2021-08-05   04:17:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
15 100m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 902 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 25m 1:04.68
2 903 Elsa Nordström Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AV9401 25m 1:05.08
3 228 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 25m 1:06.33
4 585 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap 2002 AA9402 25m 1:06.53
5 460 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 25m 1:07.08
6 452 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 25m 1:07.67
7 901 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH2202 25m 1:07.71
8 919 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:08.92
2004 BB4604
9 1131 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 25m 1:09.04
10 416 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 25m 1:09.09
11 933 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 25m 1:09.10
12 413 Astrid Nilsson Turebergs Simklubb 2003 AQ9403 25m 1:09.47
13 925 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 25m 1:09.66
14 918 Elvira Lönnberg Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AD9606 25m 1:09.76
15 255 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 25m 1:10.40
2005 AV1605
16 418 Selma Holmer Turebergs Simklubb 25m 1:10.77
2004 AM6204
17 193 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 25m 1:11.02
2005 AA9805
18 240 Emilia Wullrich Spårvägen Simförening 25m 1:11.50
2003 BI8203
19 505 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 50m 1:11.86
20 912 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 25m 1:12.57
21 480 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 25m 1:12.73
22 97 Ella Wahlman Lidingö Simklubb 2003 BL5403 50m 1:13.13
23 195 Linnea Sjöström Norrtälje Simklubb 2005 BO9805 25m 1:13.25
24 908 Ella Engelgren Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AM9804 25m 1:14.28
25 924 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 25m 1:14.58
26 936 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 25m 1:15.22
27 229 Ioana Danes Spårvägen Simförening 2002 AY3802 50m 1:16.31
28 481 Emilia Forsberg Täby Sim 2003 BN9203 25m 1:16.39
29 95 Hanna Carlberg Lidingö Simklubb 2003 BF1803 25m 1:16.98
30 246 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 25m 1:16.99
31 470 Emelie Bergvall Täby Sim 2003 BC4603 25m 1:17.52
32 239 Alexandra Eriksson Spårvägen Simförening 2002 BM8602 25m 1:18.77
33 493 Ella Thermaenius Täby Sim 2005 BB7405 25m 1:18.95
34 488 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 1:19.42
35 473 Elin Andersson Täby Sim 2003 BG0803 25m 1:19.57
36 932 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 25m 1:25.85
37 17 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 25m 1:26.67
38 594 Klara Isaksson Åkersberga Simsällskap 2003 BI6803 25m 1:27.20
39 25 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 25m 1:27.64
40 1140 Tove Dicander Solna Sundbyberg SS 04 2005 BI0805 25m 1:28.09
41 258 Wilma Groth Spårvägen Simförening 2005 AV2605 25m 1:29.65
42 27 Elsa Ekenbäck Danderyds Simförening 2006 BO4406 25m 1:29.73
43 603 Signe Kling Åkersberga Simsällskap 2005 AT8605 25m 1:29.85
44 607 Karolina Tylets Åkersberga Simsällskap 2006 BA9806 25m 1:30.08
45 26 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 25m 1:30.47
46 602 Magda Westberg Åkersberga Simsällskap 2005 AT5805 25m 1:31.19
47 472 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 1:31.70
48 24 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 25m 1:32.22
49 599 Alexandra Kanhamn Åkersberga Simsällskap 2005 AN5405 25m 1:35.74
50 266 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 25m 1:39.16
51 20 Elina Bergenstein Fransson Danderyds Simförening 2004 BJ7604 25m 1:42.12
52 491 Emma Olsson Sande Täby Sim 2005 AU5205 25m 1:50.81
2019-03-05 10:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner