Program for Knattesimmet 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 5, 100m Frisim/VU P13 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 88 | Pakomäki Lauri-pekka | 2006 | ÅSK | 06A235 | 25 m | 1:08.59 | |
2 | 103 | Lehtimäki Onni | 2006 | ÅSK | 06A760 | 25 m | 1:11.58 | |
3 | 50 | Sojolin Sebastian | 2006 | TaTU | 06A292 | 50 m | 1:12.89 | |
4 | 89 | Seppä Matias | 2006 | ÅSK | 06A462 | 50 m | 1:13.77 | |
5 | 193 | Manelius Måns | 2006 | ÅSF | 06A533 | 25 m | 1:13.94 | |
6 | 30 | Yrjälä Onni | 2006 | RaUS | 06A480 | 50 m | 1:14.16 | |
7 | 96 | Linde Julius | 2007 | ÅSK | 07A322 | 25 m | 1:14.54 | |
8 | 46 | Heinonen Kalle | 2006 | TaTU | 06A105 | 25 m | 1:15.17 | |
9 | 192 | Bergman Milo | 2006 | ÅSF | 06A425 | 25 m | 1:15.70 | |
10 | 98 | Korin Linus | 2006 | ÅSK | 06A619 | 25 m | 1:15.85 | |
11 | 152 | Saarinen Leevi | 2006 | Ui-Va | 06A231 | 50 m | 1:16.03 | |
12 | 33 | Okkonen Vilho | 2006 | RaUS | 06A838 | 50 m | 1:16.29 | |
13 | 101 | Lummaa Eelis | 2007 | ÅSK | 07A384 | 25 m | 1:20.31 | |
14 | 10 | Räikkälä Osmo | 2006 | KU | 06A961 | 25 m | 1:21.39 | |
15 | 87 | Sandblom Frans | 2006 | ÅSK | 06A101 | 25 m | 1:21.51 | |
16 | 65 | Vierre Miki | 2006 | TaTU | 06A572 | 25 m | 1:22.47 | |
17 | 44 | Tikkanen Niklas | 2007 | TaTU | 07A004 | 50 m | 1:23.79 | |
18 | 90 | Sulonen Joel | 2007 | ÅSK | 07A203 | 25 m | 1:24.10 | |
19 | 179 | Jussinoja Eino | 2006 | STR | 06A481 | 25 m | 1:25.17 | |
20 | 125 | Jalonen Dilen | 2006 | ÅSK | 06B040 | 50 m | 1:25.98 | |
21 | 42 | Backman Ferdinand | 2006 | TaTU | 06A021 | 50 m | 1:26.08 | |
22 | 198 | Andersson Emil | 2007 | ÅSF | 07A514 | 25 m | 1:27.79 | |
23 | 53 | Niemi Vili | 2006 | TaTU | 06A329 | 25 m | 1:27.88 | |
24 | 99 | Edelman Christian | 2007 | ÅSK | 07A367 | 25 m | 1:29.08 | |
25 | 199 | Mirén Hugo | 2006 | ÅSF | 06A813 | 25 m | 1:30.28 | |
26 | 91 | Linderborg Ilari | 2006 | ÅSK | 06A532 | 50 m | 1:31.17 | |
27 | 133 | Fedulin Ismail | 2006 | ÅSK | 06B125 | 50 m | 1:32.01 | |
28 | 69 | Kallio Niklas | 2007 | TaTU | 07A377 | 25 m | 1:33.40 | |
29 | 48 | Saarinen Veikko | 2006 | TaTU | 06A215 | 50 m | 1:33.91 | |
30 | 52 | Anttila Eino | 2007 | TaTU | 07A111 | 25 m | 1:34.81 | |
31 | 114 | Korpinen Sisu | 2006 | ÅSK | 06A993 | 25 m | 1:34.83 | |
32 | 188 | Jokinen Kaapo | 2007 | STR | 07A835 | 25 m | 1:35.36 | |
33 | 11 | Räikkälä Juho | 2007 | KU | 07A740 | 25 m | 1:37.21 | |
34 | 67 | Lehtonen Leo | 2006 | TaTU | 06A567 | 25 m | 1:38.40 | |
35 | 70 | Hamilton Alex | 2006 | TaTU | 06A910 | 25 m | 1:44.76 | |
36 | 201 | Måtar Filip | 2006 | ÅSF | 06B105 | 25 m | 1:45.24 | |
37 | 113 | Niskala Akseli | 2007 | ÅSK | 07A696 | 25 m | 1:47.00 | |
38 | 57 | Siltakoski Joa | 2007 | TaTU | 07A187 | 50 m | 1:47.79 | |
39 | 56 | Moisio Miska | 2007 | TaTU | 07A123 | 25 m | 1:49.45 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 05 april 2019 |
Licensierad till: Ålands Simförening | Utskriftstid | 18:19 |