2021-10-25   22:26:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Mora Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28/4 Klockan 14.30 (Insim kl. 13.00-14.15)

Document
Heatlista
Mora Cup 2019
Plats: Mora Simhall Arrangör: Simsällskapet Mora
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 15, 100m Frisim Damer
Final 1 (10)
Klass A 59.27 Therese Mattsson Väsby SS 2006-04-01
Klass B 58.96 Cathrin Carlzon Södertörns SS 1998-04-01
Klass C 1:01.70 Mia Brodén Falu SS 1997-04-01
Klass D 1:06.78 Pauline Korsell Täby Sim 2009-04-04
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:55
111 1 Helena Tholen 2005 RÄTTVIK 25m
116 2 Liv Jonsson 2004 SS MORA 25m
103 3 Ronja Norgren 2006 SÖDERHAMN 25m
23 4 Klara  Sundstedt 2005 BORLÄNGE 25m
89 5 Molly Larsson 2008 SS MORA 25m
83 6 Elin Finn Mossberg 2008 SS MORA 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:57
30 1 Wilma Svantes 2009 BORLÄNGE 1:51.96 25m
114 2 Linn Olsson 2010 BORLÄNGE 1:45.94 25m
96 3 Melly Lindberg Sköld 2008 SANDVIKEN 1:33.72 25m
75 4 Mathilda Flyckt 2008 HEDEMORA 1:37.25 25m
31 5 Sara Hydén 2008 BORLÄNGE 1:51.90 25m
88 6 Tindra Ahlgren 2006 SS MORA 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:59
55 1 Josefin Zetterberg 2008 FALUN 1:30.28 25m
28 2 Saimi Lylander 2009 BORLÄNGE 1:27.44 25m
14 3 Nora Tjugum Amundsen 2006 Elverum 1:26.04 25m
104 4 Alva Brandt 2007 SÖDERHAMN 1:26.07 25m
73 5 Mira Björkman 2010 HEDEMORA 1:27.84 25m
76 6 Milena Voskanyn 2007 HEDEMORA 1:30.65 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:01
Anm tid
Start ca:
67 1 Emmy Nilsson 2003 HEDEMORA 1:25.13 25m
72 2 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 1:24.37 25m
97 3 Klara Appelgren 2007 SANDVIKEN 1:23.41 25m
71 4 Tindra  Nyström 2005 HEDEMORA 1:23.56 25m
99 5 Ida Karlsson 2005 SÖDERHAMN 1:24.53 25m
51 6 Maja Nyström 2007 FALUN 1:25.30 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:03
50 1 Thea Klingberg 2006 FALUN 1:22.40 25m
45 2 Carla Karsberg 2007 FALUN 1:21.21 25m
56 3 Carolin Zetterberg 2006 FALUN 1:21.12 25m
41 4 Moa Öhlund 2005 FALUN 1:21.17 25m
85 5 Anna Sisell 2003 SS MORA 1:22.25 25m
59 6 Karin Sadeghi 2005 FALUN 1:22.93 50m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:05
58 1 Isabella Ihrlund 2007 FALUN 1:20.18 25m
43 2 Alice Lundin 2007 FALUN 1:19.59 25m
9 3 Vera Sol 2004 Elverum 1:19.20 25m
52 4 Olivia Eriksson 2007 FALUN 1:19.32 25m
86 5 Edith Trapp-Östling 2006 SS MORA 1:19.68 25m
36 6 Emelie Ekvall 2003 FALUN 1:20.21 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:07
25 1 Melina Abrishami 2006 BORLÄNGE 1:18.84 50m
47 2 Doris von Hofsten 2008 FALUN 1:18.04 25m
48 3 Hanna Frank 2006 FALUN 1:16.56 25m
66 4 Emilia Nordin 2003 HEDEMORA 1:17.83 25m
70 5 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 1:18.60 25m
19 6 Linn Roos 2003 BORLÄNGE 1:18.89 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:09
100 1 Märta Karlsson 2007 SÖDERHAMN 1:15.07 25m
7 2 Hanne Rugsveen 2002 Elverum 1:13.52 25m
106 3 Elise Käck 2006 VAIK SK 1:12.65 25m
44 4 Emma Färlin 2006 FALUN 1:12.68 25m
4 5 Hennie Harviken 2006 Elverum 1:13.64 25m
49 6 Ida Tengvall Williams 2005 FALUN 1:16.11 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:11
64 1 Stella Karlsson 2006 GIMO SS 1:11.85 25m
90 2 Maja  Wikström 2002 SANDVIKEN 1:10.68 25m
102 3 Ida Furuström 2005 SÖDERHAMN 1:09.11 25m
113 4 Olivia Nyström 2006 BORLÄNGE 1:09.37 25m
98 5 Agnes Sundqvist 2005 SÖDERHAMN 1:11.30 25m
12 6 Elise Sveen-Bratvold 2004 Elverum 1:12.43 25m
Gren 15, 100m Frisim Damer Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Start ca:
15:12
Anm tid
94 1 Moa Kvarnlöf 2004 SANDVIKEN 1:06.58 25m
34 2 Jessika Borbos 2001 FALUN 1:03.85 25m
15 3 Ingrid Vie 2003 Elverum 1:02.29 25m
93 4 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 1:03.40 25m
42 5 Sara Strömsöe 2006 FALUN 1:05.35 25m
11 6 Eline Søfting Svarstad 2004 Elverum 1:07.45 25m
2019-04-28 12:10:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner