungsbacka Simsällskap 2008 AK2708 25m 56.06
16 81 Oscar Blom Mariestads Simsällskap 2008 AC3108 25m 56.43
17 104 Linus Wahlin S77 Stenungsund 2009 AE1709 25m 56.59
18 29 Hilmer Lamberg Simklubben Götene 2009 AG9309 25m 1:00.07
19 151 Lukas Andersson Säffle Simsällskap 2009 AG2709 25m 1:03.87
20 107 Noel Jansson S77 Stenungsund 2009 AH6909 25m 1:04.54
21 51 Måns Blomberg Kungsbacka Simsällskap 2008 AI3108