Startliste for Åbne Københavnske Masters 2019/Copenhagen Open Masters 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Formiddag kl. 9.30
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Åbne Københavnske Masters 2019 |
|
Udskriftsdato |
02 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3363 |
1 |
Anette Sundfors |
1965 |
50-54 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
50.00 |
3515 |
2 |
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
30-34 |
SiWa |
|
25m |
47.87 |
3430 |
3 |
Silje Grid Stakston |
1975 |
40-44 |
Sandefjord |
|
25m |
46.17 |
3340 |
4 |
Charlotte Bruhn |
1969 |
50-54 |
HILLERØD |
|
50m |
47.34 |
240 |
5 |
Marit Hernes |
1958 |
60-64 |
Bergen OM |
|
25m |
50.00 |
3337 |
6 |
Katharina Klitten |
1974 |
45-49 |
HILLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3093 |
1 |
Anja Kostecki |
1973 |
45-49 |
BIRKERØD |
|
25m |
45.02 |
3188 |
2 |
Hanne Gosvig Ladegaard |
1968 |
50-54 |
HØRSHOLM |
|
25m |
43.16 |
3095 |
3 |
Henriette Lilleør |
1970 |
45-49 |
BIRKERØD |
|
25m |
41.51 |
3360 |
4 |
Helen Johansson |
1968 |
50-54 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
42.90 |
3164 |
5 |
Anne Elisabeth Fyhn Sivertsen |
1952 |
65-69 |
Oslo IL |
|
25m |
44.57 |
3124 |
6 |
Bente Sørensen |
1947 |
70-74 |
SVØMKORSØR |
|
25m |
45.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3081 |
1 |
Ane Andersen |
1990 |
25-29 |
BIRKERØD |
|
25m |
41.00 |
3457 |
2 |
Amanda Akander |
1988 |
30-34 |
GÖTEBORG |
|
25m |
39.57 |
3429 |
3 |
Mette Louvise Løken |
1975 |
40-44 |
Sandefjord |
|
25m |
38.50 |
2763 |
4 |
Gry Solberg |
1960 |
55-59 |
Oslo IL |
|
25m |
39.50 |
3418 |
5 |
Tünde Oszlánszki |
1972 |
45-49 |
SZ.U.E. |
|
25m |
40.00 |
3496 |
6 |
Gabriela Mahnke |
1960 |
55-59 |
RM |
|
25m |
41.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3499 |
1 |
Uta Hermes |
1967 |
50-54 |
RM |
|
25m |
38.20 |
3476 |
2 |
Simone Løvenskjold |
1991 |
25-29 |
GLADSAXE |
|
25m |
38.00 |
1825 |
3 |
Annika Svanberg |
1962 |
55-59 |
S 77 |
|
25m |
37.10 |
3372 |
4 |
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
40-44 |
LASS |
|
25m |
37.50 |
3565 |
5 |
Kicki Molin |
1964 |
55-59 |
SS04 |
|
25m |
38.00 |
3488 |
6 |
Anita Westmoen |
1965 |
50-54 |
RO-MA |
|
25m |
38.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3538 |
1 |
Mie Lønne |
1992 |
25-29 |
KU-SVØM |
|
25m |
36.00 |
2266 |
2 |
Margit Sørensen |
1972 |
45-49 |
KØGE |
|
25m |
35.50 |
3375 |
3 |
Maria Vitzka |
1979 |
40-44 |
MKK |
|
25m |
33.42 |
3321 |
4 |
Anna-Lena Vilhelmsson |
1970 |
45-49 |
MKK |
|
25m |
33.43 |
3155 |
5 |
Anne Roslyng |
1983 |
35-39 |
HOVEDSTAD |
|
25m |
36.00 |
2747 |
6 |
Jannie Aarkrogh Steen |
1968 |
50-54 |
NÆSTVED |
|
25m |
36.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Aldersgruppe |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3456 |
1 |
Caroline Lindborg |
1966 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
25m |
32.89 |
3441 |
2 |
Nathalie Larsson |
1985 |
30-34 |
SK TRITON |
|
25m |
32.40 |
3279 |
3 |
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
25-29 |
KU-SVØM |
|
25m |
32.00 |
3063 |
4 |
Lise Lothe |
1967 |
50-54 |
Sørlandet |
|
25m |
32.25 |
218 |
5 |
Sophia Skou |
1975 |
40-44 |
KVIK |
|
25m |
32.50 |
3277 |
6 |
Laura Smidt Hansen |
1992 |
25-29 |
KU-SVØM |
|
25m |
33.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 november 2019 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|