Startliste for Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinalen
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
488 |
|
Olivia Elmquist |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AH2607 |
25m |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
2 |
818 |
|
Elsa Svahn |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AG9607 |
25m |
1:13.27 |
|
|
|
|
|
3 |
48 |
|
Anna Eneroth |
Simklubben Neptun |
2007 |
AK4607 |
25m |
1:15.62 |
|
|
|
|
|
4 |
672 |
|
Emma Alsén |
Täby Sim |
2007 |
AJ5207 |
25m |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
5 |
475 |
|
Linn Bengtsson |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AB9207 |
25m |
1:17.65 |
|
|
|
|
|
6 |
314 |
|
Filippa Hanikat |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK7207 |
25m |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
7 |
155 |
|
Agnes Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AD8807 |
25m |
1:18.69 |
|
|
|
|
|
8 |
406 |
|
Alva Engqvist |
Wisby Simsällskap |
2007 |
AP0807 |
25m |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
9 |
37 |
|
Anna Kristiansson |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2007 |
AB5807 |
25m |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
10 |
801 |
|
Hanna Melander |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AB9807 |
25m |
1:21.54 |
|
|
|
|
|
11 |
556 |
|
Isabella Westberg |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AC1207 |
25m |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
12 |
350 |
|
Juni Stenbacka |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AV7607 |
25m |
1:21.97 |
|
|
|
|
|
13 |
618 |
|
Cornelia Utgren |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AL6207 |
25m |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
14 |
332 |
|
Freja Löfgren |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AR5807 |
25m |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
15 |
513 |
|
Olivia Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AH2807 |
25m |
1:23.77 |
|
|
|
|
|
16 |
287 |
|
Elina Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2007 |
AB7407 |
25m |
1:23.85 |
|
|
|
|
|
17 |
687 |
|
Hanna Gong |
Täby Sim |
2007 |
AN2807 |
25m |
1:24.95 |
|
|
|
|
|
18 |
44 |
|
Felicia Berg |
Simklubben Neptun |
2007 |
AZ1407 |
25m |
1:25.25 |
|
|
|
|
|
19 |
47 |
|
Alicia Dahlberg |
Simklubben Neptun |
2007 |
AN9807 |
25m |
1:26.61 |
RES |
|
20 |
205 |
|
Elise Karlsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
BA4607 |
25m |
1:27.29 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
593 |
|
Thea Bergström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AK9807 |
25m |
1:27.69 |
RES |
|
22 |
329 |
|
Lovisa Lindberg |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK0407 |
25m |
1:27.78 |
RES |
|
23 |
671 |
|
Olivia Allert |
Täby Sim |
2007 |
AZ3407 |
25m |
1:28.17 |
RES |
|
24 |
3 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
1:28.25 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 06:26:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|