Program för Vinterneptuniaden 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 Söndag Förmiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS
|
20 Bästa 1 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
0 |
|
Sixten Selander |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
48.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
1 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
37.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
2 |
|
Jacob Lange |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
33.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
|
Johan Allberg |
2002 |
SKURU IK |
31.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
4 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK NEPTUN |
28.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
5 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
30.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
6 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
32.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
7 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
37.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
8 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
38.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS |
20 Bästa 2 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
0 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
44.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
BOTK-RÖNN |
37.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
2 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
33.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
SKURU IK |
30.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Kristian Kron |
1992 |
SK NEPTUN |
27.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
5 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
SÖDERTÄLJE |
29.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
6 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
31.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
7 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
33.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
8 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
37.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 08:23:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|