Program för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 9/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
2 |
|
Mario Orrego |
2006 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:33.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
4 |
|
Artur Norman |
2005 |
UPSALA S |
1:31.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
5 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:32.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
6 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
UPSALA S |
1:48.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
0 |
|
Nils Fröman |
2005 |
UPSALA S |
1:30.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
1 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
KARLSKO SF |
1:26.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
1:21.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
KARLSKO SF |
1:21.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
1:19.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
5 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
ESKILSTUNA |
1:20.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
6 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
1:21.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
7 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
ÖSA |
1:24.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
8 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:29.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
9 |
|
Melker Waltersson |
2006 |
STRÄNGNÄS |
1:30.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
0 |
|
Viggo Reit |
2003 |
HUDIKSVALL |
1:18.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
HUDIKSVALL |
1:16.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
2 |
|
Albin Svensson |
2004 |
ÅMÅLS SS |
1:13.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:12.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Felix Do |
2004 |
UPSALA S |
1:11.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
5 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:12.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
6 |
|
Artur Romin |
2003 |
STRÄNGNÄS |
1:13.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
7 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
GÄVLE SS |
1:14.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
8 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:17.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
9 |
|
Ludvig Persson |
2004 |
NYKÖPING |
1:19.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
0 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
KARLSKO SF |
1:10.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
GÄVLE SS |
1:08.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
SALA SS |
1:07.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Henrik Tran |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:07.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
4 |
|
Axel Thorsén |
2003 |
ESKILSTUNA |
1:07.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
5 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
UPSALA S |
1:07.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
KARLSKO SF |
1:07.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:08.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
8 |
|
Max Antonsson |
2004 |
SALA SS |
1:09.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
9 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
HK SIM |
1:11.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
0 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SÄFFLE SS |
1:06.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
1 |
|
Vidar Lindqvist |
2001 |
STRÄNGNÄS |
1:05.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
2 |
|
Julius Grell |
2003 |
SANDVIKEN |
1:05.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
3 |
|
David Albringer |
2001 |
KARLSTAD |
1:04.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
4 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖSA |
1:03.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
1:04.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
6 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
HUDIKSVALL |
1:05.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
7 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
KARLSKO SF |
1:05.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
8 |
|
Lucas Humling |
2005 |
SANDVIKEN |
1:06.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
9 |
|
Kevin Shiva |
2002 |
UPSALA S |
1:06.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
0 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
GÄVLE SS |
1:02.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
1:00.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
2 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
59.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
3 |
|
Gellert Szabo |
2001 |
VÄSTERÅS |
58.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
4 |
|
William Brand |
1998 |
ESKILSTUNA |
54.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
GÄVLE SS |
58.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
6 |
|
Måns Stomvall |
1990 |
ESKILSTUNA |
59.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
7 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
ÖSA |
59.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
8 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
1:01.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
9 |
|
Jakob Hanson |
2002 |
SALA SS |
1:03.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-09 09:08:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|