Startliste for Sigma Speed Stævne 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
403 |
2 |
Molly Overby Traberg |
2011 |
1152AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
294 |
3 |
Maria Hou |
2010 |
1048AD |
BIRKERØD |
|
25m |
|
406 |
4 |
Rita Wiuf |
2011 |
1132AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
387 |
5 |
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Ida Svinth Thommesen |
2009 |
0986AH |
ALLERØD |
|
25m |
|
288 |
2 |
Annika Højfeldt |
2010 |
1082AB |
BIRKERØD |
|
25m |
|
468 |
3 |
Malou Voigt |
2009 |
0988AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
|
404 |
4 |
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
411 |
5 |
Sofie Kirkedal |
2011 |
1196AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
377 |
6 |
Alvilde Schwartz-Petersen |
2010 |
1094AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
414 |
1 |
Zoi Asholt |
2011 |
1122AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
376 |
2 |
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:07.90 |
595 |
3 |
Sophia Groth |
2010 |
1072AD |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:54.49 |
297 |
4 |
Sofie Clemmensen |
2009 |
0928AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
2:05.77 |
407 |
5 |
Signe Ewald Riecke |
2011 |
1126AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:45.51 |
390 |
6 |
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
1184AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Sofie Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:47.39 |
461 |
2 |
Marie Louise Avnsø |
2009 |
0942AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:46.01 |
269 |
3 |
Fiona Bergqvist |
2008 |
0854AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:43.32 |
488 |
4 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.15 |
591 |
5 |
Nanna Hessner |
2007 |
0764AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:46.52 |
368 |
6 |
Eva Rosted |
1999 |
9984BD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:47.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
487 |
1 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.10 |
594 |
2 |
Sofie K. Eriksen |
2007 |
0754AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:40.61 |
494 |
3 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:39.03 |
306 |
4 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:39.33 |
467 |
5 |
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.72 |
491 |
6 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
0858AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
365 |
1 |
Kamilla Figurski |
2008 |
0876AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:36.62 |
462 |
2 |
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.12 |
361 |
3 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
0746AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:31.85 |
329 |
4 |
Alma Lanng Geneser |
2008 |
0862AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.49 |
425 |
5 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:36.22 |
481 |
6 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:37.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
593 |
1 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:29.66 |
307 |
2 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.43 |
285 |
3 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.15 |
363 |
4 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:27.53 |
271 |
5 |
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
BIRKERØD |
|
50m |
1:28.57 |
303 |
6 |
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
ALLERØD |
|
50m |
1:31.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.11 |
501 |
2 |
Helene Orben |
2005 |
0548BA |
FARUM |
|
25m |
1:22.63 |
317 |
3 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.22 |
319 |
4 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:22.43 |
283 |
5 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.04 |
433 |
6 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.04 |
320 |
2 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.64 |
355 |
3 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.87 |
432 |
4 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.60 |
485 |
5 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:21.87 |
357 |
6 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:22.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.11 |
478 |
2 |
Julia Tholstrup |
2005 |
0586BA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.52 |
318 |
3 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.71 |
315 |
4 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.84 |
279 |
5 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.96 |
313 |
6 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.05 |
311 |
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.88 |
429 |
3 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.25 |
445 |
4 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.09 |
423 |
5 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.02 |
616 |
6 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:17.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
417 |
1 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.57 |
312 |
2 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.11 |
310 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:07.91 |
323 |
4 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.88 |
452 |
5 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.20 |
633 |
6 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|