2021-08-05   03:56:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
4 200m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 247 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:21.34
2 1206 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:23.91 EFT
3 412 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 25m 2:23.97
4 233 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 2:27.64
5 227 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 25m 2:27.67
6 230 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 2:30.33
7 237 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:31.89
8 407 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 25m 2:35.79
9 587 Hampus Wikner Åkersberga Simsällskap 2002 AD3502 25m 2:38.31
10 234 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 2:41.32
11 1130 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 25m 2:42.46
12 415 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 25m 2:47.45
13 586 Isak Jederström Åkersberga Simsällskap 2002 AD0502 25m 2:47.51
14 192 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 2:47.61
15 420 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 25m 2:47.77
16 487 Daniel Bebenek Täby Sim 2006 AC4706 25m 2:47.96
17 22 Benjamin Poehler Danderyds Simförening 2005 AN7905 25m 2:48.33
18 104 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 25m 2:50.76
19 274 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening 2005 AR6705 25m 2:50.82
20 1127 Tim Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2003 AI5503 25m 2:50.83
21 263 Ludvig Alverfors Spårvägen Simförening 2004 AT8104 25m 2:55.27
22 256 John Ström Spårvägen Simförening 2004 AQ9704 25m 2:58.73
23 498 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 25m 3:03.33
24 598 Isak Widstrand Åkersberga Simsällskap 2004 AA1113 25m 3:05.93
25 251 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 3:06.53
26 225 Aydin Sahifi Spårvägen Simförening 2002 AF6702 25m 3:12.36
27 920 Simon Alveskär Lundfeldt Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG4505 25m 3:13.63
28 264 Wilmer Räni Spårvägen Simförening 2005 AM0705 25m 3:14.46
29 253 Liam Lehtonen Hebert Spårvägen Simförening 2006 AE5706 25m 3:14.91
30 606 Leon Bocké Åkersberga Simsällskap 2006 AJ2906 25m 3:20.90
31 604 Melvin Bosson Åkersberga Simsällskap 2006 AD7906 25m 3:22.66
32 937 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 25m 3:23.82
33 250 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 3:23.83
34 427 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 25m 3:26.30
35 1149 Alvin Johansson Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV4705 25m 3:30.82
36 595 Paul Kumlin Åkersberga Simsällskap 2003 AP8503 25m 3:37.86
37 596 Elias Kling Åkersberga Simsällskap 2003 AP7503 25m 3:38.33
38 931 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 25m 3:42.12
39 101 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 25m 3:47.57
40 609 Victor Kumlin Åkersberga Simsällskap 2005 AW0305 25m 4:40.46
41 605 Simon Ericsson Åkersberga Simsällskap 2006 AG7706 25m
42 1151 Leo Näreskog Solna Sundbyberg SS 04 2006 AT2306 25m
43 508 Stanislav Shabaltas Täby Sim 2005 AV0705 25m
44 281 Ludwig Höijer Spårvägen Simförening 2006 AR6506 25m
2019-03-05 10:27:35 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner