Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 6 sönd
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 83, 200m Medley FL B
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SS 16-17 |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1092 |
2 |
|
Elin Nygren |
2003 |
SÖDERTÖRN |
3:02.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1251 |
3 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
SS04 |
2:50.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
999 |
4 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:44.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
965 |
5 |
|
Tora Hansson |
2002 |
SKURU IK |
2:46.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1296 |
6 |
|
Alida Öhberg |
2002 |
AUi |
2:51.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1004 |
7 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
3:02.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 83, 200m Medley FL B |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1142 |
1 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
TUREBERG |
2:43.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1211 |
2 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
WISBY SS |
2:42.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1286 |
3 |
|
Maria Bang |
2003 |
SPIF SF |
2:35.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1297 |
4 |
|
Julia Koivisto |
2002 |
AUi |
2:35.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1311 |
5 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
AUi |
2:35.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1156 |
6 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
TYRESÖ SS |
2:36.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
648 |
7 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
BOTK-RÖNN |
2:43.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1295 |
8 |
|
Olivia Koski |
2002 |
AUi |
2:44.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 83, 200m Medley FL B |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1141 |
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
TUREBERG |
2:34.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
991 |
2 |
|
Linn Herlin |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:30.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1188 |
3 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
TÄBY SIM |
2:29.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1344 |
4 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:20.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
718 |
5 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:26.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1326 |
6 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
LIDINGÖ SK |
2:30.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
796 |
7 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
SK NEPTUN |
2:34.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
722 |
8 |
|
Louise Larsson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:34.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 16:24:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|