Program for Knattesimmet 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Söndag fm
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
05 april 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Godby |
|
Utskriftstid |
18:19 |
|
|
Arrangör |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2019 |
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim/VU F/T11 |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
183 |
2 |
Edla Heino |
2009 |
09A298 |
STR |
|
25m |
|
19 |
3 |
Heidi Huppunen |
2008 |
08A034 |
PUS |
|
25m |
|
12 |
4 |
Emilia Repo |
2009 |
09A380 |
KU |
|
25m |
|
41 |
5 |
Hilkka Salo |
2009 |
09A541 |
RaUS |
|
25m |
|
59 |
6 |
Emmi Oksanen |
2009 |
09A036 |
TaTU |
|
25m |
|
126 |
7 |
Ida Sulonen |
2009 |
09A395 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Enna Hautero |
2008 |
08A787 |
RaUS |
|
25m |
|
190 |
2 |
Ilona Nordman |
2008 |
08A819 |
STR |
|
25m |
|
25 |
3 |
Venla Kämäräinen |
2009 |
09A517 |
PUS |
|
25m |
|
117 |
4 |
Nea Veiro |
2008 |
08A522 |
ÅSK |
|
50m |
1:50.63 |
64 |
5 |
Sanni Korhonen |
2009 |
09A034 |
TaTU |
|
50m |
1:59.12 |
135 |
6 |
Emma Nygård |
2008 |
08A773 |
ÅSK |
|
25m |
|
205 |
7 |
Siiri Koukkari |
2008 |
|
RaUS |
|
25m |
|
40 |
8 |
Emilia Valtonen |
2009 |
09A530 |
RaUS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Ida Hamilton |
2008 |
08A122 |
TaTU |
|
25m |
1:48.82 |
124 |
2 |
Kia Kuusela |
2009 |
09A337 |
ÅSK |
|
50m |
1:46.15 |
34 |
3 |
Sanni Mäkinen |
2009 |
09A210 |
RaUS |
|
50m |
1:44.77 |
115 |
4 |
Emma Karimäki |
2009 |
09A219 |
ÅSK |
|
25m |
1:42.71 |
55 |
5 |
Minea Moisio |
2009 |
09A008 |
TaTU |
|
25m |
1:42.82 |
131 |
6 |
Vilma Keski-Korsu |
2009 |
09A415 |
ÅSK |
|
50m |
1:45.98 |
7 |
7 |
Laura Räikkälä |
2009 |
09A059 |
KU |
|
25m |
1:47.74 |
111 |
8 |
Annika Andersen |
2008 |
08A401 |
ÅSK |
|
25m |
1:50.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
49 |
1 |
Viiu Levola |
2008 |
08A023 |
TaTU |
|
25m |
1:38.69 |
21 |
2 |
Peppiina Lettosunti |
2008 |
08A178 |
PUS |
|
25m |
1:36.44 |
161 |
3 |
Lotta Malmelin |
2009 |
09A212 |
Pyry |
|
50m |
1:34.84 |
5 |
4 |
Senja Pakkanen |
2008 |
08A051 |
KU |
|
25m |
1:29.05 |
8 |
5 |
Krista Pajula |
2008 |
08A220 |
KU |
|
25m |
1:31.47 |
119 |
6 |
Lisette Schaper |
2009 |
09A390 |
ÅSK |
|
50m |
1:36.12 |
181 |
7 |
Josefiina Björklöf |
2008 |
08A550 |
STR |
|
25m |
1:38.16 |
185 |
8 |
Elsa Ailanen |
2009 |
09A282 |
STR |
|
25m |
1:40.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
184 |
1 |
Siiri Simula |
2008 |
08A664 |
STR |
|
25m |
1:27.56 |
97 |
2 |
Sofia Maude |
2008 |
08A146 |
ÅSK |
|
50m |
1:26.74 |
168 |
3 |
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
08A071 |
UiKaa |
|
25m |
1:24.95 |
153 |
4 |
Tiia Mattila |
2008 |
08A105 |
Ui-Va |
|
50m |
1:24.43 |
15 |
5 |
Helka Känkänen |
2008 |
08A009 |
PUS |
|
50m |
1:24.44 |
109 |
6 |
Vilja Suominen |
2009 |
09A159 |
ÅSK |
|
50m |
1:25.35 |
102 |
7 |
Saara Pakomäki |
2008 |
08A225 |
ÅSK |
|
25m |
1:27.31 |
73 |
8 |
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
TaTU |
|
25m |
1:27.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Iisa Vanne |
2008 |
08A674 |
STR |
|
25m |
1:23.05 |
112 |
2 |
Lotta Luotola |
2008 |
08A400 |
ÅSK |
|
25m |
1:21.48 |
204 |
3 |
|
0 |
|
|
|
25m |
1:20.98 |
180 |
4 |
Viivi Elonen |
2008 |
08A257 |
STR |
|
25m |
1:18.38 |
159 |
5 |
Emma Tieaho |
2008 |
08A368 |
Pyry |
|
50m |
1:19.39 |
54 |
6 |
Iiris Myllymäki |
2008 |
08A041 |
TaTU |
|
50m |
1:20.98 |
61 |
7 |
Oona Valtonen |
2008 |
08A125 |
TaTU |
|
50m |
1:22.91 |
100 |
8 |
Selma Syrjänen |
2009 |
09A058 |
ÅSK |
|
50m |
1:24.37 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
05 april 2019 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
Utskriftstid |
18:19 |
|