Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 526
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2019 |
|
Utskriftsdatum |
27 april 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Gren 526, 50m Bröstsim P 13-14 Upp |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
171 |
1 |
Aidan Sagadin |
2006 |
AA5106 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
45.42 |
|
41 |
2 |
Eric Thörngren |
2006 |
AB2906 |
ELFSBORG |
|
50m |
44.99 |
|
214 |
3 |
Erik Moberg |
2006 |
AD3106 |
OSBY SS |
|
50m |
44.20 |
|
294 |
4 |
Anders Runeqvist |
2005 |
AI4105 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
43.62 |
|
110 |
5 |
Jacob Lindström |
2005 |
AE6105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
44.10 |
|
170 |
6 |
Albin Windahl |
2006 |
AS6706 |
KLIPPAN |
|
50m |
44.92 |
|
44 |
7 |
Lowe Stenberg |
2006 |
AC2506 |
ELFSBORG |
|
50m |
45.05 |
|
101 |
8 |
Viggo Stjärnås |
2006 |
AA9506 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
48.97 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
125 |
1 |
Joel Johansson |
2006 |
AM8306 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
43.34 |
|
254 |
2 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
50m |
43.17 |
|
189 |
3 |
Edwin Brimalm |
2005 |
AE6305 |
MOTALA SS |
|
50m |
42.34 |
|
117 |
4 |
Daniel Sainz |
2006 |
AG5906 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
41.73 |
|
369 |
5 |
Leo Karlsson |
2006 |
AH6706 |
HK SIM |
|
50m |
42.04 |
|
153 |
6 |
Viktor Hellberg |
2006 |
AC0706 |
KARLSKO SF |
|
50m |
43.04 |
|
343 |
7 |
Max Månsson |
2006 |
AL8106 |
ÖSA |
|
50m |
43.24 |
|
333 |
8 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
50m |
43.59 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
223 |
1 |
Isac Uhre |
2005 |
AB8505 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
41.34 |
|
274 |
2 |
Jasper Schimmel |
2006 |
AD1906 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
40.81 |
|
346 |
3 |
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
ÖSA |
|
50m |
39.17 |
|
113 |
4 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
AG9105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
37.89 |
|
115 |
5 |
Theo Nordholm |
2006 |
AE0906 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
38.00 |
|
152 |
6 |
Elias Jansson |
2006 |
AC3706 |
KARLSKO SF |
|
50m |
39.29 |
|
172 |
7 |
William Bogren-Karlsson |
2005 |
AA4905 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
40.91 |
|
52 |
8 |
Hannes Bergnell |
2006 |
AG0106 |
ELFSBORG |
|
50m |
41.36 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
27 april 2019 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
17:31 |
|