Startliste for MadWave Challenge Hvidovre 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag
Seedede heat Løb 41
|
Stævne navn |
MadWave |
|
Udskriftsdato |
15 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Hvidovre |
|
Udskriftstidspunkt |
12:30 |
|
|
Arrangør |
HVSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 41, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 14:04 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
445 |
3 |
Jayna Harwani |
2010 |
1028AI |
KVIK |
|
25m |
|
123 |
4 |
Alvilde Schwartz-Petersen |
2010 |
1094AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
441 |
5 |
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
KVIK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
444 |
1 |
Isabel Romanova Jensen |
2010 |
1026AI |
KVIK |
|
25m |
|
448 |
2 |
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
KVIK |
|
25m |
|
451 |
3 |
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
KVIK |
|
25m |
|
446 |
4 |
Liva Jørgensen |
2010 |
1040AI |
KVIK |
|
25m |
|
129 |
5 |
Asta Højbjerg |
2009 |
0910BC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
449 |
6 |
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
KVIK |
|
25m |
|
348 |
7 |
Mathilde Skriver Andersen |
2010 |
1022AD |
GLADSAXE |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Mille Mouritzen |
2009 |
0918AK |
KVIK |
|
25m |
|
439 |
2 |
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
KVIK |
|
25m |
|
11 |
3 |
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
ROSKILDE |
|
25m |
|
341 |
4 |
Alina Jungersen |
2010 |
1024AB |
GLADSAXE |
|
25m |
|
157 |
5 |
Sofie Kirkedal |
2011 |
1196AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
462 |
6 |
Frida Maren Romme Jacobsen |
2010 |
1022AI |
KVIK |
|
25m |
|
450 |
7 |
Tusnelda Stenkilsson |
2010 |
1056AI |
KVIK |
|
25m |
|
509 |
8 |
Ida Wahlstrøm |
2008 |
0802AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
KVIK |
|
25m |
|
461 |
2 |
Dagmar Fleron Qvant |
2010 |
1016AI |
KVIK |
|
25m |
|
8 |
3 |
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
0928BB |
ROSKILDE |
|
25m |
|
463 |
4 |
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
KVIK |
|
25m |
|
146 |
5 |
Luna Emche Lees |
2011 |
1194AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
442 |
6 |
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
KVIK |
|
25m |
|
443 |
7 |
Irma Valskov Weichardt |
2010 |
1024AI |
KVIK |
|
25m |
|
447 |
8 |
Lola Svea Secher Skeem |
2010 |
1044AI |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
1184AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.25 |
381 |
2 |
Chili Bruun Larsen |
2008 |
0820AS |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:20.89 |
352 |
3 |
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:19.89 |
350 |
4 |
Thea Joost |
2010 |
1012AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:10.77 |
553 |
5 |
Vigga Harmens |
2010 |
1062AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:17.47 |
158 |
6 |
Ursula Bugge |
2010 |
1054AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.41 |
160 |
7 |
Zoi Asholt |
2011 |
1122AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:29.54 |
152 |
8 |
Rita Wiuf |
2011 |
1132AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.24 |
479 |
2 |
Maja Maria Rasmussen |
2008 |
0826AL |
TUNE |
|
25m |
1:58.80 |
145 |
3 |
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
1046AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:55.77 |
20 |
4 |
Kira Weiss |
2009 |
0948AH |
ISHØJ |
|
25m |
1:50.22 |
124 |
5 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:55.37 |
149 |
6 |
Molly Overby Traberg |
2011 |
1152AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:55.81 |
122 |
7 |
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.07 |
96 |
8 |
Isabella B Bonde |
2008 |
0854AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:05.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
GREVE |
|
25m |
1:42.83 |
549 |
2 |
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:41.19 |
89 |
3 |
Emma Simonsen |
2009 |
0996AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:39.57 |
547 |
4 |
Mathilde Søgaard |
2008 |
0894AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:38.34 |
498 |
5 |
Sophia Groth |
2010 |
1072AD |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:38.63 |
134 |
6 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:40.81 |
550 |
7 |
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:42.13 |
504 |
8 |
Klara Kandborg |
2008 |
0828AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:48.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
480 |
1 |
Matilde Wendelboe Træde |
2008 |
0862AO |
TUNE |
|
25m |
1:36.76 |
115 |
2 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.75 |
148 |
3 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.66 |
90 |
4 |
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:34.40 |
298 |
5 |
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
GREVE |
|
25m |
1:34.49 |
294 |
6 |
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
GREVE |
|
25m |
1:34.98 |
135 |
7 |
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.14 |
95 |
8 |
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:37.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Julie Bruun |
2008 |
0802AF |
GREVE |
|
25m |
1:33.64 |
83 |
2 |
Alberte F Petersen |
2010 |
1036AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:30.77 |
478 |
3 |
Luna Madrid Poulsen |
2009 |
0972AC |
TUNE |
|
25m |
1:29.90 |
103 |
4 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.64 |
88 |
5 |
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:28.64 |
365 |
6 |
Nicoline Svingel |
2008 |
0856AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:30.08 |
109 |
7 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
0912AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:31.00 |
477 |
8 |
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
TUNE |
|
25m |
1:34.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Isabella Høj Johansen |
2008 |
0894AH |
GREVE |
|
50m |
1:27.23 |
91 |
2 |
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:26.25 |
309 |
3 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:24.59 |
437 |
4 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
50m |
1:24.04 |
299 |
5 |
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
GREVE |
|
25m |
1:24.26 |
130 |
6 |
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:25.60 |
242 |
7 |
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
HERLEV |
|
25m |
1:26.55 |
310 |
8 |
Emma Mcpherran |
2009 |
0986AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:27.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
474 |
1 |
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
0878AE |
TUNE |
|
25m |
1:21.75 |
293 |
2 |
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
GREVE |
|
50m |
1:19.99 |
86 |
3 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:13.83 |
100 |
4 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:08.89 |
543 |
5 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:12.89 |
327 |
6 |
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:17.42 |
99 |
7 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.91 |
476 |
8 |
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
TUNE |
|
25m |
1:23.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:30 |
|