Program för SUM-SIM Region 2019, Skåne norra
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9 november 2019 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m frisim pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
|
Viggo Thomsen |
2004 |
LANDSKRONA |
2:29.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
637 |
3 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:28.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
618 |
4 |
|
Noa Rydén |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:25.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Love Andersson |
2004 |
HÖGANÄS SS |
2:27.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Marco Lindström |
2004 |
HÖGANÄS SS |
2:28.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
685 |
7 |
|
Ville Nordqvist |
2004 |
S 71 |
2:30.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Adrian Spogardh |
2004 |
KARLSHAMN |
2:23.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
2 |
|
Marcus Riis |
2004 |
LANDSKRONA |
2:19.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
3 |
|
Felix Jönsson |
2004 |
KSLS |
2:16.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
4 |
|
Hampus Erdös |
2003 |
SK LÖDDE |
2:11.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
5 |
|
Herman Modig |
2003 |
KSLS |
2:12.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
6 |
|
Andre Wester |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:17.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
7 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
KARLSHAMN |
2:22.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
8 |
|
Theo Andersson |
2004 |
HÖGANÄS SS |
2:24.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
1 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
KARLSKRONA |
2:08.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
|
Markus Rydgren |
2003 |
LANDSKRONA |
2:06.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
Tomislav Corluka |
2003 |
KSLS |
2:05.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
4 |
|
Viktor Wiberg |
2003 |
HS |
2:04.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Kasper Nygren |
2004 |
HS |
2:05.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
6 |
|
Gustaf Stokholm |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:05.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Oliver Kock |
2003 |
HS |
2:07.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
8 |
|
Alexander Larsson |
2003 |
HS |
2:09.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Philip Turkowitch |
2003 |
HS |
2:02.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
2 |
|
Hugo Vaide |
2003 |
HS |
2:00.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
3 |
|
Axel Auer |
2003 |
HS |
1:57.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Henning Cederlund |
2003 |
HS |
1:53.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
1:54.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Simon Persson |
2003 |
KK KARPEN |
2:00.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
617 |
7 |
|
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:00.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
8 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
2:02.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 12:32:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|