Ohjelma Danbolig SunSwim 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Danbolig SunSwim 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Solrød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|
|
Arrangør |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Sponsor: Audi Amager |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Lucas Møller Larsen |
2005 |
0523AQ |
KØGE |
|
25m |
|
180 |
2 |
Albert U. Thystrup |
2003 |
0385AP |
HASLEV |
|
25m |
|
140 |
3 |
William Fruergaard |
2009 |
0949AD |
KØGE |
|
25m |
|
131 |
4 |
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
KØGE |
|
25m |
|
85 |
5 |
Kalle Rasmussen |
2008 |
0857AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
|
137 |
6 |
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
KØGE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Gilbert Frede Jensen |
2009 |
0927AD |
KØGE |
|
25m |
|
26 |
2 |
Manlio Pesci |
2009 |
0947AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:25.91 |
253 |
3 |
Lukas Hansen |
2008 |
0863AJ |
VORDINGB |
|
25m |
2:15.00 |
164 |
4 |
Zakarias Zobel |
2009 |
0941AA |
HERLEV |
|
50m |
2:17.83 |
135 |
5 |
Asbjørn Stange |
2008 |
0895AI |
KØGE |
|
25m |
|
132 |
6 |
Stefan Vaskov |
2010 |
1025AA |
KØGE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
0955AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.76 |
32 |
2 |
Villum Alstrøm |
2008 |
0823AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:12.01 |
162 |
3 |
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
HERLEV |
|
25m |
2:11.85 |
199 |
4 |
Andreas Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0825AA |
HASLEV |
|
25m |
2:12.00 |
3 |
5 |
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
0927AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.09 |
10 |
6 |
August Spellerberg |
2009 |
0931AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Silas Falktoft Bojsen |
2009 |
0967AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.00 |
21 |
2 |
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:01.46 |
159 |
3 |
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
0991AA |
HERLEV |
|
25m |
1:59.51 |
23 |
4 |
Leif E. Haunstrup Larsen |
2010 |
1053AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:00.40 |
2 |
5 |
Albert Singer |
2008 |
0885AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:02.20 |
33 |
6 |
William Svane |
2009 |
0941AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:10.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Frederik Billing |
2008 |
0853AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:56.42 |
255 |
2 |
Thor Hoffgaard |
2006 |
0653AL |
VORDINGB |
|
25m |
1:53.17 |
110 |
3 |
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
0727AG |
KØGE |
|
50m |
1:51.57 |
306 |
4 |
Niels-Peter Hjortshøj |
2006 |
0677AK |
SOLRØD |
|
25m |
1:53.03 |
11 |
5 |
Buster Watkin |
2008 |
0839AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:55.39 |
31 |
6 |
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:56.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Anton Wiuf |
2008 |
0895AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:50.13 |
12 |
2 |
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:49.29 |
232 |
3 |
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
0733AC |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:41.41 |
213 |
4 |
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:46.99 |
22 |
5 |
Laust Madsen |
2008 |
0803AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:49.62 |
86 |
6 |
Morten Hemmingsen |
2006 |
0683AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:50.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Victor Enemark Cruse |
2004 |
0425AN |
FR.SUND |
|
25m |
1:37.89 |
15 |
2 |
David Bergmann |
2008 |
0883AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.89 |
246 |
3 |
Mikkel Obsen |
2005 |
0575AN |
ODSHERRED |
|
25m |
1:30.84 |
148 |
4 |
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.61 |
8 |
5 |
Arthur Nøddekær |
2009 |
0917AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:37.03 |
176 |
6 |
Storm Bargmann |
2007 |
0767AD |
HERLEV |
|
25m |
1:38.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Mikkel Nyvang Thorngreen |
2005 |
0543AN |
HILLERØD |
|
50m |
1:27.90 |
197 |
2 |
Victor Compen |
2003 |
0359AH |
HASLEV |
|
25m |
1:23.58 |
60 |
3 |
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
0541AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.64 |
224 |
4 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
1:22.74 |
152 |
5 |
Magnus Dreyer |
2007 |
0743AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:26.54 |
93 |
6 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
25m |
1:19.80 |
42 |
2 |
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
0425AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:15.74 |
182 |
3 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
HASLEV |
|
25m |
1:10.07 |
225 |
4 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:11.43 |
100 |
5 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
0595AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:18.45 |
238 |
6 |
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:20.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til Solrød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|