2021-12-05   15:30:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Heatlista
UGP3 (Täby)
Plats: Tibblebadet Arrangör: Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar
Final 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:29
Anm tid
Start ca:
1 50m
281 2 Ludwig Höijer 2006 SPÅRVÄGEN 25m
1151 3 Leo Näreskog 2006 SS04 25m
508 4 Stanislav Shabaltas 2005 TÄBY SIM 25m
5 50m
6 50m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
609 1 Victor Kumlin 2005 ÅKERSBERGA 4:40.46 25m
931 2 Hugo Patrikson 2006 SKK 3:42.12 25m
427 3 Albin Argelius 2005 TUREBERG 3:26.30 25m
595 4 Paul Kumlin 2003 ÅKERSBERGA 3:37.86 25m
101 5 Axel Gustavsson 2005 LIDINGÖ SK 3:47.57 25m
605 6 Simon Ericsson 2006 ÅKERSBERGA 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:37
937 1 Felix Norlin 2005 SKK 3:23.82 25m
606 2 Leon Bocké 2006 ÅKERSBERGA 3:20.90 25m
920 3 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 SKK 3:13.63 25m
253 4 Liam Lehtonen Hebert 2006 SPÅRVÄGEN 3:14.91 25m
604 5 Melvin Bosson 2006 ÅKERSBERGA 3:22.66 25m
250 6 Anton Jöngren 2006 SPÅRVÄGEN 3:23.83 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:41
251 1 Alan Eriksson 2005 SPÅRVÄGEN 3:06.53 25m
498 2 Benjamin Todorovac Hallongren 2006 TÄBY SIM 3:03.33 25m
263 3 Ludvig Alverfors 2004 SPÅRVÄGEN 2:55.27 25m
256 4 John Ström 2004 SPÅRVÄGEN 2:58.73 25m
598 5 Isak Widstrand 2004 ÅKERSBERGA 3:05.93 25m
225 6 Aydin Sahifi 2002 SPÅRVÄGEN 3:12.36 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
274 1 Oscar Gustafson 2005 SPÅRVÄGEN 2:50.82 25m
22 2 Benjamin Poehler 2005 DANDERYD 2:48.33 25m
420 3 Marcus Persson Taylor 2005 TUREBERG 2:47.77 25m
487 4 Daniel Bebenek 2006 TÄBY SIM 2:47.96 25m
104 5 Martin Gertz 2005 LIDINGÖ SK 2:50.76 25m
1127 6 Tim Carlberg 2003 SS04 2:50.83 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:48
415 1 Niclas Ruimeng Li 2004 TUREBERG 2:47.45 25m
587 2 Hampus Wikner 2002 ÅKERSBERGA 2:38.31 25m
237 3 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 2:31.89 25m
407 4 Michael Stille 2002 TUREBERG 2:35.79 25m
1130 5 Marcus Larsson 2003 SS04 2:42.46 25m
192 6 Victor Karell 2003 NORRTÄLJE 2:47.61 25m
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Final 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:52
Anm tid
Start ca:
227 1 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 2:27.67 25m
412 2 August Eriksson 2004 TUREBERG 2:23.97 25m
247 3 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN 2:21.34 25m
1206 4 Jakub Majta 2003 SPÅRVÄGEN 2:23.91 25m
233 5 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 2:27.64 25m
230 6 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 2:30.33 25m
2019-03-09 08:17:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner