Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
400m Medley Herrer, DMJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
DEN |
Taastrup svømmehal |
DEN |
07-04-2019 |
|
|
|
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
Sædding-Gu |
DEN |
Geneve, Schweiz |
|
20-07-1995 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
386 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
4:23.91 |
|
|
|
2001 |
0135AG |
|
|
|
|
2 |
196 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
4:24.68 |
|
|
|
2001 |
0197AE |
|
|
|
|
3 |
487 |
|
Jakob Strunge Nissen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
4:28.77 |
|
|
|
2002 |
0291AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
295 |
|
David Arneskov |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0287AC |
50m |
4:33.38 |
|
|
|
|
|
5 |
368 |
|
Alfred August Grubert |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0197AI |
50m |
4:36.11 |
|
|
|
|
|
6 |
132 |
|
Ulrik Blach Petersen |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0177AC |
50m |
4:36.39 |
|
|
|
|
|
7 |
448 |
|
Christian L H Frederiksen |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0103AL |
50m |
4:38.53 |
|
|
|
|
|
8 |
387 |
|
Carl Emil Lønborg |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0241AJ |
50m |
4:38.81 |
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Christopher H. Brown |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0297AQ |
50m |
4:39.42 |
|
|
|
|
|
10 |
252 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
4:41.26 |
|
|
|
|
|
11 |
576 |
|
Magnus Dyg Holme |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0205AG |
50m |
4:42.30 |
|
|
|
|
|
12 |
574 |
|
Mads Sørensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0139AF |
50m |
4:44.50 |
|
|
|
|
|
13 |
577 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
4:47.38 |
|
|
|
|
|
14 |
34 |
|
Frederik Venø Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0339AD |
50m |
4:49.54 |
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0121AH |
50m |
4:49.60 |
|
|
|
|
|
16 |
375 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
4:51.72 |
|
|
|
|
|
17 |
580 |
|
Philip Andersen Ravn |
Vejle Svømmeklub |
2002 |
0241AL |
50m |
4:52.39 |
|
|
|
|
|
18 |
283 |
|
Mathias Rasmussen |
Holstebro Svømme Club |
2001 |
0175AH |
50m |
4:53.39 |
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Malte Egholm Brøns |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0331AC |
50m |
4:53.50 |
|
|
|
|
|
20 |
258 |
|
Jens Bomgaard |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0273AG |
50m |
4:53.78 |
|
|
|
|
|
21 |
130 |
|
Christian Boutrup |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0337AA |
50m |
4:54.02 |
|
|
|
|
|
22 |
566 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
4:54.49 |
|
|
|
|
|
23 |
530 |
|
Christoffer Weiss |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0273AE |
50m |
4:56.05 |
|
|
|
|
|
24 |
410 |
|
Jonas Kjær |
Esbjerg Svømmeklub |
2003 |
0341AA |
50m |
4:56.19 |
|
|
|
|
|
25 |
562 |
|
Daniel Damsbo |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0397AH |
50m |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
26 |
257 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
27 |
308 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2003 |
0351AQ |
50m |
5:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
440 |
|
Valdemar Wichmann |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0305AJ |
50m |
5:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:35.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|