Startliste for Bergen Swim Festival, AdO Arena
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bergen Swim Festival 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Backstroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
NOFI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:51.92 |
|
|
Aaron Peirsol |
1983 |
United States |
USA |
Rome |
ITA |
31.07.2009 |
|
|
BSF |
1:56.82 |
|
|
Kosuke Hagino |
1994 |
Japan |
Jap |
Bergen |
|
28.05.2016 |
|
|
NOR |
1:59.23 |
|
|
Lavrans Solli |
1992 |
Bærumssvømmerne |
NOR |
Kazan |
RUS |
06.08.2015 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
807 |
|
Christian Diener |
Deutcher Schwimm-Verband |
1993 |
|
25m |
1:50.31 |
|
|
|
|
|
|
2 |
849 |
|
Felix Ziemann |
Schwimm-Club Wiesbaden 1911 e.V. |
1998 |
|
25m |
1:55.13 |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
688 |
|
Andre Gregussen |
Oslo Idrettslag Svømming |
2001 |
|
25m |
1:58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
409 |
|
Andreas Wiesner |
SG Neukölln e.V. |
1994 |
|
50m |
1:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
408 |
|
Ole Braunschweig |
SG Neukölln e.V. |
1997 |
|
50m |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
411 |
|
Remi Fabiani |
Team Luxembourg |
2001 |
|
25m |
2:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
559 |
|
Dennis Aateigen |
Team Sør/KSA |
2001 |
|
25m |
2:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
466 |
|
Simon Moe |
Bærumsvømmerne |
2001 |
|
25m |
2:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
497 |
|
Sander Klev |
Asker SK |
2000 |
|
25m |
2:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
244 |
|
Sindre Kampen Nesheim |
BS-LK |
2001 |
|
25m |
2:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
558 |
|
Ole Einar Ueland |
Team Sør/KSA |
2003 |
|
25m |
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
802 |
|
Magnus Ouren |
Lambertseter SK |
2000 |
|
25m |
2:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
474 |
|
Jonas Milian Hestad Solberg |
Bærumsvømmerne |
2003 |
|
25m |
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
351 |
|
Bendik Pleym Olsen |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
2:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
797 |
|
Benjamin Hajdarpasic |
Lambertseter SK |
2002 |
|
25m |
2:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
619 |
|
Olav Eklund |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
257 |
|
Joakim Throndsen |
BS-LK |
2000 |
M160300 JOA02 |
25m |
2:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
459 |
|
Mathias Rike Holmann |
Bærumsvømmerne |
|
|
25m |
2:10.30 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
19 |
582 |
|
Eirik Karlsen |
Eid SK |
2001 |
|
25m |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
20 |
82 |
|
Magnus Rasmussen |
Poseidon |
2000 |
|
25m |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
21 |
84 |
|
Anders Valdar |
Poseidon |
2000 |
|
25m |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
22 |
67 |
|
Kasper Envalds |
Vanders |
2001 |
01A496 |
25m |
2:11.52 |
|
|
|
|
|
23 |
291 |
|
Sofian El Mousaoui |
SK Speed |
2003 |
|
25m |
2:11.80 |
|
|
|
|
|
24 |
759 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
25m |
2:12.10 |
|
|
|
|
|
25 |
528 |
|
Balder Sollesnes Holum |
Bergens Svømme Club |
2003 |
|
25m |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
26 |
501 |
|
Tobias Bang Mikkelsen |
Asker SK |
2002 |
|
25m |
2:13.66 |
|
|
|
|
|
27 |
262 |
|
Sigurd Olav Borgstrøm |
Randaberg IL |
2002 |
|
25m |
2:14.52 |
|
|
|
|
|
28 |
681 |
|
Magnus Reinholdt Belsvik |
Oslo Idrettslag Svømming |
2002 |
|
25m |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
29 |
647 |
|
Gustav Albin Leifsen |
Haugesund SK |
2002 |
|
25m |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
30 |
211 |
|
Håvard Heggland |
Sortland SLK |
2001 |
|
25m |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
31 |
481 |
|
Oskar Ingemann Løken |
Sandefjord SK |
2002 |
|
25m |
2:15.99 |
|
|
|
|
|
32 |
713 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
