Program for Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
100m Ryggsim PO C |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
806 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
2 |
682 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
50m |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
3 |
805 |
|
Oliver Albinzon |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC3105 |
50m |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
4 |
1027 |
|
Aron Ekblad |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AU6505 |
50m |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
5 |
1081 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
6 |
1315 |
|
Mikael Hirsiniemi |
Aurajoen Uinti |
2004 |
04A196 |
50m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
7 |
736 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
8 |
707 |
|
Ted Wiker |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE1304 |
50m |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
9 |
1076 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
10 |
1316 |
|
Tuomas Toppinen |
Aurajoen Uinti |
2005 |
05A167 |
50m |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
11 |
854 |
|
Philip Palmqvist |
Simklubben Neptun |
2005 |
AR1505 |
50m |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
12 |
1009 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
13 |
1171 |
|
Anton Kanth |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AV8304 |
50m |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
14 |
737 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
15 |
1005 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
16 |
1042 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
50m |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
711 |
|
Adrian Ekström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AV6104 |
50m |
1:15.00 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1317 |
|
Maksim Amosov |
Aurajoen Uinti |
2005 |
05A932 |
50m |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1145 |
|
Alexander Arnö |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AB5505 |
50m |
1:15.16 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
837 |
|
Jonathan Hörberg |
Simklubben Neptun |
2004 |
AT0304 |
50m |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1102 |
|
Filip Hägglund |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV5304 |
50m |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1024 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
50m |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
839 |
|
Georgios Theodosiadis |
Simklubben Neptun |
2005 |
AN6105 |
50m |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1268 |
|
Malkolm Nömm |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AT6905 |
50m |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
706 |
|
Morten Brattgård |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE8104 |
50m |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
841 |
|
Tim Rogersson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AN5305 |
50m |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1152 |
|
Albin Argelius |
Turebergs Simklubb |
2005 |
AN1105 |
50m |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1114 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1023 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
756 |
|
Axel Gustavsson |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AK8705 |
50m |
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1280 |
|
Hugo Klang |
Strängnäs Simklubb |
2005 |
AH0705 |
50m |
1:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
1220 |
|
Linus Nordström |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AM0505 |
50m |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1271 |
|
Alvin Johansson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AV4705 |
50m |
1:26.71 |
|
|
34 |
1270 |
|
Lukas Engström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:27.41 |
|
|
|
2005 |
AV5105 |
|
35 |
1285 |
|
Thure Essén |
Strängnäs Simklubb |
|
|
50m |
1:33.33 |
|
|
|
2005 |
AY1505 |
|
36 |
1119 |
|
Emil Johanson |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:33.76 |
|
|
|
2005 |
AX4105 |
|
37 |
908 |
|
Jonathan Fridliand |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:45.94 |
|
|
|
2005 |
AV6305 |
|
38 |
936 |
|
Oskar Andersen |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
|
|
|
|
2005 |
AX9705 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 15:19:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|