Program for Risösim 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:42.00 |
|
Paul Biedermann |
1986 |
GER |
GER |
Rom (ITA) |
|
2009-07-28 |
|
|
SR |
1:46.76 |
|
Anders Holmertz |
1968 |
Spårvägen SF |
SWE |
Barcelona, ESP |
|
1992-07-26 |
|
|
SJR |
1:48.14 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla S |
SWE |
Buenos Aires, ARG |
|
2018-10-08 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
169 |
|
Jakob Wassberg |
Simklubben Ägir |
2003 |
AR7103 |
25m |
2:03.88 |
|
|
|
|
|
2 |
119 |
|
Henrik Lidström |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AP0303 |
25m |
2:08.58 |
|
|
|
|
|
3 |
120 |
|
Oskar Albinsson |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AP4503 |
50m |
2:10.05 |
|
|
|
|
|
4 |
229 |
|
Roine Epäilys |
Simklubben Ägir |
2003 |
AR3103 |
25m |
2:15.16 |
EFT |
|
5 |
48 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Vincent Wall |
Umeå Simsällskap |
2004 |
AM1504 |
25m |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
7 |
209 |
|
Jakob Flykt |
Simklubben Ägir |
2002 |
AV9702 |
25m |
2:19.39 |
EFT |
|
8 |
125 |
|
Jakob Nyström |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AU0103 |
25m |
2:20.55 |
|
|
|
|
|
9 |
155 |
|
Erik Fahlander |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2003 |
AU8103 |
25m |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
10 |
16 |
|
Reijk Rombouts |
Härnösands Simsällskap |
2004 |
AY2704 |
25m |
2:23.76 |
|
|
|
|
|
11 |
44 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
50m |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
12 |
147 |
|
Ståle Danemyr |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2002 |
AO0302 |
25m |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
13 |
121 |
|
Unai Izarra |
Umeå Simsällskap |
2003 |
AP6503 |
50m |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
14 |
153 |
|
Axel Fällman |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2005 |
AC7305 |
25m |
2:31.31 |
|
|
|
|
|
15 |
173 |
|
Ante Kristensson |
Simklubben Ägir |
2005 |
AO0105 |
50m |
2:32.05 |
|
|
|
|
|
16 |
101 |
|
Lukas Nilsson |
Söderhamns Simsällskap |
2006 |
AH4506 |
25m |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
17 |
151 |
|
Edvin Lideskog |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2005 |
AB0705 |
25m |
2:36.11 |
|
|
|
|
|
18 |
3 |
|
Sebastian Pettersson |
Hudiksvalls Simsällskap |
2006 |
AD1306 |
25m |
2:37.16 |
|
|
|
|
|
19 |
198 |
|
Erik Palm |
Höga Kustens Simsällskap |
2005 |
AW2105 |
25m |
2:40.21 |
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Gustav Hedin |
Hudiksvalls Simsällskap |
2005 |
AA0115 |
25m |
2:55.21 |
|
|
|
|
|
21 |
130 |
|
Samuel Henze |
Umeå Simsällskap |
2008 |
AA6508 |
25m |
2:57.56 |
|
|
|
|
|
22 |
137 |
|
Axel Lindberg |
Umeå Simsällskap |
2006 |
AL6106 |
50m |
2:57.59 |
|
|
|
|
|
23 |
222 |
|
Robin Westberg |
IKSU Simning |
2007 |
AM1507 |
25m |
3:00.32 |
EFT |
|
24 |
142 |
|
Melvin Hellström |
Umeå Simsällskap |
2008 |
AH2308 |
50m |
3:02.51 |
|
|
|
|
|
25 |
159 |
|
Elias Gardfors |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2005 |
AO2305 |
25m |
3:02.76 |
|
|
|
|
|
26 |
140 |
|
Theodore Brändström |
Umeå Simsällskap |
2009 |
AB9109 |
50m |
3:03.23 |
|
|
|
|
|
27 |
139 |
|
Leo Nordberg |
Umeå Simsällskap |
2006 |
AQ2106 |
25m |
3:25.35 |
|
|
|
|
|
28 |
143 |
|
Olle Grahn |
Umeå Simsällskap |
2008 |
AK3108 |
50m |
3:27.72 |
|
|
|
|
|
29 |
55 |
|
Elis Täljsten |
Njurunda Simsällskap |
2008 |
AA8708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
52 |
|
Viking Månsson |
Njurunda Simsällskap |
2008 |
AA9708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
161 |
|
Felix Lundström |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
2006 |
AP9306 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
194 |
|
Sebastian Sundkvist |
Höga Kustens Simsällskap |
2005 |
AH6705 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 08:40:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|