Startliste for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
25m |
2:15.19 |
134 |
2 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:14.60 |
113 |
3 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
25m |
2:11.86 |
256 |
4 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
2:10.80 |
330 |
5 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:11.18 |
450 |
6 |
Mathias Bech |
1996 |
9633AQ |
H2Odense |
|
25m |
2:13.17 |
67 |
7 |
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
LYSENG |
|
25m |
2:14.97 |
271 |
8 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
25m |
2:16.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
25m |
2:09.93 |
227 |
2 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
25m |
2:09.02 |
255 |
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
25m |
2:07.31 |
274 |
4 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
AALBORG |
|
25m |
2:02.89 |
365 |
5 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
25m |
2:07.13 |
190 |
6 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:08.00 |
183 |
7 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
25m |
2:09.09 |
226 |
8 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
25m |
2:10.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:09 |
|