Program for Järfälla Nationella 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
449 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
53.00 |
|
|
|
|
|
2 |
508 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
25m |
53.37 |
|
|
|
|
|
3 |
390 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
53.87 |
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
54.00 |
|
|
|
|
|
5 |
217 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
54.19 |
|
|
|
|
|
6 |
263 |
|
Adam Karlsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AK5900 |
50m |
54.22 |
|
|
|
|
|
7 |
305 |
|
Philip Björklund |
Stockholms Kappsimningsklubb |
1992 |
AG2192 |
50m |
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
331 |
|
Christopher Andrén |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
AK0100 |
50m |
55.42 |
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Erik Schönning |
Stockholms Kappsimningsklubb |
1993 |
AW9793 |
50m |
55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
312 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
392 |
|
Josef Al-Khalili |
Täby Sim |
|
|
50m |
55.57 |
|
|
|
2000 |
AE5700 |
|
12 |
269 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
55.72 |
|
|
|
2002 |
AM1702 |
|
13 |
553 |
|
Carl Göransson |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
55.85 |
|
|
|
2000 |
AQ8300 |
|
14 |
373 |
|
Oskar Iwarsson |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
56.09 |
|
|
|
2000 |
AI0300 |
|
15 |
193 |
|
Johan Björklund |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
56.24 |
|
|
|
1999 |
AE7199 |
|
|
|
|
16 |
29 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
56.37 |
|
|
|
2003 |
AB0303 |
|
|
|
|
17 |
265 |
|
Herman Nilsson |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
56.64 |
|
|
|
2002 |
AH7702 |
|
|
|
|
18 |
545 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
56.65 |
|
|
|
2001 |
AG1301 |
|
|
|
|
19 |
214 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
56.70 |
|
|
|
2001 |
AE2101 |
|
|
|
|
20 |
24 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
56.75 |
|
|
|
2001 |
AE9901 |
|
|
|
|
21 |
220 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
56.82 |
|
|
|
2002 |
AN2502 |
|
|
|
|
22 |
541 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
57.05 |
|
|
|
1999 |
AK6599 |
|
|
|
|
23 |
451 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
57.22 |
|
|
|
2003 |
AA9303 |
|
|
|
|
24 |
334 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
57.23 |
|
|
|
2003 |
AB5503 |
|
|
|
|
25 |
314 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
57.32 |
|
|
|
2001 |
AS3301 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
589 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
27 |
410 |
|
Gustav Ahlqvist |
Täby Sim |
2003 |
AK6503 |
50m |
57.46 |
|
|
|
|
|
28 |
270 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
57.52 |
|
|
|
|
|
29 |
28 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
57.54 |
|
|
|
|
|
30 |
467 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
57.75 |
|
|
|
|
|
31 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
57.82 |
|
|
|
|
|
32 |
231 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
57.93 |
|
|
|
|
|
33 |
215 |
|
Isak Brundin |
Sala Simsällskap |
2000 |
AJ8100 |
50m |
58.05 |
|
|
|
|
|
34 |
113 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
58.18 |
|
|
|
|
|
35 |
599 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
58.22 |
|
|
|
|
|
36 |
114 |
|
Henrik Eriksson |
Motala Simsällskap |
2002 |
AJ6902 |
50m |
58.55 |
|
|
|
|
|
37 |
615 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
58.62 |
|
|
|
|
|
38 |
25 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
58.73 |
|
|
|
|
|
39 |
524 |
|
Jesper Granath |
Wisby Simsällskap |
2002 |
AM5902 |
50m |
58.74 |
|
|
|
|
|
40 |
397 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
50m |
58.78 |
|
|
|
|
|
41 |
98 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
50m |
58.85 |
|
|
|
|
|
42 |
395 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
58.89 |
|
|
|
|
|
43 |
41 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
58.91 |
|
|
|
|
|
44 |
614 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
59.11 |
|
|
|
|
|
45 |
563 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
59.13 |
|
|
|
|
|
46 |
540 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
59.17 |
|
|
|
|
|
47 |
278 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
59.22 |
|
|
|
|
|
48 |
396 |
|
Anton Forsberg |
Täby Sim |
2001 |
AM4901 |
50m |
59.26 |
|
|
|
|
|
49 |
548 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
59.27 |
|
|
|
|
|
50 |
194 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
59.34 |
|
|
|
|
|
51 |
26 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
59.46 |
|
|
|
|
|
52 |
515 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
59.60 |
|
|
|
|
|
53 |
613 |
|
Daniel Karlsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL0901 |
50m |
59.75 |
|
|
|
|
|
54 |
279 |
|
Jesper Holmström |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4903 |
50m |
59.87 |
|
|
|
|
|
55 |
464 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
50m |
59.96 |
|
|
|
|
|
56 |
611 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
57 |
450 |
|
Kevin Shiva |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AB1102 |
50m |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
58 |
333 |
|
Liam Björklund |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB6503 |
50m |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
59 |
342 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
60 |
513 |
|
Jacob Baxmann |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
1:00.49 |
|
|
|
|
|
61 |
475 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
62 |
136 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
50m |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
63 |
560 |
|
Ludvig Ahlström |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AK8302 |
50m |
1:00.65 |
|
|
|
|
|
64 |
216 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
65 |
286 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
50m |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
66 |
566 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
1:00.92 |
|
|
|
|
|
67 |
434 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
68 |
588 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
69 |
561 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
70 |
36 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
71 |
591 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
72 |
503 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
73 |
425 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
74 |
35 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
75 |
505 |
|
Emil Svensson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AK2302 |
50m |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
76 |
625 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
