Program för Bergen Swim Festival, AdO Arena
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 1, Prelims Friday 9:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bergen Swim Festival 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Butterfly Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
All Maritim AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
2:01.81 |
|
|
Zige Liu |
1989 |
China |
CHN |
Ji Nan |
CHN |
21.10.2009 |
|
|
BSF |
2:09.35 |
|
|
Katinka Hosszu |
1989 |
Iron Aquatics |
Hun |
Bergen |
|
05.05.2017 |
|
|
NOR |
2:10.99 |
|
|
|
1988 |
Asker SK |
NOR |
London |
ENG |
31.07.2012 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
811 |
|
Franziska Hentke |
Deutcher Schwimm-Verband |
1989 |
|
25m |
2:02.73 |
|
|
|
|
|
|
2 |
822 |
|
Alexandra Wenk |
Deutcher Schwimm-Verband |
1995 |
|
25m |
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
836 |
|
Katinka Hosszu |
Vasas SC |
1989 |
|
50m |
2:08.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
413 |
|
Monique Olivier |
Team Luxembourg |
1998 |
|
25m |
2:13.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Oline Koolen Bjerketvedt |
Hamar IL |
1999 |
|
25m |
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
634 |
|
Marthe Cecilie Willumsen |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
2:15.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Ine Marie Andersen |
Poseidon |
2000 |
|
25m |
2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
536 |
|
Helene Torsvik Lorentz |
Bergens Svømme Club |
2004 |
|
25m |
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
421 |
|
Lotte Goris |
FLANDERS SWIMMING FEDERATION |
2000 |
|
50m |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
352 |
|
Susann Pleym Olsen |
BS/Delfana |
1997 |
|
25m |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
248 |
|
Katy Pettersen |
BS-LK |
2002 |
|
25m |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
760 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
25m |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
202 |
|
Camilla Rimmereide |
Ullensakersvømmerne |
2000 |
|
25m |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
691 |
|
Juliane Lindgaard Kjeldseth |
Oslo Idrettslag Svømming |
2004 |
|
25m |
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
793 |
|
Rebekka Valvik Christiansen |
Lambertseter SK |
2001 |
|
25m |
2:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
246 |
|
Tina Hosøy Nordås |
BS-LK |
2001 |
|
25m |
2:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
381 |
|
Frida Stretre Løbersli |
Skjetten Svømming |
2004 |
|
25m |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
119 |
|
Marie Evy Søfteland |
Sarpsborg IL |
2003 |
|
25m |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
11 |
|
Matylda Maria Koryl |
Hamar IL |
2002 |
|
25m |
2:27.44 |
|
|
20 |
741 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
2:27.95 |
|
|
|
2002 |
AH2202 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
452 |
|
Patricia Louise Lysvoll |
Vestbyen Trondheim |
2003 |
|
25m |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
22 |
274 |
|
Tiril Rørvik |
Team Sør/MSK |
2004 |
|
25m |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
23 |
357 |
|
Tuva Stendalen |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
24 |
96 |
|
Marie Hellberg Munthe |
Ås IL |
2003 |
|
25m |
2:29.78 |
|
|
|
|
|
|
25 |
625 |
|
Vilde Zetlitz Nessler |
Stavanger Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
2:30.97 |
|
|
|
|
|
|
26 |
638 |
|
Mari Lien Børseth |
Haugesund SK |
2000 |
|
25m |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
27 |
217 |
|
Aurora Stavøy |
Sortland SLK |
2002 |
|
25m |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
28 |
302 |
|
Stine Holm Røed |
SK Speed |
2000 |
|
25m |
2:34.65 |
|
|
|
|
|
|
29 |
207 |
|
Sara Dahl Østrøm |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
25m |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
30 |
379 |
|
Vårin Hagesæter |
Skjetten Svømming |
2003 |
|
25m |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
31 |
493 |
|
Emma Lu Eikemo |
Asker SK |
2000 |
|
25m |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
32 |
399 |
|
Amanda Fjellstad |
Haldens SK |
2003 |
|
25m |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
33 |
588 |
|
Vår Granhaug Rotevatn |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
25m |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
34 |
279 |
|
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
Karasjok SK |
2002 |
|
25m |
2:35.67 |
|
|
|
|
|
|
35 |
177 |
|
Edle Lund |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
25m |
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
36 |
494 |
|
Kristine Huan Hytenget |
Asker SK |
2002 |
|
25m |
2:37.52 |
|
|
|
|
|
|
37 |
190 |
|
Timea Aspegren |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
50m |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
38 |
47 |
|
Leah Emilie Stensaker Nilsen |
Vestkantsvømmerne |
2006 |
|
25m |
2:38.76 |
|
|
|
|
|
|
39 |
344 |
|
Oda Tennebekk Vatle |
BS/Arna |
2002 |
|
25m |
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
40 |
304 |
|
Rana Wild-Ali |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
41 |
463 |
|
Karin Sofie Syversveen Lie |
Bærumsvømmerne |
2001 |
|
25m |
2:43.24 |
|
|
|
|
|
|
42 |
387 |
|
Eline Nygaard |
Vestkantsvømmerne |
2000 |
K160700 ELI02 |
25m |
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
318 |
|
Mia Olsen |
Kongstensvømmerne |
2004 |
|
25m |
2:45.40 |
|
|
|
|
|
|
44 |
249 |
|
Tonje Merethe Lid Rasmussen |
BS-LK |
2004 |
|
25m |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
45 |
238 |
|
Marte Pleym Grønhaug |
BS-LK |
2004 |
|
25m |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
46 |
41 |
|
Kristine Kleppestrand |
Vestkantsvømmerne |
2002 |
K080602 KRI03 |
50m |
2:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
673 |
|
Christine M. Tufte Lund |
Delfana |
2003 |
|
25m |
2:50.27 |
|
|
|
|
|
|
48 |
514 |
|
Eira Ytre-Eide |
Asker SK |
2000 |
|
25m |
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
49 |
242 |
|
Victoria Ann Kvilekval |
BS-LK |
2005 |
|
25m |
3:03.13 |
|
|
|
|
|
|
50 |
735 |
|
Lea Småland |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
3:03.69 |
|
|
|
|
|
|
51 |
737 |
|
Eva Tennebekk Vatle |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
3:14.83 |
|
|
|
|
|
|
52 |
77 |
|
Kristine Johnsson |
Poseidon |
2001 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
620 |
|
Emma Borsheim Endregaard |
Stavanger Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-05 07.12.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|