Program för Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Indledende bedste heat søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Rygsvømning Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svøm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
15-04-2016 |
|
|
|
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød S |
DEN |
Beograd, Serbien |
|
09-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
319 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
25.82 |
|
|
|
2002 |
0231AC |
|
|
|
|
2 |
320 |
|
Tobias Dan Hansen |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
26.68 |
|
|
|
2002 |
0243AC |
|
|
|
|
3 |
536 |
|
Mads Kloster |
Thisted Svømmeklub |
|
|
50m |
26.84 |
|
|
|
2002 |
0229AF |
|
|
|
|
4 |
322 |
|
Luccas Dam Brenner |
Herlev Svømning |
|
|
50m |
26.98 |
|
|
|
2001 |
0193AK |
|
|
|
|
5 |
367 |
|
Frederik Riedel Lentz |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
27.10 |
|
|
|
2001 |
0187AN |
|
|
|
|
6 |
403 |
|
Christoffer Vang-Jensen |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
27.33 |
|
|
|
2001 |
0115AG |
|
|
|
|
7 |
277 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
27.46 |
|
|
|
2002 |
0227AM |
|
|
|
|
8 |
456 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0233AM |
50m |
27.82 |
|
|
|
|
|
9 |
262 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0339AK |
50m |
27.94 |
|
|
|
|
|
10 |
276 |
|
Nicolaj Løth Andersen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0173AC |
50m |
28.02 |
|
|
|
|
|
11 |
507 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0215AD |
50m |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
159 |
|
Frederik Møller |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0263AL |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
13 |
113 |
|
Jonas Hansen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0123AH |
50m |
28.22 |
|
|
|
|
|
14 |
110 |
|
Tobias Daniel Larsen |
Slagelse Svømmeklub |
2001 |
0139AH |
50m |
28.23 |
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Marius Nørgaard |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0115AC |
50m |
28.47 |
|
|
|
|
|
16 |
527 |
|
Christoffer H. Andersen |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0285AH |
50m |
28.49 |
|
|
|
|
|
17 |
263 |
|
Valdemar Brøns |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0341AC |
50m |
28.50 |
|
|
|
|
|
18 |
226 |
|
Magnus Bækgaard Andersen |
Hørsholm Svømmeforening |
2001 |
0101AF |
50m |
28.52 |
|
|
|
|
|
19 |
332 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0259AG |
50m |
28.60 |
|
|
|
|
|
20 |
541 |
|
Nickolas Kofoed Thestrup |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2003 |
0345AC |
50m |
28.66 |
|
|
|
|
|
21 |
40 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
Solrød Svømmeklub |
2002 |
0215AL |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
22 |
369 |
|
Christian Crone |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0147AB |
50m |
28.84 |
|
|
|
|
|
23 |
342 |
|
Villads Bomholt Larsen |
Helsingør Svømmeklub |
2001 |
0137AM |
50m |
28.96 |
|
|
|
|
|
24 |
150 |
|
Lucas Emil Christensen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0349AC |
50m |
28.99 |
|
|
|
|
|
25 |
372 |
|
Mathias Vestergaard |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0175AC |
50m |
29.05 |
|
|
|
|
|
26 |
608 |
|
Daniel Gallacher |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2002 |
0235AK |
50m |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
351 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
28 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
29.16 |
|
|
|
|
|
29 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
29.51 |
|
|
|
|
|
30 |
514 |
|
Mikkel Hjelm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2003 |
0375AG |
50m |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
635 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
H2Odense |
2002 |
0265AE |
50m |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
468 |
|
Carl Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0331AD |
50m |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
204 |
|
Kasper Aagaard Jeppesen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0393AH |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
34 |
181 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
Lyseng IF |
2001 |
0113AL |
50m |
29.67 |
|
|
|
|
|
35 |
442 |
|
Sander Kudahl Zaccarin |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0395AG |
50m |
29.72 |
|
|
|
|
|
36 |
62 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømmeklub |
2003 |
0349AH |
50m |
29.85 |
|
|
|
|
|
37 |
23 |
|
Christian Lorey |
Erritsø Gymnastik Og IF |
2003 |
0367AQ |
50m |
29.88 |
|
|
|
|
|
38 |
143 |
|
Daniel Garne Larsen |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0373AA |
50m |
29.94 |
|
|
|
|
|
39 |
157 |
|
Emil Carstensen |
Ringsted Svømme Klub |
2002 |
0253AF |
50m |
30.11 |
|
|
|
|
|
40 |
313 |
|
Ejnar Truelsen |
Herning Svømmeklub |
2002 |
0259AK |
50m |
30.14 |
|
|
|
|
|
41 |
42 |
|
Ruben Nørgaard |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0225AF |
50m |
30.15 |
|
|
|
|
|
42 |
625 |
|
August B Bjerregaard |
H2Odense |
2003 |
0313AN |
50m |
30.26 |
|
|
|
|
|
43 |
43 |
|
Mikkel Juul Pedersen |
Svømmeklubben Nord |
2002 |
0277AM |
50m |
30.47 |
|
|
|
|
|
44 |
648 |
|
Rasmus Thode Møller |
Farum Svømmeklub |
2002 |
0281AR |
50m |
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|