77 |
400 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
78 |
417 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
79 |
598 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
80 |
352 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
81 |
274 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
82 |
273 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
50m |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
83 |
569 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
1:02.40 |
|
|
|
|
|
84 |
101 |
|
Noah Stenström |
Lidingö Simklubb |
2000 |
AX4300 |
50m |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
85 |
552 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
86 |
208 |
|
Mattias Gillgren |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AR0303 |
50m |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
87 |
67 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
88 |
411 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
50m |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
89 |
512 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
90 |
348 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
91 |
294 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
92 |
241 |
|
Victor Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AQ1303 |
50m |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
93 |
40 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
94 |
379 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
95 |
474 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
96 |
60 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
97 |
412 |
|
Simon Lörinc |
Täby Sim |
2003 |
AK8503 |
50m |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
98 |
600 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
99 |
627 |
|
Simon Brouzell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AX3103 |
50m |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
100 |
437 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
101 |
432 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
102 |
405 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
103 |
453 |
|
Jonatan Fischer |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AM1301 |
50m |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
104 |
295 |
|
Carl Malm |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AL7905 |
50m |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
105 |
222 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
106 |
209 |
|
Ludvig Utterström |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AM7304 |
50m |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
107 |
369 |
|
Michael Andrée |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AX7904 |
50m |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
108 |
357 |
|
Lucas Vainio |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AN2504 |
50m |
1:05.93 |
|
|
|
|
|
109 |
354 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
110 |
50 |
|
Ludwig Skantz |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AE6705 |
50m |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
111 |
282 |
|
Aron Alexanderson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AT0103 |
50m |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
112 |
221 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
113 |
272 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
114 |
489 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
25m |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
115 |
298 |
|
Aron Ekblad |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AU6505 |
50m |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
116 |
364 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV9304 |
50m |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
117 |
423 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
118 |
287 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
50m |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
119 |
42 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
120 |
431 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
1:08.03 |
|
|
|
|
|
121 |
66 |
|
Bilal Mustefa |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4304 |
25m |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
122 |
370 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
50m |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
123 |
289 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
124 |
362 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC2507 |
50m |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
125 |
447 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
25m |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
126 |
473 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
127 |
204 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
128 |
225 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
129 |
296 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
50m |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
130 |
297 |
|
Oscar Gustafson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AR6705 |
50m |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
131 |
527 |
|
Karl Hedin |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI9105 |
25m |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
132 |
365 |
|
Gustav Storell |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AL4106 |
50m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
133 |
485 |
|
Ravi Parekh |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL7705 |
50m |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
134 |
56 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
135 |
442 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
136 |
528 |
|
Jack Sjöberg |
Wisby Simsällskap |
2005 |
AI3305 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
137 |
468 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
138 |
570 |
|
Ivar Lövefors |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AY4903 |
50m |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
139 |
275 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
140 |
284 |
|
William Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5506 |
50m |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
141 |
533 |
|
Leo Swahn |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AZ9104 |
25m |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
142 |
386 |
|
Lowe Lundvall |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AK8504 |
50m |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
143 |
116 |
|
Marcus Manninen |
Motala Simsällskap |
2004 |
AD1104 |
50m |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
144 |
110 |
|
Adam Joseph Michel |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AS8306 |
50m |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-13 20:14:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|