Startliste for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Sommerstævne |
|
Udskriftsdato |
22 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (12) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
50m |
|
235 |
2 |
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
0884AL |
STT |
|
50m |
|
85 |
3 |
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
ROSKILDE |
|
50m |
|
77 |
4 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
50m |
|
303 |
5 |
Freja Bertel Nelkop |
2009 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
|
82 |
6 |
Sarah Hjulgaard Eriksen |
2008 |
0896AO |
ROSKILDE |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Mathilde Søgaard |
2008 |
0894AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
150 |
2 |
Freya Rasmussen |
2010 |
1052AD |
HERLEV |
|
50m |
2:28.65 |
98 |
3 |
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:09.25 |
126 |
4 |
Amalie Witt |
2010 |
1042AD |
HERLEV |
|
50m |
2:18.09 |
240 |
5 |
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
STT |
|
50m |
|
158 |
6 |
Anna Grenaa Nielsen |
2009 |
0928BA |
HERLEV |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Zeline Maxine Helsengren Lintrup |
2007 |
0744AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:01.50 |
252 |
2 |
Mathilde Bæklund Tygesen |
2006 |
0602AW |
STT |
|
50m |
2:00.06 |
201 |
3 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:58.13 |
229 |
4 |
Olivia Møllgaard |
2008 |
0874AL |
STT |
|
50m |
1:58.29 |
205 |
5 |
Xenia Fristrup |
2008 |
0806AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:00.89 |
147 |
6 |
Ana Bogdanovic |
2008 |
0852AG |
HERLEV |
|
50m |
2:02.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
0792AU |
HERLEV |
|
50m |
1:57.62 |
137 |
2 |
Iben Karlsmark |
2007 |
0716AJ |
HERLEV |
|
50m |
1:54.78 |
144 |
3 |
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
HERLEV |
|
50m |
1:52.83 |
138 |
4 |
Isabella Mussi |
2006 |
0604AX |
HERLEV |
|
50m |
1:54.42 |
123 |
5 |
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:56.31 |
122 |
6 |
Amalie Olsen |
2008 |
0856AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:57.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Fiona Bergqvist |
2008 |
0854AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:50.29 |
63 |
2 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
50m |
1:49.02 |
241 |
3 |
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
STT |
|
50m |
1:48.10 |
117 |
4 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:48.62 |
50 |
5 |
Kajsa Andkjær |
2008 |
0816AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:49.86 |
197 |
6 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
0764AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:51.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:45.38 |
106 |
2 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
0442BD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:44.67 |
48 |
3 |
Anne-Maj Framke |
2008 |
0832AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:43.45 |
246 |
4 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
STT |
|
50m |
1:43.80 |
33 |
5 |
Caroline Liechti |
2008 |
0882AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:44.90 |
204 |
6 |
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:47.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
50m |
1:41.61 |
190 |
2 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:39.79 |
40 |
3 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:38.07 |
133 |
4 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
0642AK |
HERLEV |
|
50m |
1:39.07 |
267 |
5 |
Maja Andersen |
2007 |
0748AP |
VI39 |
|
50m |
1:40.90 |
94 |
6 |
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:42.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:37.99 |
166 |
2 |
Julia Tholstrup |
2005 |
0586BA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:37.02 |
71 |
3 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:36.11 |
101 |
4 |
Maica Jensen |
2006 |
0612AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:36.71 |
32 |
5 |
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:37.08 |
113 |
6 |
Nicoline Mørch Andersen |
2005 |
0534AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:38.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Fanny Grange |
2006 |
0618AV |
ROSKILDE |
|
50m |
1:35.63 |
297 |
2 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
0576AR |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:33.73 |
115 |
3 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:32.72 |
225 |
4 |
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
STT |
|
50m |
1:33.03 |
104 |
5 |
Sofie Lind |
2006 |
0668AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:35.51 |
206 |
6 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
GENTOFTE |
|
50m |
1:36.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
50m |
1:30.96 |
124 |
2 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
50m |
1:29.50 |
298 |
3 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:26.03 |
7 |
4 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
JYLLINGE |
|
50m |
1:28.59 |
39 |
5 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:30.49 |
129 |
6 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
1:31.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:24.90 |
14 |
2 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
50m |
1:22.68 |
3 |
3 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
50m |
1:21.10 |
259 |
4 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
1:21.76 |
174 |
5 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:23.29 |
243 |
6 |
Anna Maria Madsen |
2004 |
0444AJ |
STT |
|
50m |
1:25.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
50m |
1:18.60 |
10 |
2 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:14.47 |
15 |
3 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
50m |
1:12.92 |
4 |
4 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
1:14.16 |
169 |
5 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.79 |
13 |
6 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
50m |
1:19.29 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|