Program för Risösim 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Rio de Janeiro, BRA |
|
2016-08-07 |
|
|
SR |
55.48 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Rio de Janeiro, BRA |
|
2016-08-07 |
|
|
SJR |
56.06 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Rom |
|
2009-07-27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
NJURUNDA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
3 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
SK ÄGIR |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
4 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
DOROTEA IF |
2:19.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
5 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
DOROTEA IF |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
6 |
|
Tilda Johansson |
2004 |
IKSU |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
7 |
|
Bella Prytz |
2008 |
IKSU |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
NJURUNDA |
1:56.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
|
Sofia Izarra |
2008 |
UMEÅ SS |
1:46.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
3 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
SK ÄGIR |
1:38.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
Maja Modin |
2008 |
NJURUNDA |
1:35.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
NJURUNDA |
1:36.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
6 |
|
Maija Andersson |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
1:38.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
7 |
|
Alva Löfgren |
2008 |
UMEÅ SS |
1:52.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
8 |
|
Lea Sandbjer Eliasson |
2006 |
DOROTEA IF |
2:02.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Vera Wall |
2006 |
UMEÅ SS |
1:31.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Wilja Edin |
2006 |
NJURUNDA |
1:27.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
3 |
|
Agnes Löfgren |
2005 |
UMEÅ SS |
1:23.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:19.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Julia Hellström |
2006 |
UMEÅ SS |
1:21.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
6 |
|
Tyra Östberg |
2004 |
UMEÅ SS |
1:24.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
7 |
|
Therese Skoglund |
2005 |
DOROTEA IF |
1:29.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
8 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
UMEÅ SS |
1:33.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
1 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
SK ÄGIR |
1:18.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
|
Isabel Åhrström |
2002 |
Ö-VIKS ASS |
1:16.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Vilma Fagerström |
2005 |
UMEÅ SS |
1:14.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
4 |
|
Agnes Gustafsson |
2003 |
UMEÅ SS |
1:13.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
1:13.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
6 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
SÖDERHAMN |
1:15.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
7 |
|
Emelie Ohlin |
2003 |
UMEÅ SS |
1:17.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
8 |
|
Linn Lidström |
2001 |
UMEÅ SS |
1:19.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
1 |
|
Nellie Luthman |
2002 |
UMEÅ SS |
1:13.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
2 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
NJURUNDA |
1:05.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
1:05.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
1:03.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
5 |
|
Maja Byström |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
1:04.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
NJURUNDA |
1:05.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
7 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
NJURUNDA |
1:10.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
8 |
|
Elida Hansson |
2002 |
UMEÅ SS |
1:13.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-08 08:56:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|