Program för SUM-SIM Region 2019, Skåne norra
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9 november 2019 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m medley flickor 15-16
|
Direktfinal 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
DiTEC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
1 |
|
Ebba Johansson |
2004 |
KLIPPAN |
2:54.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
2 |
|
Tilde Klehn |
2004 |
SK LÖDDE |
2:52.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
646 |
3 |
|
Frida Pekberg |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:50.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Johanna Hofvendahl |
2004 |
HS |
2:45.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
5 |
|
Felicia Zander |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:48.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
6 |
|
Filippa Dihle |
2003 |
SK LÖDDE |
2:51.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
7 |
|
Alva Evertsson |
2003 |
KARLSKRONA |
2:53.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
8 |
|
Elsa Bergelin |
2004 |
KARLSKRONA |
2:55.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m medley flickor 15-16 |
Direktfinal 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
1 |
|
Saga Evertsson |
2003 |
KARLSKRONA |
2:44.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
2 |
|
Tilde Röiseth |
2003 |
LANDSKRONA |
2:43.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
623 |
3 |
|
Elsa Kanth |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:40.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
4 |
|
Wilma Rundblad |
2003 |
LANDSKRONA |
2:38.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
KSLS |
2:39.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
6 |
|
Tuva Edvinsson |
2004 |
HS |
2:43.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
7 |
|
Fanny Hess |
2004 |
LANDSKRONA |
2:43.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
8 |
|
Sarah Petersson |
2003 |
KARLSKRONA |
2:45.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m medley flickor 15-16 |
Direktfinal 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
1 |
|
Isabella Djuric |
2004 |
LANDSKRONA |
2:36.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
2 |
|
Emma Hassling |
2004 |
LANDSKRONA |
2:34.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
645 |
3 |
|
Emmie Andersson |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:33.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Nina Podric |
2004 |
HS |
2:29.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
5 |
|
Astrid Nilsson |
2004 |
OSBY SS |
2:31.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
6 |
|
Viktoria Dellhede |
2003 |
LANDSKRONA |
2:34.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
7 |
|
Linnéa Lindh |
2003 |
LANDSKRONA |
2:35.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
8 |
|
Jacqlyne Jersov |
2004 |
OSBY SS |
2:38.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m medley flickor 15-16 |
Direktfinal 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
1 |
|
Elsa Andersson |
2004 |
HS |
2:28.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
2 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
S 71 |
2:28.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Tyra Littorin |
2004 |
HS |
2:26.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Alice Persson |
2003 |
HS |
2:25.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
5 |
|
Matilda Hoff |
2003 |
LANDSKRONA |
2:26.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
6 |
|
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
KSLS |
2:27.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
7 |
|
Alicia Johansson |
2003 |
HS |
2:28.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
8 |
|
Isabel Smideberg |
2004 |
SK LÖDDE |
2:28.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 12:32:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|