Startliste for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Sommerstævne |
|
Udskriftsdato |
23 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 12:24 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
238 |
2 |
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
STT |
|
50m |
57.43 |
237 |
3 |
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
STT |
|
50m |
53.30 |
239 |
4 |
Lukas Hitlev |
2007 |
0707AL |
STT |
|
50m |
53.53 |
236 |
5 |
Filip Usiewicz |
2008 |
0831AI |
STT |
|
50m |
1:07.31 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Linus Norby Larsson |
2006 |
0603AM |
HERLEV |
|
50m |
50.12 |
203 |
2 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
GENTOFTE |
|
50m |
47.25 |
84 |
3 |
Mads Borch |
2006 |
0699AO |
ROSKILDE |
|
50m |
46.54 |
55 |
4 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
46.92 |
121 |
5 |
Jacob Hwaiz |
2007 |
0723AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
47.67 |
266 |
6 |
Luka Kepser |
2007 |
0783AD |
VI39 |
|
50m |
51.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Toke Hjalholt |
2007 |
0743AF |
STT |
|
50m |
46.48 |
244 |
2 |
Bjarke Søndergaard Jensen |
2004 |
0493AR |
STT |
|
50m |
44.94 |
193 |
3 |
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
GENTOFTE |
|
50m |
44.45 |
146 |
4 |
Aksel Kirkelund |
2007 |
0787AL |
HERLEV |
|
50m |
44.93 |
141 |
5 |
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
0827AA |
HERLEV |
|
50m |
46.35 |
44 |
6 |
Gustav Elvis Capaldi |
2007 |
0773AG |
ALLERØD |
|
50m |
46.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
0991AA |
HERLEV |
|
50m |
44.41 |
210 |
2 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
50m |
44.31 |
194 |
3 |
Vincent W. Takla |
2008 |
0863AF |
GENTOFTE |
|
50m |
43.51 |
261 |
4 |
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
VI39 |
|
50m |
43.63 |
199 |
5 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
0765AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
44.31 |
45 |
6 |
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
ALLERØD |
|
50m |
44.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
0785AI |
ROSKILDE |
|
50m |
42.19 |
120 |
2 |
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
42.17 |
27 |
3 |
Frederik F. Jacobsen |
2007 |
0715AI |
BIRKERØD |
|
50m |
41.82 |
157 |
4 |
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
HERLEV |
|
50m |
41.92 |
264 |
5 |
Jonathan Rasmussen |
2006 |
0617AD |
VI39 |
|
50m |
42.18 |
195 |
6 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
50m |
43.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
ROSKILDE |
|
50m |
41.28 |
183 |
2 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
39.26 |
271 |
3 |
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
VI39 |
|
50m |
38.47 |
256 |
4 |
Victor Schnabelrauch |
2003 |
0331AS |
STT |
|
50m |
39.14 |
274 |
5 |
Mathias Johansen |
2007 |
0723AF |
VI39 |
|
50m |
40.27 |
198 |
6 |
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
GENTOFTE |
|
50m |
41.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
50m |
38.18 |
103 |
2 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
0499AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
38.08 |
83 |
3 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
50m |
38.01 |
263 |
4 |
Frederik Vestergaard |
2006 |
0675AK |
VI39 |
|
50m |
38.03 |
92 |
5 |
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
0673AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
38.14 |
275 |
6 |
Marinus Leisvig |
2007 |
0773AD |
VI39 |
|
50m |
38.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
50m |
37.94 |
224 |
2 |
Emil Olsen |
2006 |
0689AD |
STT |
|
50m |
37.53 |
181 |
3 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
GENTOFTE |
|
50m |
36.62 |
233 |
4 |
William F. Pilgaard |
2006 |
0677AD |
STT |
|
50m |
37.02 |
180 |
5 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
37.67 |
179 |
6 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
50m |
38.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
ROSKILDE |
|
50m |
36.12 |
25 |
2 |
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
BIRKERØD |
|
50m |
35.56 |
95 |
3 |
Viktor Bernstein |
2006 |
0639AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
35.49 |
41 |
4 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
50m |
35.56 |
56 |
5 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
35.94 |
43 |
6 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
50m |
36.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
50m |
34.42 |
254 |
2 |
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
STT |
|
50m |
33.93 |
248 |
3 |
Jonathan Skadhauge |
2005 |
0509AE |
STT |
|
50m |
33.84 |
57 |
4 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
33.88 |
191 |
5 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
50m |
34.05 |
253 |
6 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
STT |
|
50m |
34.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
0361AT |
STT |
|
50m |
33.42 |
250 |
2 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
STT |
|
50m |
32.91 |
114 |
3 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.80 |
176 |
4 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
32.15 |
76 |
5 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
50m |
32.95 |
170 |
6 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
33.45 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|