2022-01-28   09:21:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Startlista
UGP3 (Eriksdal)
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
2 100m Fjärilsim Herrar
Klass A
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 43 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 25m 57.85
2 368 Johan Gutierrez Södertörns Simsällskap 2002 AM9502 25m 1:00.05
3 44 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 25m 1:00.08
4 1005 David MacLeod Stockholmspolisens IF SF 2001 BA1701 25m 1:01.68 EFT
5 510 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 1:01.76
6 Skuru Idrottsklubb 50m 1:03.90
205 Arvid Hallenborg 2002 AM1902
7 Simklubben Neptun 50m 1:05.29
169 Karl Palmqvist 2002 AZ6102
8 Järfälla Simsällskap 25m 1:06.23
84 Markus Sandh 2002 AZ1302
9 Södertälje Simsällskap 50m 1:06.65
322 Erik Bergstrand 2002 AD3102
10 Södertörns Simsällskap 50m 1:08.06
362 Alexis Camacho 2001 AE5301
11 Järfälla Simsällskap 25m 1:11.25
45 Hugo Malmberg 2001 AH9701
12 Södertälje Simsällskap 50m 1:15.87
350 Mattias Moreno 2002 AX5302
13 Södertälje Simsällskap 50m 1:18.48
323 Casper Runfjäll 2002 AJ7102
14 Södertälje Simsällskap 50m 1:21.79
335 Jacob Lange 2002 AR5702
Klass B
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 326 Erik Lööw Södertälje Simsällskap 2003 AH1303 25m 59.04
2 1011 Oliver Rasool Stockholmspolisens IF SF 2003 AI0103 25m 1:01.69 EFT
3 47 Rasmus Hanson Järfälla Simsällskap 2003 AB1303 25m 1:02.64
4 933 William Malmborg Väsby Simsällskap 2003 AW8503 25m 1:02.71
5 325 Theo Oerther Södertälje Simsällskap 2003 AF0503 50m 1:04.93
6 28 Arvid Nilsson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG2703 25m 1:05.36
7 211 Victor Bäckström Skuru Idrottsklubb 2003 AQ1303 25m 1:05.77
8 911 Kevin Rathnasiri Väsby Simsällskap 2003 AJ0103 25m 1:06.50
9 Simklubben Neptun 25m 1:07.58
115 Malte Norberg 2003 AI7903
10 Stockholmspolisens IF SF 25m 1:09.91
659 Daniel Gnalin 2003 AR7303
11 Järfälla Simsällskap 25m 1:10.25
55 Sid Lundgren 2003 AF2303
12 Salon Swimming club 25m 1:13.71
998 Aku Hyrsylä 2003
13 Södertälje Simsällskap 25m 1:18.49
328 Emil Berg 2003 AK4903
14 Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:20.39
37 Joel Aggefors 2003 AY3903
Klass C
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 999 Vertti Lehtovaara Salon Swimming club 2004 25m 58.99
2 918 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 25m 1:03.03
3 337 Johan Thormé Rova Södertälje Simsällskap 2004 AK7504 25m 1:03.61
4 60 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 25m 1:03.66
5 155 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 25m 1:03.95
6 380 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 1:06.52
7 340 Malte Söderberg Södertälje Simsällskap 2004 AL1904 25m 1:07.47
8 910 Erik Bergman Väsby Simsällskap 2004 AC1104 25m 1:08.54
9 438 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 25m 1:09.08
10 59 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 25m 1:09.29
11 924 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 25m 1:09.30
12 Södertälje Simsällskap 25m 1:11.12
355 Spencer Huerta 2004 AV5504
13 Saltsjöbadens Idrottsförening 25m 1:11.41
198 Axel Hallenborg 2004 AO5504
14 Gustavsbergs Simsällskap 25m 1:11.96
36 Adrian Ekström 2004 AV6104
15 Södertörns Simsällskap 25m 1:15.87
401 Isak Ekman 2004 AZ6904
16 Stockholmspolisens IF SF 25m 1:17.19
686 Gevork Sarkisyants 2004 AY9904
17 Södertälje Simsällskap 25m 1:24.34
342 Lennon Köndell 2004 AO3104
18 Nokian Pyry 50m 1:24.75
713 Topi Salminen 2004
19 Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
25m 1:48.83
8 Walid Darir 2004 AU6104
Klass D
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 370 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 25m 1:03.90
2 937 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 1:06.07
3 129 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 25m 1:08.31
4 128 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 50m 1:09.52
5 159 Tim Rogersson Simklubben Neptun 2005 AN5305 25m 1:10.72
6 71 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m 1:11.92
7 144 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 25m 1:12.00
8 513 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 1:12.10
9 62 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 1:14.38
10 714 Tuomas Lehtonen Nokian Pyry 2005 50m 1:16.52
11 75 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 25m 1:17.10
12 64 Marcus Hansson Järfälla Simsällskap 2005 AD7705 25m 1:25.83
13 710 Kasper Kytö Nokian Pyry 2005 50m 1:27.15
14 515 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 25m 1:27.79
15 352 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 1:32.45
16 346 Joakim Johansson Södertälje Simsällskap 2005 AK7105 50m 1:37.38
17 402 Malcolm Honkanen Södertörns Simsällskap 2005 AX0105 25m
Klass E
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1012 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 1:07.77 EFT
2 131 Jonatan Eriksson Simklubben Neptun 2006 AB1106 25m 1:10.30
3 147 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 25m 1:10.94
4 349 Valentino Vrbanus Södertälje Simsällskap 2006 AG9106 25m 1:11.78
5 394 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 25m 1:14.73
6 709 Casper Kvist Nokian Pyry 2006 50m 1:16.52
7 175 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m 1:16.72
8 70 Anton Lind Järfälla Simsällskap 2006 AB1906 25m 1:22.34
9 85 Emil Alsered Fällman Järfälla Simsällskap 2006 AN3906 25m 1:22.74
10 178 Allan Herulf Simklubben Neptun 2006 AN4506 25m 1:26.59
11 77 Simon Söderberg Järfälla Simsällskap 2006 AE9706 25m 1:26.66
12 941 Erik Frantz Väsby Simsällskap 2006 AK1106 25m 1:28.60
13 712 Liro Räty Nokian Pyry 2006 50m 1:31.46
14 708 Anton Passoja Nokian Pyry 2006 50m 1:32.99
15 347 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 50m 2:03.20
2019-03-03 10:23:37 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholms Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner