2021-08-05   04:40:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
2 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 230 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 57.61
2 237 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 59.73
3 412 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 25m 1:02.32
4 588 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 25m 1:02.53
5 226 Herman Nilsson Spårvägen Simförening 2002 AH7702 25m 1:02.90
6 261 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 1:04.44
7 232 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 2003 AL3303 25m 1:05.35
8 464 Simon Lörinc Täby Sim 2003 AK8503 25m 1:05.47
9 415 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 25m 1:06.79
10 463 Alexander Bergström Täby Sim 2002 AP2502 25m 1:07.23
11 420 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 25m 1:08.06
12 262 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 1:08.54
13 476 Simon Seel Täby Sim 2003 AO0903 25m 1:08.72
14 231 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 1:08.90
15 249 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 1:09.24
16 485 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 1:09.46
17 584 David Kjellberg Åkersberga Simsällskap 2003 AA4103 25m 1:09.68
18 192 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 1:09.83
19 922 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 25m 1:10.44
20 419 Filip Westlund Turebergs Simklubb 2003 AL9703 25m 1:10.52
21 238 Jesper Holmström Spårvägen Simförening 2003 AO4903 25m 1:10.67
22 244 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 1:11.24
23 489 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 25m 1:12.99
24 245 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 1:13.24
25 427 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 25m 1:13.72
26 475 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 25m 1:13.79
27 104 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 25m 1:13.87
28 471 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 25m 1:15.41
29 254 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 2005 AJ3105 25m 1:15.52
30 264 Wilmer Räni Spårvägen Simförening 2005 AM0705 25m 1:15.74
31 921 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 25m 1:17.20
32 934 William Hamilton Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM2706 25m 1:17.22
33 250 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 50m 1:17.36
34 482 Jousef Hanna Täby Sim 2003 AS3503 25m 1:17.57
35 22 Benjamin Poehler Danderyds Simförening 2005 AN7905 25m 1:17.62
36 915 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 1:18.04
37 253 Liam Lehtonen Hebert Spårvägen Simförening 2006 AE5706 25m 1:19.58
38 600 Kalle Glassel Åkersberga Simsällskap 2003 AS5303 25m 1:20.30
39 494 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m 1:20.81
40 591 Johannes Barkarö Åkersberga Simsällskap 2004 AI7904 25m 1:22.98
41 596 Elias Kling Åkersberga Simsällskap 2003 AP7503 25m 1:25.27
42 604 Melvin Bosson Åkersberga Simsällskap 2006 AD7906 25m 1:25.58
43 931 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 25m 1:26.65
44 926 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 25m 1:26.71
45 251 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 1:26.80
46 500 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 25m 1:27.26
47 1126 Neo Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2005 AA8505 25m 1:28.42
48 595 Paul Kumlin Åkersberga Simsällskap 2003 AP8503 25m 1:31.37
49 935 Elliot Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM7506 25m 1:33.21
50 502 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 25m 1:43.31
51 99 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 25m
52 281 Ludwig Höijer Spårvägen Simförening 2006 AR6506 25m
53 1148 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 25m
54 101 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 25m
2019-03-05 10:28:41 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner