Ohjelma Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Indledende afsnit torsdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Canon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:38.20 |
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
02-08-2009 |
|
|
|
4:48.17 |
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
26-05-2017 |
|
|
NR |
4:38.20 |
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
DEN |
DEN |
Rom, Italien |
|
02-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
169 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0074AM |
50m |
4:47.22 |
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0114AE |
50m |
4:49.44 |
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Tonni McNeese |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0186AL |
50m |
4:53.29 |
|
|
|
|
|
4 |
344 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
2002 |
0226AC |
50m |
4:57.67 |
|
|
|
|
|
5 |
315 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
4:58.79 |
|
|
|
|
|
6 |
248 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
4:59.38 |
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
A6 JGI-Swim |
2002 |
0232AJ |
50m |
4:59.51 |
|
|
|
|
|
8 |
355 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0136AF |
50m |
4:59.79 |
|
|
|
|
|
9 |
121 |
|
Emilie Krog |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0224AU |
50m |
5:03.22 |
|
|
|
|
|
10 |
20 |
|
Sofie Nielsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0198AF |
50m |
5:04.99 |
|
|
|
|
|
11 |
136 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0104AF |
50m |
5:06.01 |
|
|
|
|
|
12 |
128 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
5:06.22 |
|
|
|
|
|
13 |
139 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
5:07.72 |
|
|
|
|
|
14 |
240 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
5:09.75 |
|
|
|
|
|
15 |
535 |
|
Anna Kotonen |
Finland |
2000 |
|
50m |
5:10.46 |
|
|
|
|
|
|
16 |
52 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
5:11.85 |
|
|
|
|
|
17 |
291 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
Esbjerg Svømmeklub |
2004 |
0466AK |
50m |
5:12.83 |
|
|
|
|
|
18 |
496 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
5:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
33 |
|
Kajsa G. Christensen |
Sigma Swim Birkerød |
2004 |
0484AA |
50m |
5:15.32 |
|
|
|
|
|
20 |
423 |
|
Line Strandby |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0106AD |
50m |
5:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
122 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
5:15.98 |
|
|
|
|
|
22 |
85 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
5:17.09 |
|
|
|
|
|
23 |
79 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0326AW |
50m |
5:17.44 |
|
|
|
|
|
24 |
123 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
5:17.62 |
|
|
|
|
|
25 |
469 |
|
Louise Hvarre |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0156AN |
50m |
5:17.96 |
|
|
|
|
|
26 |
21 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
5:18.27 |
|
|
|
|
|
27 |
135 |
|
Josefine Strand Nielsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0048AI |
50m |
5:18.45 |
|
|
|
|
|
28 |
319 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
5:18.90 |
|
|
|
|
|
29 |
129 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
30 |
175 |
|
Mai Pallvi |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0072AS |
50m |
5:20.14 |
|
|
|
|
|
31 |
27 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
5:21.37 |
|
|
|
|
|
32 |
107 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
5:21.47 |
|
|
|
|
|
33 |
415 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0112AL |
50m |
5:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
219 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
2003 |
0352AO |
50m |
5:23.77 |
|
|
|
|
|
35 |
424 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
373 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0308AO |
50m |
5:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
228 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
Greve Svømmeklub |
2004 |
0482AK |
50m |
5:24.53 |
|
|
|
|
|
38 |
76 |
|
Fiona Andrea Have |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0402AG |
50m |
5:25.61 |
|
|
|
|
|
39 |
339 |
|
Emma Kutsko Jensen |
Aalborg Svømmeklub |
2004 |
0458AO |
50m |
5:25.62 |
|
|
|
|
|
40 |
37 |
|
Cornelia Bergqvist |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0346AE |
50m |
5:27.25 |
|
|
|
|
|
41 |
254 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0406AA |
50m |
5:27.66 |
|
|
|
|
|
42 |
5 |
|
Christine Henriksen |
A6 JGI-Swim |
2003 |
0376AM |
50m |
5:28.16 |
|
|
|
|
|
43 |
341 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0326AQ |
50m |
5:28.62 |
|
|
|
|
|
44 |
149 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
5:28.70 |
|
|
|
|
|
45 |
340 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
Aalborg Svømmeklub |
2004 |
0464AI |
50m |
5:28.87 |
|
|
|
|
|
46 |
48 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
5:29.91 |
|
|
|
|
|
47 |
256 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0438AE |
50m |
5:30.37 |
|
|
|
|
|
48 |
369 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
5:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:32.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|