Aalesunds SLK |
2004 |
|
25m |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
33 |
599 |
|
Erik Magnus Evensrud |
Lørenskog/Rælingen |
2005 |
|
25m |
2:16.97 |
|
|
|
|
|
34 |
710 |
|
Eirik Norvoll Bjørnevik |
Aalesunds SLK |
2001 |
|
25m |
2:17.38 |
|
|
|
|
|
35 |
78 |
|
Øystein Kvandal |
Poseidon |
2001 |
|
25m |
2:18.13 |
|
|
|
|
|
36 |
350 |
|
Jonas Thorbjørnsen Hinna |
BS/Delfana |
2003 |
|
25m |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
37 |
301 |
|
Herman Røed |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
2:18.78 |
|
|
|
|
|
38 |
32 |
|
Andreas Getz Bjartland |
Vestkantsvømmerne |
2003 |
M230403 AND01 |
25m |
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
649 |
|
Keilani Len Eritsland Loren |
Haugesund SK |
2003 |
|
25m |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
40 |
210 |
|
Harald-Georg Dahlslett Hansen |
Sortland SLK |
2002 |
|
25m |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
517 |
|
Julius Aleksander Stähr Aarnes |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
764 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
25m |
2:20.57 |
|
|
|
|
|
43 |
86 |
|
Andreas Imislund Aamodt |
Poseidon |
2003 |
|
25m |
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
44 |
327 |
|
Jonas Johansen |
Vestbyen Trondheim |
2002 |
|
25m |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
45 |
349 |
|
Marius Fonnes Heggstad |
BS/Delfana |
2001 |
|
25m |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
443 |
|
Tom Solbakken |
Åstveit SK |
2002 |
|
25m |
2:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
606 |
|
Simen Furesund Grimeland |
Førde IL Symjing |
2004 |
|
25m |
2:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
479 |
|
Karsten Hernæss |
Sandefjord SK |
2004 |
|
25m |
2:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
495 |
|
Aksel Smeby Iden |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
676 |
|
Trym Stendalen |
Delfana |
2005 |
|
25m |
2:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
155 |
|
Troy Guldhav |
Kolbotn IL |
2005 |
|
25m |
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
652 |
|
Kristian Olaisen |
Haugesund SK |
2004 |
|
25m |
2:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
500 |
|
Mathice Remmelt Mezzera |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
637 |
|
Endre Teikari Bøe |
Haugesund SK |
2005 |
|
25m |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
44 |
|
Leander Larsen Nedreaas |
Vestkantsvømmerne |
2002 |
M230702 LEA02 |
50m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
448 |
|
Leander Warncke-Wang |
Åstveit SK |
|
|
25m |
2:34.18 |
|
|
|
2005 |
|
|
57 |
535 |
|
Lukas Krohn-Dale |
Bergens Svømme Club |
|
|
25m |
2:34.79 |
|
|
|
2005 |
|
|
58 |
91 |
|
Johannes Glosli |
Ås IL |
|
|
25m |
2:35.50 |
|
|
|
2002 |
|
|
59 |
378 |
|
Marius Røhne Grønlie |
Skjetten Svømming |
|
|
25m |
2:36.57 |
|
|
|
2004 |
|
|
60 |
267 |
|
Andres Kobbevik |
Volda TIL |
|
|
25m |
2:37.99 |
|
|
|
2005 |
|
|
61 |
256 |
|
Simon Tangenes |
BS-LK |
|
|
25m |
2:44.25 |
|
|
|
2004 |
|
|
62 |
100 |
|
Leon Østmark-Ellefsen |
Ås IL |
|
|
25m |
2:44.42 |
|
|
|
2005 |
|
|
63 |
539 |
|
Kasper Cornelius Mowinckel |
Bergens Svømme Club |
|
|
25m |
2:45.77 |
|
|
|
2005 |
|
|
64 |
236 |
|
Alexander Bajo |
BS-LK |
|
|
25m |
2:47.66 |
|
|
|
2005 |
|
|
65 |
1 |
|
Noah Petterson Laugen |
Namsos Svømmeklubb |
|
|
25m |
2:49.84 |
|
|
|
2006 |
|
|
66 |
776 |
|
Jan Salentin |
Stockholmspolisens IF Simfören |
|
|
25m |
2:49.85 |
|
|
|
2004 |
AT2104 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
785 |
|
William Pereira-Nielsen |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
2:51.36 |
|
|
|
|
|
|
68 |
608 |
|
Ludvik Guldhav |
Førde IL Symjing |
2006 |
|
25m |
2:57.39 |
|
|
|
|
|
|
69 |
728 |
|
Santiago Delgado |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
3:13.03 |
|
|
|
|
|
|
70 |
361 |
|
Tord Pagani Vavik |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-05 07.12.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|