2021-10-22   02:14:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Utmanaren 20190526 Täby Sim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 26/5 kl 17:00 (insim kl 16:00)

Document
Heatlista
Utmanaren 20190526
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:23
Anm tid
Start ca:
1 25m
60 2 Amra Honic 2011 TÄBY SIM 25m
6 3 Kerstin Aronsson 2010 TÄBY SIM 25m
3 4 Max Alsén 2009 TÄBY SIM 25m
66 5 Matilda Kjellman 2011 TÄBY SIM 25m
6 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:24
115 1 Svante Thelander 2009 TÄBY SIM 25m
93 2 Tobias Rappe 2008 TÄBY SIM 25m
88 3 Anna Olsson 2010 TÄBY SIM 25m
174 4 Elin Xiao 2011 TÄBY SIM 25m
82 5 Maja Magnfält 2010 TÄBY SIM 25m
20 6 Samuel Brinkenberg 2009 TÄBY SIM 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:25
85 1 Matilda Nobel Stenström 2010 TÄBY SIM 25m
150 2 Oskar Franzén 2010 TÄBY SIM 25m
118 3 Jonas Tlemsani 2009 TÄBY SIM 25m
19 4 Oscar Björklund 2010 TÄBY SIM 25m
107 5 Melina Sjöstrand 2012 TÄBY SIM 25m
160 6 Yulia li 2011 TÄBY SIM 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:26
1 1 Linnea Abrante 2008 TÄBY SIM 25m
152 2 ADRIAN GOHARI 2009 TÄBY SIM 25m
180 3 Xujia Xang 2009 TÄBY SIM 25m
106 4 Samuel Sjöstedt 2009 TÄBY SIM 25m
24 5 Julia Cajvert 2009 TÄBY SIM 25m
62 6 Alexander Ivansson 2011 TÄBY SIM 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:28
135 1 Fredrik Xu 2010 TÄBY SIM 25m
123 2 Marcus Wallén 2010 TÄBY SIM 25m
96 3 Lucas Rudin 2011 TÄBY SIM 51.06 25m
23 4 Minxi Cai 2011 TÄBY SIM 25m
29 5 Elin Dagh Norman 2011 TÄBY SIM 25m
25 6 Lovisa Cao 2010 TÄBY SIM 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:29
76 1 Filip Ljungar 2010 TÄBY SIM 47.46 25m
162 2 Alfred Perrier 2010 TÄBY SIM 39.70 25m
42 3 Vincent Fältman 2010 TÄBY SIM 39.01 25m
41 4 Linnea Falkare 2010 TÄBY SIM 39.19 25m
87 5 Ebba Olander 2010 TÄBY SIM 41.86 25m
130 6 Axel Wedén 2009 TÄBY SIM 48.45 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:31
Anm tid
Start ca:
84 1 Tea Nilsson 2010 TÄBY SIM 38.56 25m
86 2 Astrid Olander 2010 TÄBY SIM 37.20 25m
142 3 Paskoski Dimitrij 2008 TÄBY SIM 36.93 25m
37 4 Filip Engberg Eriksson 2009 TÄBY SIM 37.00 25m
75 5 Max Linton 2011 TÄBY SIM 37.31 25m
13 6 Idun Berglund 2009 TÄBY SIM 38.72 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:32
7 1 Ameli Åsbrink 2010 TÄBY SIM 36.55 25m
68 2 Vanja Kukolj 2012 TÄBY SIM 35.77 25m
80 3 Kerstin Lundström 2011 TÄBY SIM 34.65 25m
38 4 Ebba Eriksson 2009 TÄBY SIM 35.54 25m
129 5 Freja Wärmé 2011 TÄBY SIM 36.36 25m
121 6 Hannah Villén 2009 TÄBY SIM 36.91 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:33
173 1 Alexander Wettle 2010 TÄBY SIM 34.50 25m
132 2 Julia Wertheim 2011 TÄBY SIM 32.48 25m
168 3 Caesar Sparacio 2007 TÄBY SIM 31.92 25m
124 4 Akina Sehasa Wanasinghe 2010 TÄBY SIM 32.39 25m
104 5 Hitoshi Shirabe 2008 TÄBY SIM 33.55 25m
44 6 Zosia Floryan 2008 TÄBY SIM 34.61 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:34
108 1 Oscar Smids 2009 TÄBY SIM 31.66 25m
18 2 Iris Björk 2011 TÄBY SIM 31.10 25m
46 3 Hedvig Flossing 2010 TÄBY SIM 30.62 25m
33 4 Viktoria Dobrosevic 2008 TÄBY SIM 30.63 25m
102 5 Ebbe Sandberg 2009 TÄBY SIM 31.46 25m
171 6 Zixian Su 2008 TÄBY SIM 31.76 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:36
133 1 Tobias Westerdahl 2009 TÄBY SIM 30.21 25m
40 2 Casper Fagerlund 2011 TÄBY SIM 30.12 25m
134 3 Kerstin Wikström 2010 TÄBY SIM 29.31 25m
51 4 Luke Granlund 2009 TÄBY SIM 29.86 25m
128 5 Isac Warglo 2007 TÄBY SIM 30.20 25m
8 6 Oscar Avellan-Hultman 2007 TÄBY SIM 30.34 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:37
166 1 Julia Sieppi 2008 TÄBY SIM 28.98 25m
67 2 Ivan Kukolj 2011 TÄBY SIM 28.87 25m
170 3 Mathilda Sterner 2009 TÄBY SIM 28.42 25m
159 4 Christoffer Lenstad 2008 TÄBY SIM 28.57 25m
31 5 Moa De Geer 2009 TÄBY SIM 28.93 25m
97 6 Edward Runebrant 2009 TÄBY SIM 29.12 25m
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:38
Anm tid
Start ca:
149 1 Ellen Franzén 2009 TÄBY SIM 28.22 25m
131 2 Jan Werdenig 2010 TÄBY SIM 26.86 25m
144 3 Sofia Ekman 2006 TÄBY SIM 25.93 25m
154 4 isabella Ivansson 2009 TÄBY SIM 26.71 25m
125 5 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 TÄBY SIM 28.10 25m
45 6 Astrid Flossing 2008 TÄBY SIM 28.29 25m
2019-05-26 16:18:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner