2021-08-05   02:43:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
14 200m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 227 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 25m 1:55.95
2 905 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 25m 1:57.18
3 411 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 25m 1:59.26
4 904 Tor Selander Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH4902 25m 1:59.60
5 1206 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:00.34 EFT
6 237 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:01.65
7 412 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 25m 2:03.85
8 226 Herman Nilsson Spårvägen Simförening 2002 AH7702 25m 2:04.10
9 230 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 2:04.71
10 454 Andres Pöllänen Täby Sim 2001 AM5901 25m 2:05.35
11 407 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 25m 2:07.10
12 238 Jesper Holmström Spårvägen Simförening 2003 AO4903 50m 2:07.47
13 1130 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 25m 2:07.92
14 92 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 25m 2:08.30
15 453 Anton Forsberg Täby Sim 2001 AM4901 25m 2:08.82
16 463 Alexander Bergström Täby Sim 2002 AP2502 25m 2:09.85
17 410 Isac Persson Taylor Turebergs Simklubb 2003 AE6903 25m 2:10.43
18 916 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 25m 2:10.62
19 232 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 25m 2:11.13
2003 AL3303
20 485 David Alonso Täby Sim 25m 2:11.23
2003 AS6703
21 18 Johan Sundström Curstedt Danderyds Simförening 25m 2:11.50
2002 AT3902
22 243 Aron Alexanderson Spårvägen Simförening 25m 2:12.24
2003 AT0103
23 586 Isak Jederström Åkersberga Simsällskap 25m 2:13.79
2002 AD0502
24 420 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 25m 2:13.83
2005 AC4905
25 247 David Neuhardt Spårvägen Simförening 50m 2:13.92
2003 AU6103
26 262 Carl Malm Spårvägen Simförening 25m 2:15.78
2005 AL7905
27 459 Karl Lingham Täby Sim 25m 2:16.03
2002 AM0502
28 1137 Simon Brouzell Solna Sundbyberg SS 04 2003 AX3103 25m 2:16.07
29 417 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 25m 2:18.66
30 494 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m 2:19.02
31 251 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 2:19.13
32 271 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 25m 2:19.83
33 23 Erik Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2005 AN5905 25m 2:20.82
34 489 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 25m 2:21.61
35 231 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 2:22.15
36 471 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 25m 2:22.39
37 104 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 25m 2:22.58
38 475 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 50m 2:22.84
39 101 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 25m 2:24.54
40 922 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 25m 2:24.61
41 482 Jousef Hanna Täby Sim 2003 AS3503 25m 2:24.86
42 250 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 2:25.08
43 591 Johannes Barkarö Åkersberga Simsällskap 2004 AI7904 25m 2:25.29
44 1127 Tim Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2003 AI5503 50m 2:25.58
45 934 William Hamilton Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM2706 25m 2:25.62
46 915 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 2:28.80
47 921 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 25m 2:30.21
48 487 Daniel Bebenek Täby Sim 2006 AC4706 25m 2:31.20
49 498 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 25m 2:31.45
50 1129 Jesper Sandström Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM1103 25m 2:31.71
51 424 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 25m 2:32.21
52 500 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 25m 2:34.36
53 917 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE3505 25m 2:34.50
54 254 Adrian Hellberg Spårvägen Simförening 2005 AJ3105 25m 2:35.64
55 99 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 25m 2:39.05
56 930 William Martin-Lamm Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ5506 25m 2:41.86
57 507 Filip Norlin Täby Sim 25m 2:42.03
2005 AV5505
58 597 Filip Berardi Åkersberga Simsällskap 25m 2:42.57
2003 AP2503
59 926 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 2:43.28
2006 AG2306
60 923 Jonas Harju Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH8905 25m 2:44.92
61 105 Adam Joseph Michel Lidingö Simklubb 2006 AS8306 25m 2:47.74
62 1143 Jakob Fridsell Solna Sundbyberg SS 04 2005 AT4905 25m 2:50.44
63 501 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 25m 2:51.29
64 931 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 25m 2:52.00
65 502 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 25m 2:53.19
66 267 Nathanael Alexandersson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 25m 2:55.57
67 503 Kevin Lenstad Täby Sim 2005 AU3905 25m 2:59.42
68 935 Elliot Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM7506 25m 3:12.86
69 1151 Leo Näreskog Solna Sundbyberg SS 04 50m 3:15.61
2006 AT2306
70 100 Henrik Viberg Lidingö Simklubb 25m
2006 AF7106
71 508 Stanislav Shabaltas Täby Sim 25m
2005 AV0705
72 1148 Lukas Engström Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV5105 25m
73 281 Ludwig Höijer Spårvägen Simförening 2006 AR6506 25m
2019-03-05 10:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner