Program för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 (tävlingsstart kl 09.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Stockholms Simförbund/SPIF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
2 |
|
Minou Merati |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
694 |
3 |
|
Sofie Helgstrand |
2006 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
926 |
4 |
|
Ida Johansson |
2006 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
693 |
5 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
6 |
|
Ethel Nordman |
2004 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
950 |
1 |
|
Ella Renholm |
2006 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
913 |
2 |
|
Signe Lundh |
2005 |
VÄSBY SS |
3:39.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
3 |
|
Säva Höglund Lundeberg |
2005 |
GUSTAVSBER |
3:32.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
991 |
4 |
|
Diana Raduly-Baka |
2006 |
Salon Swim |
3:27.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
990 |
5 |
|
Sonja Heikkilä |
2006 |
Salon Swim |
3:28.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
931 |
6 |
|
Frida Steen |
2005 |
VÄSBY SS |
3:36.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
7 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
3:39.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
8 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
SKURU IK |
3:20.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
BOTK-RÖNN |
3:17.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
3 |
|
Emma Lidell |
2005 |
SKURU IK |
3:16.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
992 |
4 |
|
Malva Salmelin |
2006 |
Salon Swim |
3:12.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Olivia Halfar |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
3:15.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1013 |
6 |
|
Emelie Söderström |
2003 |
SPIF SF |
3:17.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
7 |
|
Saga Lööf |
2005 |
SK NEPTUN |
3:18.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
938 |
8 |
|
Elin Höök |
2005 |
VÄSBY SS |
3:23.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
1 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
3:08.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
611 |
2 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
ÖSMO SS |
3:07.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Engla Blanco |
2006 |
SK NEPTUN |
3:06.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
3:04.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
3:05.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
914 |
6 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
VÄSBY SS |
3:07.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
7 |
|
Nellie Ekman |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
3:07.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
8 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
3:12.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
1 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
SK NEPTUN |
3:03.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
651 |
2 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
SPIF SF |
3:01.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
988 |
3 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Swim |
2:59.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
4 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
SK NEPTUN |
2:59.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
2:59.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
6 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
SK NEPTUN |
2:59.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
657 |
7 |
|
Emma Thur |
2004 |
SPIF SF |
3:03.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
8 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
3:03.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
920 |
1 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
VÄSBY SS |
2:55.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
2 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
TYRESÖ SS |
2:46.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
3 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:41.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
894 |
4 |
|
Julia Björkén |
2001 |
VÄSBY SS |
2:33.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
899 |
5 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
VÄSBY SS |
2:37.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
6 |
|
Emma Parsons |
2002 |
TYRESÖ SS |
2:46.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
7 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:50.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
700 |
8 |
|
Sivi Juvakka |
2005 |
Nokian Pyry |
2:57.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-10 08:44:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|