Program för Vårsimiaden 2019, Södertörn
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Vårsimiaden 2019 Torvalla
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
3 |
|
David Maydagan |
2006 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
4 |
|
Rafael Jaensson |
2006 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
5 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
SPIF SF |
1:40.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
3 |
|
Alexander Kahlin |
2006 |
SPIF SF |
1:38.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
4 |
|
Sixten Selander |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:34.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
5 |
|
Christopher Brown |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:35.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
6 |
|
Oliver Hagberg |
2006 |
SPIF SF |
1:38.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Sam Asaad |
2006 |
SPIF SF |
1:45.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
1 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
WISBY SS |
1:32.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
2 |
|
Otto Lindgren |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:31.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Albin Löfqvist |
2006 |
SKK |
1:29.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
SKK |
1:22.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
SPIF SF |
1:23.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
SKK |
1:29.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
7 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
SKK |
1:31.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
8 |
|
Axel Lund |
2006 |
TYRESÖ SS |
1:33.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
1 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:19.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
2 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:17.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
3 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:16.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
4 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:08.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
William Hamilton |
2006 |
SKK |
1:11.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
6 |
|
Gustav Storell |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:17.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
7 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
ÖSMO SS |
1:18.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
8 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:21.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 08:09:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|