Startliste for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 123, 200m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Coffee Trade |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 77 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 2:43.44 | |
2 | 282 | Severs Mathilde | 2006 | LYNGBY | 0648AE | 25 m | 2:44.07 | |
3 | 100 | Ipsa Olivia Klint | 2005 | KSLS | AK0205 | 50 m | 2:45.55 | |
4 | 398 | Færch Caroline Villum | 2005 | HELSINGØR | 0502AG | 50 m | 2:46.20 | |
5 | 131 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 25 m | 2:47.63 | |
6 | 250 | Mulipola Astrid | 2006 | ALLERØD | 0696AG | 25 m | 2:47.90 | |
7 | 318 | Fuhrmann Coco Li | 2006 | HOVEDSTAD | 0678AC | 25 m | 2:50.02 | |
8 | 529 | Sørensen Liva Gottorp | 2006 | VEST | 0694AD | 25 m | 2:50.32 | |
9 | 240 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 50 m | 2:50.91 | |
10 | 206 | Josephsen Ronja K. S. | 2005 | SLANGERUP | 0546AV | 50 m | 2:51.69 | |
11 | 538 | Thorborg Mathilde U. | 2005 | VEST | 0596AU | 25 m | 2:51.76 | |
12 | 251 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 50 m | 2:51.86 | |
13 | 233 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 50 m | 2:52.38 | |
14 | 273 | Reuter Emily | 2006 | LYNGBY | 0688AE | 25 m | 2:53.59 | |
15 | 285 | Nissen Nina Katrine N. | 2006 | LYNGBY | 0656AJ | 25 m | 2:53.77 | |
16 | 492 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 25 m | 2:54.59 | |
17 | 534 | Therp Rikke | 2006 | VEST | 0628AF | 25 m | 2:55.77 | |
18 | 126 | Backhausen Amalie | 2006 | KVIK | 0676AL | 25 m | 2:56.13 | |
19 | 379 | Cruse Olivia | 2005 | HILLERØD | 0514AR | 25 m | 2:58.50 | |
20 | 300 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 25 m | 2:59.16 | |
21 | 401 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 50 m | 2:59.45 | |
22 | 248 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 50 m | 3:00.01 | |
23 | 562 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 25 m | 3:01.15 | |
24 | 320 | Tind Falka | 2006 | HOVEDSTAD | 0648AI | 25 m | 3:02.17 | |
25 | 348 | Møller Mathilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0746AB | 50 m | 3:02.93 | |
26 | 323 | Lundsgaard Juliane Sarauw | 2006 | HOVEDSTAD | 0638AB | 50 m | 3:03.41 | |
27 | 522 | Riis Maya Amstrup | 2007 | VEST | 0708AA | 25 m | 3:05.34 | |
28 | 234 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 25 m | 3:07.20 | |
29 | 177 | Røpke Lærke Stenholt | 2006 | JYLLINGE | 0698AA | 25 m | 3:07.21 | |
30 | 175 | Larsen Julie Merl | 2005 | JYLLINGE | 0584AB | 25 m | 3:07.30 | |
31 | 326 | Christensen Malu Melody | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AF | 25 m | 3:08.27 | |
32 | 111 | Petersson Elly | 2005 | KSLS | AU5805 | 50 m | 3:08.29 | |
33 | 343 | Philip Julie | 2007 | HOVEDSTAD | 0742AC | 50 m | 3:08.65 | |
34 | 330 | Andersen Sara Kaarup | 2006 | HOVEDSTAD | 0636AL | 50 m | 3:09.96 | |
35 | 60 | Alfast Ellen Simoni | 2006 | HERLEV | 0604AI | 25 m | 3:10.81 | |
36 | 376 | Henning Caroline | 2005 | HILLERØD | 0508AM | 50 m | 3:11.74 | |
37 | 472 | Postgaard Leonora M | 2006 | GSK | 0666AD | 50 m | 3:12.06 | |
38 | 426 | Søeborg Andrea | 2006 | HELSINGØR | 0624AC | 50 m | 3:13.84 | |
39 | 27 | Rømer Mathilde | 2006 | FARUM | 0688AA | 50 m | 3:14.80 | |
40 | 349 | Maagøe Matilde | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AA | 25 m | 3:14.96 | |
41 | 143 | Berg Emilia | 2005 | SK LÖDDE | AJ2605 | 50 m | 3:17.32 | |
42 | 533 | Usinger Laika | 2006 | VEST | 0636AV | 25 m | 3:18.10 | |
43 | 342 | Pedersen Isabella | 2007 | HOVEDSTAD | 0706AD | 50 m | 3:18.13 | |
44 | 302 | Dommer Emilie | 2007 | HØRSHOLM | 0706AF | 25 m | 3:19.22 | |
45 | 490 | Nørgaard Astrid | 2007 | FR.VÆRK | 0784AA | 25 m | 3:19.88 | |
46 | 35 | Asmussen Merle | 2006 | FR.SUND | 0626AL | 25 m | 3:24.13 | |
47 | 69 | Jensen Frederikke Fisker | 2006 | HERLEV | 0678AM | 50 m | 3:25.00 | |
48 | 339 | Høyer Astrid | 2007 | HOVEDSTAD | 0792AB | 25 m | 3:25.01 | |
49 | 227 | Jørgensen Emma | 2005 | SLAGELSE | 0592AY | 25 m | 3:25.67 | |
50 | 110 | Petersson Ellie | 2005 | KSLS | BF1405 | 50 m | 3:26.25 | |
51 | 226 | Lauridsen Frida | 2005 | SLAGELSE | 0514AO | 25 m | 3:27.64 | |
52 | 270 | Babin Alma Lind | 2006 | LYNGBY | 0608AL | 25 m | 3:28.21 | |
53 | 338 | Hindborg Asta | 2007 | HOVEDSTAD | 0736AE | 50 m | 3:29.71 | |
54 | 236 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 50 m | 3:31.60 | |
55 | 347 | Rasmussen Maria Kjer | 2007 | HOVEDSTAD | 0728AA | 25 m | 3:32.51 | |
56 | 272 | Breugel Celine van | 2007 | LYNGBY | 0768AC | 25 m | 3:33.83 | |
57 | 440 | Martinsen Silvia | 2007 | HELSINGØR | 0792AC | 50 m | 3:36.47 | |
58 | 345 | Olesen Karla Hebeltoft | 2007 | HOVEDSTAD | 0712AG | 25 m | 3:37.57 | |
59 | 526 | Frederiksen Sandra Bünsov | 2007 | VEST | 0766AC | 25 m | 3:44.83 | |
60 | 516 | Murphy Ila | 2007 | VEST | 0748AJ | 25 m | 3:47.53 | |
61 | 204 | Capito Mira | 2007 | SLANGERUP | 0778AI | 25 m | 3:52.65 | |
62 | 284 | Larsen Nikoline E. | 2007 | LYNGBY | 0712AE | 25 m | 3:55.31 | |
63 | 174 | Larsen Anna Merl | 2006 | JYLLINGE | 0636AK | 50 m | 3:56.76 | |
64 | 172 | Witzell Anna | 2007 | SK LÖDDE | AD1607 | 50 m | ||
65 | 353 | Franck Olivia | 2005 | HILLERØD | 0548AS | 50 m | ||
66 | 441 | Nielsen Sofie Anker | 2006 | HELSINGØR | 0694AU | 50 m | ||
67 | 442 | Skjøth-Rasmussen Ulrikke | 2007 | HELSINGØR | 0704AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |